Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Parkování v centru Prostějova, to je neřešitelný problém. Aby řidiči ovšem měli možnost alespoň na krátký čas kde odstavit své vozidlo a jít si vyřídit potřebné záležitosti na magistrát, museli by všichni dodržovat předpisy. Tak třeba ve Školní ulici. Tam na dvou parkovacích plochách před magistrátní budovou dopravní značky jasně upozorňují, že je povoleno parkování pouze na dobu jedné hodiny? Ale kdo to dodržuje? Skoro nikdo...

Na problém v plné nahotě upozornil Večerník jeden jeho čtenář. Ten společně se svým postřehem redakci zaslal množství fotek, které dosvědčují, že motoristé před magistrátem ve Školní ulici parkují daleko delší dobu, než je přikázaná hodina. „Jak je možné, že na vyhrazeném parkovišti před magistrátem ve Školní ulici, kde je možné parkovat maximálně jednu hodinu, parkují osobní automobily po celý den? Pořídil jsem několik fotografií v pondělí 28. ledna ve 14:25 hodin, tedy zhruba hodinu poté, co přestalo sněžit. Na přiložených fotografiích je podle sněhu na a pod auty a také podle toho, že ve sněhu nejsou vyjeté koleje, vidět, že tam auta parkují celý den! Sněžilo totiž nepřetržitě od rána,“ upozornil redakci Večerníku muž z Prostějova.
Na uvedený problém a zcela zřetelné porušení dopravních předpisů Večerník upozornil velitele Městské policie Prostějov. „Bohužel spousta řidičů porušuje v dané lokalitě podmínky pro stání na parkovišti. Namátkově jsou prováděny kontroly a přestupky samozřejmě i řešeny. Jak jsem uvedl, kontroly doby parkování jsou namátkové, nelze zabezpečit stálý dohled s ohledem na plnění mnohých dalších úkolů strážníků na celém katastru města. Nicméně zvýšíme dohled v tomto prostoru,“ slíbil Večerníku Jan Nagy.

06 auta2


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments