Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V prostějovské průmyslové zóně je na zítřek připravena velká sláva, které bude přítomen dokonce také prezident republiky Ruské federace Tatarstánu! Firma DGPack totiž právě v úterý 5. března slavnostně zahajuje provoz čtvrté továrny na výrobu flexibilních obalových materiálů a fólií skupiny firem Danaflex z Kazaně - DGPack. Závod za 2,6 miliardy korun má být kompletně postaven do konce roku 2020, již nyní však zaměstnává kolem 240 lidí.


Akce se podle Zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze zúčastní vedle ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marty Novákové ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov, prezident republiky Tatarstán Rustam Minnichanov a rovněž prezident společnosti Danaflex Ajrat Baširov.
Prodej inkriminovaného pozemku v průmyslové zóně schválilo před dvěma lety prostějovské zastupitelstvo, kdy právě Ajrat Baširov přijel komunálním politikům představit celý projekt ruského investora. „Nebylo to jednoduché, zájem o tohoto investora měla i jiná města, nakonec zvítězily i vazby na některé firmy, které v Prostějově již působí. Velmi nám pomohlo, že jsme v určité chvíli měli i pozemek v průmyslové zóně,“ vzpomíná na dva roky staré události Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Pro vedení magistrátu má příchod a poté i zahájení provozu nové firmy obrovský význam. „V první řadě to znamená vytvoření více než dvou stovek nových pracovních míst v regionu. Jde o průmyslové odvětví, které se zabývá výrobou obalové techniky a pro mne osobně je důležité, že společnost si klade vysoké cíle nejen výrobní, ale také v oblasti ekologie. Pracuje na vývoji nových, udržitelných a ekologických obalů, které jsou stoprocentně recyklovatelné. Jejich výroba se předpokládá i v Prostějově,“ sdělil Večerníku primátor Prostějova František Jura.
Firma DGPack je dceřinou společností ruského podniku Danaflex z Povolží. Je hlavním projektem, jehož výstavba byla zahájena takzvaně na zelené louce na kraji Prostějova. Spuštění továrny v Evropě má posílit vývozní příležitosti společnosti a umožní dále se přiblížit evropskému klientovi, rychleji reagovat na světové trendy a požadavky partnerů. Výroba v České republice byla navržena podle nejmodernějších technologií, tedy od ekologické výroby až po robotizované sklady. Výrobní kapacita umožní produkovat až 15 tisíc tun pružných obalů ročně. „Nový výrobní závod DGPack má v průmyslové zóně zabrat plochu 12 400 metrů čtverečních. Investor plánuje, že v nové továrně bude trojsměnný provoz. Součástí investice bude kromě výrobní haly administrativní část. Podnik je vybaven vysokorychlostními a flexografickými hlubotiskovými stroji, které umožňují optimalizovat náklady a efektivně pokrýt celou škálu potřeb obalového průmyslu. Technologie použití matného laku s účinkem ´paper touch´ a ´triplexové laminace´ poskytnou možnost vyrábět komplexní produkty pro dětskou stravu, balení vlhkých krmiv pro domácí zvířata, stejně jako balení na kávu,“ popisuje výrobní program nové firmy v prostějovské průmyslové zóně první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
Vedení prostějovského magistrátu se i nadále snaží o to, aby naše město dokázalo přilákat další investory. „Kapacita stávající, takzvané velké průmyslové zóny je aktuálně prakticky vyčerpaná. Ptáte-li se ovšem na zájem o další investory, tak o ty kvalitní, kteří zajistí výrobu a dlouhodobou zaměstnanost, město interes má. Nejde jen o zaměstnávání Prostějovanů, ale i lidí z regionu. To samozřejmě souvisí do velké míry s dopravní obslužností a dostupností,“ připomíná František Jura. 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments