Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Parkování v centru Prostějova, to je neřešitelný problém. Aby řidiči ovšem měli možnost alespoň na krátký čas kde odstavit své vozidlo a jít si vyřídit potřebné záležitosti na magistrát, museli by všichni dodržovat předpisy. Tak třeba ve Školní ulici. Tam na dvou parkovacích plochách před magistrátní budovou dopravní značky jasně upozorňují, že je povoleno parkování pouze na dobu jedné hodiny? Ale kdo to dodržuje? Skoro nikdo...

Na problém v plné nahotě upozornil Večerník jeden jeho čtenář. Ten společně se svým postřehem redakci zaslal množství fotek, které dosvědčují, že motoristé před magistrátem ve Školní ulici parkují daleko delší dobu, než je přikázaná hodina. „Jak je možné, že na vyhrazeném parkovišti před magistrátem ve Školní ulici, kde je možné parkovat maximálně jednu hodinu, parkují osobní automobily po celý den? Pořídil jsem několik fotografií v pondělí 28. ledna ve 14:25 hodin, tedy zhruba hodinu poté, co přestalo sněžit. Na přiložených fotografiích je podle sněhu na a pod auty a také podle toho, že ve sněhu nejsou vyjeté koleje, vidět, že tam auta parkují celý den! Sněžilo totiž nepřetržitě od rána,“ upozornil redakci Večerníku muž z Prostějova.
Na uvedený problém a zcela zřetelné porušení dopravních předpisů Večerník upozornil velitele Městské policie Prostějov. „Bohužel spousta řidičů porušuje v dané lokalitě podmínky pro stání na parkovišti. Namátkově jsou prováděny kontroly a přestupky samozřejmě i řešeny. Jak jsem uvedl, kontroly doby parkování jsou namátkové, nelze zabezpečit stálý dohled s ohledem na plnění mnohých dalších úkolů strážníků na celém katastru města. Nicméně zvýšíme dohled v tomto prostoru,“ slíbil Večerníku Jan Nagy.

06 auta2


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments