Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Krajský soud v Brně během uplynulého úterý a středy pokračoval v rozplétání podrobností v případu přepadení Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě v Jezdecké ulici ze dne 20. prosince 2016. Podrobnosti k tomuto případu jsou již notoricky známé, připomeňme jen, že muž, který se u jejích dveří představil jako kontrolor, jí nakonec přiložil nůž ke krku, jehož čepel se tenistka snažila levou rukou odtáhnout. Zranila si přitom prsty levé ruky a její sportovní kariéra se v tu chvíli otřásala v základech. Z činu byl obviněn recidivista Radim Žondra. Ten však vinu kategoricky popírá. Večerník byl i dalšímu soudnímu líčení v tomto případě přítomen.


V úterý 5. února byla v Brně zahájena v pořadí již třetí část přelíčení. Ale vůbec poprvé došlo k tomu, že senát Krajského soudu v Brně měl možnost vyslechnout samotnu Petru Kvitovou. Soud vyhověl žádosti oběti, načež k výslechu dvojnásobné wimbledonské vítězky a aktuálně druhé nejlepší hráčky světa došlo odděleně od obviněného Radima Žondry. Kvitová seděla v utajované místnosti budovy soudu a s jednací síní byla spojena přes mikrofon i video. Obraz měla ovšem k dispozici pouze předsedkyně senátu Dagmar Bordovská, ostatní přítomní slyšeli pouze zvuk. Bordovská sice zakázala novinářům a televizním štábům používat kamery a fotoaparáty, ovšem povolila pořízení zvukového záznamu. Večerník tak zná přesně položené otázky Petře Kvitové i její odpovědi.
Čerstvá finalistka Australian Open vypovídala klidně a vyrovnaně, avšak v některých chvílích bylo i na dálku znát, že se jí třese hlas. Hlavně ve chvíli, kdy přes mikrofon došlo na otázky obviněného. Několikrát ovšem přesvědčivě zopakovala, že právě Radim Žondra je ten, který ženu před Vánoci roku 2016 přepadl a zranil. „Poznávám ho teď a poznala jsem jej jasně i při rekognici na policii. Zejména ty jeho oči,“ pronesla Petra Kvitová.
Během úterního přelíčení u Krajského soudu v Brně vypovídali ještě dva soudní znalci z oboru lékařství, ve středu pak senát vyslechl dva předvolané svědky a došlo i na čtení listinných důkazů. „Nepředpokládejte, že během středy soud vyhlásí rozsudek. Dám všem zúčastněným stranám včas vědět, na který termín si mají připravit závěrečné řeči,“ prohlásila již v úterý předsedkyně senátu Dagmar Bordovská. Ta nakonec celé přelíčení odročila na 26. března, ovšem ani v tomto termínu není jasné, že bude všemu konec a pachatel usvědčen. Do hry se totiž výraznou měrou zapojili právě obviněný Radim Žondra a zejména jeho obhájkyně Lucie Nejedlá. Ta obvinila senát Krajského soudu v Brně za podjatý, a ještě k tomu podala stížnost Vrchnímu soudu v Olomouci na to, že krajský soud neprojednal povolení vyslýchat Petru Kvitovou veřejně přímo v soudní síni.
Celá kauza se tak ještě o to více může natáhnout...Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments