Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Mezi majitelem bývalého fotbalového hřiště ve Sportovní ulici Markem Pořízkou a vedením prostějovského magistrátu stále probíhají jednání o výměně za blíže nespecifikovanou nemovitost v Prostějově. Jak je již veřejnosti známo, radnice má eminentní zájem převzít pozemek se zdevastovaným hřištěm od soukromého podnikatele. Magistrát však odmítá zaplatit 20 milionů korun, ale slyšel by právě na deklarovanou výměnu...
V loňském roce Večerník informoval o nabídce Marka Pořízky. Ten za bývalé hřiště s atletickou škvárovou dráhou, které už přes deset let chátrá, požadoval dům na náměstí T. G. Masaryka, v němž se narodil básník Jiří Wolker. „Wolkrův dům je pro město hodně citlivá záležitost, a i když si dovedu představit ledacos, o jeho výměně za hřiště ve Sportovní vůbec nejednáme. A pokud si dobře vzpomínám, tak už v loňském roce jsme to řešili na zastupitelstvu a definitivně jsme společně tuto možnost odmítli. Dům je totiž památkově chráněný a nemůže být přeměněn v něco jiného, než je teď. Dokáži si jistě představit situaci, že by se objevil nějaký soukromý investor, který by rodný dům Jiřího Wolkera ještě více zvelebil a udržoval. To ale není případ situace, kdy bychom ho měli vyměnit za hřiště ve Sportovní ulici,“ poznamenal František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
A pokročil vůbec magistrát v dalším vyjednávání s Markem Pořízkou? Sám František Jura totiž ještě před komunálními volbami deklaroval, že jeho cílem je vrátit do Sportovní ulice fotbalové hřiště a na něj mistrovské druholigové zápasy. „Hledáme teď další alternativy, o kterých bychom mohli s panem Pořízkou jednat. Tedy jiné budovy či další městské nemovitosti, za které bychom mohli stadion vyměnit. Naší snahou je opravdu hřiště směnit, ale jeho majiteli musíme samozřejmě nabídnout vhodnou alternativu, se kterou bude souhlasit. A akceptovat to musí i prostějovské zastupitelstvo,“ zareagoval primátor Jura s tím, že snahou je vyřídit celou transakci co nejdříve. „Maximálně do půl roku,“ upřesnil primátor.
Večerník se jej na úplný závěr tiskové konference rady města zeptal, zda při vyjednávání s Markem Pořízkou je ve hře pouze výměna hřiště za městskou nemovitost nebo zda se neobnoví jednání o možném prodeji. Tedy lidově řečeno za peníze. „Že bychom celou situaci řešili finančně, je až poslední varianta. Prioritou je pro nás výměna majetku,“ uvedl jasně František Jura.
Nejen on, ale i spousta prostějovských fotbalových fanoušků by si pochopitelně přála, aby se do Sportovní ulice vrcholový fotbal opět vrátil...
Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments