Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V závěru loňského roku doslova šokovala celou prostějovskou veřejnost reportáž České televize, v níž se mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová zmínila o rozhodnutí majitele zbourat výpravní budovu místního nádraží v Prostějově. Do hry se okamžitě vložil prostějovský magistrát. Výsledkem kontaktů se SŽDC bylo to, že město by bylo ochotno v případě tak zásadního rozhodnutí majitele budovy nádraží jednat o její záchraně a možném odkoupení. Za celou záležitost se postavila i nová senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková. Exposlankyně dokonce napsala ministrovi dopravy České republiky! A ten jí odpověděl...Jak se Večerník dozvěděl, situace okolo budovy místního nádraží v Prostějově je stále žhavá. „S oblastním ředitelstvím Správy železniční dopravní cesty v Olomouci jsme trvale ve spojení. Nyní je ve schvalovacím procesu návrh SŽDC na zařazení do plánu investic akce rekonstrukce místního nádraží v Prostějově jako celku. Po schválení zařazení bude ze strany tohoto subjektu zadána a zpracována studie proveditelnosti. Jsme dohodnuti na permanentní spolupráci právě ve věci samé výpravní budovy místního nádraží,“ tvrdí Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Pokud tedy bude v budoucnu, zhruba během jednoho roku až dvou let, ze strany SŽDC budova nabídnuta k odprodeji jako pro ně takzvaná zbytná, bude se město Prostějov tímto samozřejmě zabývat,“ ujistil.
Večerník se jej zajímal, zda existuje něco, co by odkup budovy nádraží mohlo zkomplikovat. „Rozhodujícími faktory budou cena, náklady na celkovou rekonstrukci budovy, její budoucí využití a samozřejmě financování provozu. A v konečné fázi samozřejmě postoj Zastupitelstva statutárního města Prostějov. Na odpovědi na tyto otázky si tedy musíme ještě nějakou dobu počkat. Jsem ale naprosto přesvědčen, že se v budoucnu podaří vše ke spokojenosti vyřešit,“ odpověděl Jiří Rozehnal.
O aktuální stanovisko jsme požádali i majitele objektu. „Celkový stav budovy nelze řešit dílčími opravami, ale je nutná kompletní rekonstrukce objektu. Jen totiž opravit budovu a nemít bezbariérové přístupy či nástupiště také nelze. Problémem je pak především vlhkost a dokladovaná dřevomorka v krovu,“ popsal stav Marek Illiaš, tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty. „V současné době kompletujeme zadávací podmínky pro zpracování záměru projektu tak, aby mohla být soutěž vypsána bezprostředně po zařazení do finančního plánu,“ přidal.
Co se týče možného odkupu prostějovským magistrátem, optimismus některých občanů musí jeho vyjádření nahlodat. „Do dnešního dne neproběhlo žádné nové oficiální jednání s městem Prostějov o využití budovy, neexistují žádné dohody. Poslední schůzka byla v listopadu loňského roku. S náměstkem primátora bylo dohodnuto, že po zařazení do plánu investic a vyjasnění zbytnosti zařízení v železniční stanici bude již od zadání záměru projektu se zástupci Prostějova projekt projednáván,“ odmítl Illiaš, že by byla situace nějak žhavá. „Předpokládaný termín realizace je po roce 2022?“ potvrdil.


co historickou nemovitost může potkat
a procentuální odhad Večerníku
na pravděpodobnou realizaci

1. rekonstrukce místního nádraží v sekci SŽDC 10%
2. převod či odkup veřejnému sektoru 60%
3. prodej právnickým a fyzickým osobám 20%
4. demolice objektu 10%


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments