Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letní prázdniny začaly nemocniční kauzou. František Meitner byl do prostějovského špitálu převezen na ošetření po dopravní nehodě. Údajně si jej ale na lůžku v ambulanci dvě hodiny nikdo nevšímal, tak se sbalil a sám odešel. Dvě městské instituce hlásí nové vedení. Na post ředitele ZŠ E. Valenty byl jmenován Radim Weisser a šéfem Sportcentra DDM se stal Jan Zatloukal.

Na benzínce v Plumlovské ulici bylo rušno. Okradený chlapík až tam pronásledoval zloděje, který mu ukradl kolo. Sám si jej chytil a předal policistům. Práci měli na začátku prázdnin také strážníci. Mladá dívka neunesla rozchod s chlapcem a v opilosti na náměstí T. G. Masaryka rozkopala několik květináčů. A zatímco už od samého úvodu měsíce se začíná na mnohých základních školách opravovat díky rekordním investicím, policisté začali vyšetřovat kuriózní nehodu. Na projíždějící auto spadl betonový kus z estakády Haná. Od této chvíle se vyostřil tlak na Ředitelství silnic a dálnic, aby uspíšilo rekonstrukci tohoto dálničního mostu. Hlavní pošta se kvůli rekonstrukci na pár dní uzavřela a na náměstí pokračovaly kulturní akce v rámci Prostějovského léta. Ale přišla i tragédie. Ve výkopu v ulici Předina byla nalezena mrtvola ubitého bezdomovce. Po několika týdnech byl z vraždy obviněn mladík z Husova náměstí. Magistrát poprvé zveřejnil vizualizaci nové Plumlovské ulice, jak bude vypadat po nákladné rekonstrukci. Strážníci se potýkali se rváčem, jenž později nadýchal neuvěřitelnou hodnotu 4,53 promile alkoholu. Žešovský most rozhádal tamní občany, osadní výbor se rozpadl a vedení radnice nestačilo odmítat fámy, že se má most bourat. Počasí konečně dovolilo uspořádat první Water Games tohoto roku v prostějovském aquaparku. Opravená pošta vyvolávala negativní emoce, lidé nadávali na dlouhé fronty zapříčiněné zmenšenými prostory. Šestnáctiletá Natálka Kočařová z Gymnázia Jiřího Wolkera se začala ucházet o titul Dívka roku České republiky. Protože rekonstrukce Národního domu nezasáhla do provozu tak razantně, jak se předpokládala, bylo rozhodnuto, že restaurace s kavárnou se na prostějovské náměstí nebude stěhovat. Národní dům tak později vrátil dvoumilionovou dotaci, kterou získal od města jako ušlý zisk. Neštěstí se stalo v Olomoucké ulici, kde ze třetího patra ubytovny vypadla čtyřletá holčička. I přes zranění svůj pád naštěstí přežila. Prostějovská společnost Mubea oslavila dvacáté výročí působení v Prostějově ve své nově postavené fabrice. Radní slavnostně otevřeli rekonstruované náměstí Spojenců. Bruslaři při tradičním Bladenightu zaplnili prostějovské ulice a bývalého předsedu mládežnického LHK Jestřábi Prostějov Michala Tomigu čekal další malér. Byl obviněn za machinace s dotacemi a hrozí mu až osm let kriminálu. V závěru prvního prázdninového měsíce si lidé začali stěžovat na velké fronty u občerstvení v aquaparku a postěžovaly si i prostějovské firmy. Rapidně se totiž nedostávalo pracovní síly. 
Foto koláž z titulní strany č. 31/2018 – TomigaV závěru července obvinila policie bývalého předsedu mládežnického LHK Jestřábi Prostějov Michala Tomigu za machinace s dotacemi. 
08 Na první srpnové dny bude v dobrém vzpomínat bývalý prostějovský radní a náměstek hejtmana Alois Mačák. Ten byl totiž nově jmenován náměstkem ministra kultury! Prostějov získal rekordní dotaci na rekonstrukci Národního domu, ta celkově vyjde na 86 milionů korun. Dotace pokryje devadesát procent těchto nákladů. Strážníci na různých místech města pokutovali bezdomovce popíjející na veřejných místech alkohol. Krabicové víno zabavili i výtečníkům, kteří se opíjeli na lavičce v samém centru města. V úvodu druhého prázdninového měsíce zavládly v Prostějově pravé tropy, na hvězdárně naměřili 34,3 stupně Celsia ve stínu. Dopravní komise definitivně odmítla odblokovat výjezd z Kravařovy ulice směrem na Jiráskovo náměstí a otevřená Brněnská ulice po své rekonstrukci zaznamenala první kritizovanou změnu. Před hřbitovem totiž zmizely přechody pro chodce. Katastrofální sucho i přes občasné deštíky pokračuje, v okolí Prostějova vysychají potoky a na suchu byla dokonce i říčka Romže. Policisté po krátké honičce zatkli dvojici zlodějů, kteří hlídkám ujížděli autem. Jeden byl bez řidičáku, druhý zase zfetovaný. Magistrát definitivně dosáhl toho, že se na parkovišti v Komenského ulici může parkovat, ale vjíždět se na něj může pouze jediným vjezdem. Spor s Manthellanem tak i nadále pokračuje. Večerníku přiznal bývalý primátor Prostějova Miroslav Pišťák, že i v osmdesáti letech bude kandidovat do zastupitelstva. Tentokrát až z posledního místa kandidátky ČSSD. Kropicí vozidla společnosti FCC jsou takřka neustále v ulicích města a v obrovských vedrech se finišuje s rekonstrukcí vrahovického koupaliště. To také bylo v závěru srpna slavnostně otevřeno a během dvoutýdenního zkušebního provozu návštěvnost překročila číslovku šest tisíc. Také Prostějované si na různých akcích připomněli 50. výročí okupace armádami Varšavské smlouvy a uctili památku tří zastřelených spoluobčanů. Vedení magistrátu definitivně uložilo k ledu možnost, že by po jižním kvadrantu mohla jezdit i nákladní auta. Zároveň ale potěšily všechny řidiče zprávy, že dálniční most u Žešova stavbaři otevřou s předstihem, pak že za parkování ve městě mohou již platit pomocí karty. V ulici Újezd zadrželi policisté řidiče bagru, který za volant tohoto stroje usedl po vypití patnácti piv a půl litru slivovice. Koupaliště ve Vrahovicích se po proběhlé rekonstrukci slavnostně otevřelo. V samém závěru srpna pak politické strany a hnutí zveřejnily již kompletní kandidátky před komunálními volbami. Průšvih zastihl hnutí Změna pro Prostějov, které mělo na kandidátce před lety odsouzeného lupiče. David Zach pak po upozornění Večerníku na kandidaturu rezignoval a lídr Změny Jan Navrátil si sypal hlavu popelem. Záhy pak byly zveřejněny výsledky každoročního sociologického průzkumu. Z něj vyplynulo, že se životem v Prostějově je spokojeno třiaosmdesát procent obyvatel. Letní prázdniny se nachýlily ke konci, školáci odpočítávali poslední hodiny. 
Foto 01_vrahovice_mik Na poslední dva týdny sezóny bylo ve Vrahovicích otevřeno koupaliště. Vonělo novotou a veřejnosti se líbilo. Za krátkou dobu zaznamenalo návštěvnost přesahující číslovku šest tisíc. 
09První školní den spíše zastínilo vyjádření rozčilujícího se předáka olašských Romů Ladislava Lakatoše, že jeho šestnáctiletý syn nezabil bezdomovce nalezeného v ulici Předina. Policie ale mladého Diega P. již obvinila z vraždy. V ulici pod Kosířem došlo k nebývalé nehodě, na trávník před jedním z domů se totiž zřítil pilot při paraglidingu! Naštěstí pád přežil. Derniéra zastupitelstva předchozího volebního období byla nadmíru bouřlivá, opozice chtěla hodně zkrátit program jednání. Strážníci v centru města rozháněli nevšední bitku. Jeden z násilníků si totiž dovolil napadnout skupinu dvaceti osob. Magistrát začal vyjednávat o výměně pozemků v ulici J. B. Pecky. Koleje vedoucí do „Starorežné“ hodlá totiž vytrhat a postavit tam cyklostezku a nová parkovací místa. Strážníci museli rychle zakročit v jednom z prostějovských bytů, opilá matka v noci probudila své děti a po dalších nepřístojnostech skončila na záchytce. Na zastupitelstvu shrnul dosavadní hospodaření města radní Bedřich Grulich, vyplynulo, že město je v nejlepší finanční kondici v celé své historii. Sedmašedesátiletá žena spáchala v domě na Bezručově náměstí sebevraždu. Její tělo ale bylo nalezeno až po několika měsících... Seniorka nikomu nechyběla, bohužel. Na hlavním nádraží v Prostějově zachytil vlak muže, přejel mu nohu. Se sluchátky v uších nedával pozor a vběhl přímo pod přijíždějící vlakovou soupravu. Volební kampaně stran a hnutí před komunálními i senátními volbami vrcholí. Politici organizují mítinky, chodí mezi lidi. Policisté od tohoto měsíce nahánějí Itala, jenž v jednom z prostějovských hotelů přespával dva týdny, ale utekl bez placení. Ten se do Prostějova asi již těžko někdy vrátí. V ulici Karla Svolinského srazilo auto malé dítě, naštěstí přežilo. V Močidýlkách vyhořelo skladiště vedle ubytovny a kousek vedle zloději ukradli měděné kabely veřejného osvětlení nově opravené silnice pod „myší dírou“. Trvalo týdny, než město nechalo kabely nahradit a osvětlení bylo uvedeno do provozu. Opoziční zastupitelka Hana Naiclerová podle zjištění Večerníku porušila zákon při stavbě svého nového domu v Čehovicích a stavební úřad ji žene k odpovědnosti. Strážníci nachytali vandala, který na náměstí úmyslně ničil billboardy politických stran. Na místě jej spoutali a odvedli na služebnu. Společnost Manthellan šokovala na tiskové konferenci oznámením, že až takřka všem kandidujícím stranám a hnutím poslala před komunálními volbami shodně po padesáti tisících korunách. Jako úplatek to developer nepovažoval, všechny politické subjekty přesto tento finanční obnos okamžitě vrátily zpět. Úklidu okolí Hloučely se zúčastnily stovky dobrovolníků. V blízkosti Močidýlek byly nalezeny desítky elektrospotřebičů včetně televizorů, praček a ledniček... Strážníci byli na konci září opět v akci. Nejdříve zpacifikovali v nemocnici opilého raubíře fyzicky napadajícího lékaře a sestřičky, poté zakročili proti muži svlékajícímu se na náměstí T. G. Masaryka donaha. 
Foto 01_hody_mik Hanácké slavnosti v Prostějově byly opět hojně navštívené a na rozdíl od předchozího roku přálo hodům tentokrát i počasí. 
10Komunální volby v Prostějově přinesly vítězství hnutí ANO 2011, které získalo od voličů 18,19 procenta hlasů. O více než dvě procenta skončilo druhé hnutí Na rovinu!, třetí pak zůstalo PéVéčko. Volby dopadly nevalně pro dosud vládnoucí ČSSD, z původních deseti mandátů v zastupitelstvu obhájila pouhé čtyři. Do zastupitelstva města se ještě dostaly ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova, Změna pro Prostějov, KSČM, KDU-ČSL a poprvé v historii také SPD – Tomio Okamura. Hned po vyhlášení výsledků se už horečně začalo vyjednávat o sestavení koalice. Nová vládnoucí koalice byla sestavena celkem rychle, vítězné hnutí ANO 2011 uzavřelo spolupráci s ČSSD, ODS a NOM PV, PéVéčkem. První kolo senátních voleb dopadlo podle předpokladů, s drtivou převahou to u voličů vyhrála dosavadní senátorka Božena Sekaninová. Soupeřkou ve druhém kole jí byla nezávislá Jitka Chalánková, která se do finále dostala o pouhou jednu setinu procenta obdržených hlasů. Následné druhé kolo mělo nečekaný vývoj, když Sekaninová lehce podlehla Chalánkové, která se i přes komplikace kvůli soudním stížnostem na průběh voleb ve Slatinkách stala senátorkou za volební obvod 62. Kromě politiky se však v Prostějově v průběhu října řešily i jiné věci. Dosluhující vedení magistrátu už tehdy vybralo vánoční strom pro náměstí, jednalo se o douglasku tisolistou z Vrahovic. Svátek seniorů přilákal do Společenského domu desítky lidí a Domovní správa ohlásila, že město Prostějov má nejlevnější teplo v Olomouckém kraji. Kavárna v zámku na Pernštýnském náměstí se dostala do ohrožení, dosavadní nájemce starající se rovněž o městkou galerii dal výpověď z nájmu. Obchod koženým zbožím na náměstí T. G. Masaryka po téměř půl století svého fungování zavřel a v sociálním domě v ulici Marie Pujmanové si lidé postěžovali na fakt, že jsou druhý týden bez teplé vody. Domovní správa potvrdila poškození kotle a slíbila okamžitou nápravu. Bývalé prostějovské pošťačce hrozí pět let kriminálu za to, že při domovní prohlídce u ní byly nalezeny tisíce nedoručených zásilek. Lidé z Čechovic se vzbouřili, nechtěli totiž nový název ulice Hrušková. Správě česky se totiž nově budovaná lokalita má jmenovat Hrušňová... Později ale protestovali i proti tomuto pojmenování. Okresní soud v Prostějově rozhodl o tom, že společnost Manthellan již na pozemky v centru města nemá nárok, developer se však okamžitě odvolal. Policie dopadla padoucha, který v supermarketech na okrajích města obral seniory. Strážníci vypátrali tvůrce černých skládek a radní schválili nový plán zimní údržby komunikací. Ve chvíli, kdy nové vedení magistrátu připravovalo ustavující zasedání nového prostějovského zastupitelstva, oznámil již bývalý náměstek primátorky Pavel Smetana odchod na Úřad práce ČR, jeho kolegyně Ivana Hemerková se zase vrátila po letech do funkce ředitelky Střední zdravotnické školy, Prostějov. Oděvní firma Vespa zkrachovala, vaz jí zlomily dluhy ve výši 28,6 milionu korun. O práci přišlo 102 lidí. Také po celém Prostějově probíhaly různé akce u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, v ulici Josefa Lady například radní vysadili nové lípy darované společností Toray. 
Foto 01_ano_mikVítězné hnutí ANO 2011 v čele s budoucím primátorem Františkem Jurou mělo důvod slavit. V Prostějově ovládlo komunální volby a později uzavřelo koalici s PéVéčkem, ČSSD a ODS a nezávislými osobnostmi města Prostějova. 
11Hned počátkem listopadu proběhlo ustavujícího jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova. Na něm byli zvoleni nový primátor František Jura a kompletně nová rada města s náměstky Jiřím Pospíšilem, Jiřím Rozehnalem, Miladou Sokolovou, Janem Krchňavým a Alenou Raškovou. Na svůj mandát ale naopak rezignoval poslanec za ANO 2011 Jaroslav Faltýnek, který svůj krok komentoval slovy, že je pracovně zaneprázdněný v Poslanecké sněmovně, navíc prý nečekal, že jej z dvanáctého místa kandidátky lidé vůbec do zastupitelstva zvolí... Začalo se stavět mobilní kluziště na náměstí T. G. Masaryka a novou ředitelkou muzea byla jmenována Soňa Provazová. Magnet na průšvihy Pavel Jakubčík se zase popral, tentokrát hned dvakrát. Oběť brutálního napadení z ubytovny v Olomoucké ulici z předchozího roku tak nemá v životě na růžích ustláno. V prostějovském supermarketu řádili rafinovaní zlodějíčci. Zatímco muž čekal za pokladnou, údajně těhotná slečna procházela tímto prostorem. Místo břicha však měla pod bundou nakradené zboží... U Krajského soudu v Brně se poprvé jednalo o případu přepadení tenistky Petry Kvitové, bylo ale odročeno na začátek ledna. Obhájkyně obviněného Radima Žondry stále tvrdí, že její klient dvojnásobnou wimbledonskou vítězku nepřepadl. Obraz exprimátorky města Aleny Raškové byl slavnostně zařazen do galerie stávajících v obřadní síni radnice. Dušičky v Prostějově propršely, ovšem na druhé straně Policie ČR ani strážníci nezaznamenali v okolí hřbitovů žádnou krádež. Dlouholetý farář kostela Povýšení svatého Kříže Vojtěch Cikryt zemřel, na poslední cestu jej vyprovodily stovky lidí. Do Plumlovské ulice se zakously bagry, rekonstrukce byla zvládnuta rekordně rychle. Policisté dopadli zloděje kovů přímo u výkupny surovin a prostějovská speciální škola Jistota oslavila v divadle čtvrtstoletí své činnosti. Problémy hlásilo vedení ZŠ Jana Železného, kde se oproti původnímu plánu zdržela rekonstrukce jedné z budov. Se skvělou zprávou přijela z Olomouce náměstkyně primátora Alena Rašková, severní obchvat města se začne stavět v červnu 2019. Počet nezaměstnaných klesl v Prostějově na historické minimum, rezignaci na svůj post ohlásil další zastupitel, tentokrát poslanec za SPD – Tomio Okamura Radim Fiala. Toho nahradil Martin Křupka. Notorický zloděj Robert Horváth nastoupil do výkonu trestu a Prostějované si položením květin a věnců k soše T. G. Masaryka připomněli výročí událostí 17. listopadu 1939 a 1989. Potravinová sbírka v supermarketu Billa vynesla 425 kilogramů potravin a 65 kilogramů drogistického zboží pro potřebné občany. Na dálnici došlo k závažné dopravní nehodě, uzavírka pak způsobila dopravní kolaps po celém Prostějově. Nové vedení magistrátu rozhodlo, že autobusový terminál u lázní se začne stavět v dubnu 2019. U cyklostezky mezi Prostějovem a obcí Bedihošť byl nalezen oběšenec a vánoční strom byl zdárně přestěhován na prostějovské náměstí. K slavnostnímu rozsvícení došlo poslední listopadový den a s tím byl také oficiálně zahájen vánoční jarmark. Za napadení kontrolorů z Finančního úřadu na zimním stadionu padly podmínečné tresty, pokuty a sedm fanoušků nesmí dva roky na hokej. Domovní správa ohlásila finanční ztrátu z provozu aquaparku za rok 2018 ve výši 300 000 korun a listopadový Restaurant Day v Národním domě trhal další rekordy v návštěvnosti. Prostějovem se prohnali huláni směřující ke Slavkovu k boji s Napoleonem...
Foto 01_pohreb_mls Pohřeb faráře kostela Povýšení svatého Kříže Vojtěcha Cikryta navštívily desítky Prostějovanů.
12Během prvního prosincového dne došlo k rozsáhlému požáru dřevěné budovy sběrny starého papíru na místním nádraží v Prostějově. Příčina dosud není známa a ničivý oheň si vyžádal milionovou škodu. Úvod tohoto posledního měsíce v roce byl významný i pro Večerník. Redakce se minimálně na dva roky ocitla v exilu. Obchodní oddělení nyní sídlí na Vápenici, samotné noviny pak tvoří nejčtenější regionální periodikum v Průmyslové ulici na místě bývalého OP Prostějov. Strážníci společně s hasiči řešili neobvyklé drama v průmyslové zóně. V jednom z objektů areálu spadla těžká ocelová brána na vlčáka. Psa se nakonec hasičům podařilo vyprostit a chlupáč vše přežil ve zdraví. Prostějovští radní rozhodli o navýšení finančního daru pro první miminko roku ze dvou na deset tisíc korun. Na rekonstrukci hasičské zbrojnice ve Vrahovicích dorazila krajská dotace a z předzahrádky domu v ulici Pod Kosířem ukradl neznámý pachatel psa. Čtyřměsíční štěně bílého švýcarského ovčáka vrátil muž z Přerova až v závěru měsíce. Policisté museli před nemocnicí zpacifikovat opilého rabiáta, který na chodníku nejprve zfackoval bývalou milenku, pak zranil její matku. Šéf olašských Romů v Prostějově Ladislav Lakatoš byl odsouzen k podmínečnému trestu odnětí svobody za vyhrožování advokátce jeho syna. Na posledním jednání zastupitelstva roku 2018 byl schválen rozpočet města na další rok. Raritou byla skutečnost, že teprve podruhé v historii po listopadu 1989 byl tento nejdůležitější dokument města schválen všemi hlasy zúčastněných zastupitelů napříč politickým spektrem. Dva noví zastupitelé Martin Křupka a Vojtěch Burda složili slavnostní slib a lidé z Hrušňové ulice v Čechovicích se ozvali, že chtějí Meruňkovou. K neštěstí došlo v ulici E. Valenty, kde řidička srazila desetiletého chlapce. Ten vybíhal zpoza autobusu a auta si nevšiml. Školák naštěstí srážku přežil. Hodně zlé krve způsobilo prohlášení vedení Správy železniční dopravní cesty, která měla v plánu zbourat výpravní budovu místního nádraží v Prostějově. Naštvaní lidé bombardovali magistrát, odkoupení budovy navrhovali radním i opoziční zastupitelé. Náměstek primátora Jiří Rozehnal odjel do Prahy a se SŽDC vyjednal ukončení jakýchkoliv úvah o demolici. Byl také potvrzen záměr magistrátu nemovitost odkoupit. Jeden ze stánkařů během vánočního jarmarku obdržel od hygieniků pokutu a lékaři ze záchranky na poslední chvíli zachránili život muži, který se v domě v Rejskově ulici přiotrávil oxidem uhelnatým při opravě topného tělesa. Na různých místech Prostějova došlo k největší protidrogové policejní razii v historii. Při domovních prohlídkách byly odhaleny varny pervitinu a zásoby marihuany. Desetileté tresty hrozí celkem devíti obviněným lidem, z toho sedm z nich je členy jediné rodiny! V samém závěru roku došlo k tragédii u Hotelu Tennis Club Za Kosteleckou ulicí, kde byla nalezena mrtvola bezdomovce. Ten zřejmě podlehl podchlazení. Primátor Prostějova František Jura se stal dědečkem, když se mu narodil vnuk Jakub. Za Zlatou bránou v Demelově ulici se poprala skupinka Romů, jeden z nich bodl nožem do zad svého kamaráda. Na Štědrý den se v prostějovské porodnici narodilo Ježíškovo dítě, a sice Albertek z Klenovic na Hané. Během Vánoc došlo ve městě k několika případům vandalství, kdy zatím neznámí pachatelé podpálili nebo jinak zničili plastové kontejnery na tříděný odpad. A rok 2018 vyvrcholil v Prostějově tradičně na náměstí T. G. Masaryka silvestrovským ohňostrojem. 

06 rocenka

Speciální příloha ROČENKA 2018 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšla v pondělí 7. ledna

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments