Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neradostný životní osud Jaroslava Cetkovského se uzavřel. Jedenašedesátiletý muž, jenž se svou o rok mladší družkou řadu let stanoval před domem s obecními byty v Čelechovicích na Hané poté, co mu nebyla prodloužena nájemní smlouva v tamním Domově pro seniory Podzim, zemřel zřejmě na ubytovně. STÍN MINULOSTI, který jej pronásledoval, se mu až do smrti překročit nepodařilo...

Jaroslav Cetkovský na pozemku před domem v Čelechovicích na Hané, v němž se prý dříve vařily kosti, přespával zhruba od roku 2012. „Nejprve jsme spali pod stromem, pak jsem koupil stan,“ odtajnil Večerníku při našem prvním setkání na podzim 2012 bezdomovec z Prostějova přebývající v té době ve stanu i se svojí družkou. Bez peněz nebyli, Jaroslav Cetkovský již tenkrát pobíral zhruba deset tisíc korun invalidního důchodu.
Místní občané si v souvislosti s nimi ovšem opakovaně stěžovali na neuvěřitelný nepořádek, nesnesitelný zápach, popíjení a následné sprosté nadávky. S tvrdohlavým párem si však nevěděli rady ani policisté, ani místní starostka... „Pan Cetkovský není občanem Čelechovic! Už několikrát jsem mu říkala, ať se společně s partnerkou odstěhují, ale on na to nijak nereagoval,“ poznamenala před lety Jarmila Stawaritschová.
Na začátku roku 2015 přišel silný cukrovkář vinou trombózy o pravou nohu, kterou mu v nemocnici museli amputovat. Problémy měl i s tou druhou. Nedlouho po propuštění ze špitálu se jemu i jeho přítelkyni podařilo sehnat pronájem v soukromém Domově pro seniory Podzim v Čelechovicích na Hané. Vypadalo to, že vše nabralo správný směr. „Chtěli bychom se prostřednictvím Večerníku omluvit všem tady v Čelechovicích za naše chování. Teď ale chceme začít nový život. Ten byt v domově pro seniory je nádherný,“ těšila se na budoucnost prakticky negramotná Irena Opavská.
Lidé se ovšem nemění. Ani v domově seniorů nepřizpůsobivá dvojice dlouho nevydržela. „Pan Cetkovský měl u nás nájemní smlouvu, která mu po roce vypršela. Rozhodli jsme se ji neprodloužit a on si i s partnerkou našel jiné ubytování. Před časem zemřel, proto se nechci dále k celé věci vracet,“ vyjádřil se Pavel Novák z Domova pro seniory Podzim v Čelechovicích na Hané.
Kam vedly další kroky Jaroslava Cetkovského, se Večerníku již zcela zjistit nepodařilo. „Zemřel tuším loni na podzim. Bylo to snad na ubytovně v Hněvotíně, ale úplně přesně to nevím,“ prozradil nám na závěr jeden z místních.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments