Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neradostný životní osud Jaroslava Cetkovského se uzavřel. Jedenašedesátiletý muž, jenž se svou o rok mladší družkou řadu let stanoval před domem s obecními byty v Čelechovicích na Hané poté, co mu nebyla prodloužena nájemní smlouva v tamním Domově pro seniory Podzim, zemřel zřejmě na ubytovně. STÍN MINULOSTI, který jej pronásledoval, se mu až do smrti překročit nepodařilo...

Jaroslav Cetkovský na pozemku před domem v Čelechovicích na Hané, v němž se prý dříve vařily kosti, přespával zhruba od roku 2012. „Nejprve jsme spali pod stromem, pak jsem koupil stan,“ odtajnil Večerníku při našem prvním setkání na podzim 2012 bezdomovec z Prostějova přebývající v té době ve stanu i se svojí družkou. Bez peněz nebyli, Jaroslav Cetkovský již tenkrát pobíral zhruba deset tisíc korun invalidního důchodu.
Místní občané si v souvislosti s nimi ovšem opakovaně stěžovali na neuvěřitelný nepořádek, nesnesitelný zápach, popíjení a následné sprosté nadávky. S tvrdohlavým párem si však nevěděli rady ani policisté, ani místní starostka... „Pan Cetkovský není občanem Čelechovic! Už několikrát jsem mu říkala, ať se společně s partnerkou odstěhují, ale on na to nijak nereagoval,“ poznamenala před lety Jarmila Stawaritschová.
Na začátku roku 2015 přišel silný cukrovkář vinou trombózy o pravou nohu, kterou mu v nemocnici museli amputovat. Problémy měl i s tou druhou. Nedlouho po propuštění ze špitálu se jemu i jeho přítelkyni podařilo sehnat pronájem v soukromém Domově pro seniory Podzim v Čelechovicích na Hané. Vypadalo to, že vše nabralo správný směr. „Chtěli bychom se prostřednictvím Večerníku omluvit všem tady v Čelechovicích za naše chování. Teď ale chceme začít nový život. Ten byt v domově pro seniory je nádherný,“ těšila se na budoucnost prakticky negramotná Irena Opavská.
Lidé se ovšem nemění. Ani v domově seniorů nepřizpůsobivá dvojice dlouho nevydržela. „Pan Cetkovský měl u nás nájemní smlouvu, která mu po roce vypršela. Rozhodli jsme se ji neprodloužit a on si i s partnerkou našel jiné ubytování. Před časem zemřel, proto se nechci dále k celé věci vracet,“ vyjádřil se Pavel Novák z Domova pro seniory Podzim v Čelechovicích na Hané.
Kam vedly další kroky Jaroslava Cetkovského, se Večerníku již zcela zjistit nepodařilo. „Zemřel tuším loni na podzim. Bylo to snad na ubytovně v Hněvotíně, ale úplně přesně to nevím,“ prozradil nám na závěr jeden z místních.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments