Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Krajský soud v Brně během uplynulého úterý a středy pokračoval v rozplétání podrobností v případu přepadení Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě v Jezdecké ulici ze dne 20. prosince 2016. Podrobnosti k tomuto případu jsou již notoricky známé, připomeňme jen, že muž, který se u jejích dveří představil jako kontrolor, jí nakonec přiložil nůž ke krku, jehož čepel se tenistka snažila levou rukou odtáhnout. Zranila si přitom prsty levé ruky a její sportovní kariéra se v tu chvíli otřásala v základech. Z činu byl obviněn recidivista Radim Žondra. Ten však vinu kategoricky popírá. Večerník byl i dalšímu soudnímu líčení v tomto případě přítomen.


V úterý 5. února byla v Brně zahájena v pořadí již třetí část přelíčení. Ale vůbec poprvé došlo k tomu, že senát Krajského soudu v Brně měl možnost vyslechnout samotnu Petru Kvitovou. Soud vyhověl žádosti oběti, načež k výslechu dvojnásobné wimbledonské vítězky a aktuálně druhé nejlepší hráčky světa došlo odděleně od obviněného Radima Žondry. Kvitová seděla v utajované místnosti budovy soudu a s jednací síní byla spojena přes mikrofon i video. Obraz měla ovšem k dispozici pouze předsedkyně senátu Dagmar Bordovská, ostatní přítomní slyšeli pouze zvuk. Bordovská sice zakázala novinářům a televizním štábům používat kamery a fotoaparáty, ovšem povolila pořízení zvukového záznamu. Večerník tak zná přesně položené otázky Petře Kvitové i její odpovědi.
Čerstvá finalistka Australian Open vypovídala klidně a vyrovnaně, avšak v některých chvílích bylo i na dálku znát, že se jí třese hlas. Hlavně ve chvíli, kdy přes mikrofon došlo na otázky obviněného. Několikrát ovšem přesvědčivě zopakovala, že právě Radim Žondra je ten, který ženu před Vánoci roku 2016 přepadl a zranil. „Poznávám ho teď a poznala jsem jej jasně i při rekognici na policii. Zejména ty jeho oči,“ pronesla Petra Kvitová.
Během úterního přelíčení u Krajského soudu v Brně vypovídali ještě dva soudní znalci z oboru lékařství, ve středu pak senát vyslechl dva předvolané svědky a došlo i na čtení listinných důkazů. „Nepředpokládejte, že během středy soud vyhlásí rozsudek. Dám všem zúčastněným stranám včas vědět, na který termín si mají připravit závěrečné řeči,“ prohlásila již v úterý předsedkyně senátu Dagmar Bordovská. Ta nakonec celé přelíčení odročila na 26. března, ovšem ani v tomto termínu není jasné, že bude všemu konec a pachatel usvědčen. Do hry se totiž výraznou měrou zapojili právě obviněný Radim Žondra a zejména jeho obhájkyně Lucie Nejedlá. Ta obvinila senát Krajského soudu v Brně za podjatý, a ještě k tomu podala stížnost Vrchnímu soudu v Olomouci na to, že krajský soud neprojednal povolení vyslýchat Petru Kvitovou veřejně přímo v soudní síni.
Celá kauza se tak ještě o to více může natáhnout...Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments