Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V prostějovské průmyslové zóně je na zítřek připravena velká sláva, které bude přítomen dokonce také prezident republiky Ruské federace Tatarstánu! Firma DGPack totiž právě v úterý 5. března slavnostně zahajuje provoz čtvrté továrny na výrobu flexibilních obalových materiálů a fólií skupiny firem Danaflex z Kazaně - DGPack. Závod za 2,6 miliardy korun má být kompletně postaven do konce roku 2020, již nyní však zaměstnává kolem 240 lidí.


Akce se podle Zastupitelského úřadu Ruské federace v Praze zúčastní vedle ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marty Novákové ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov, prezident republiky Tatarstán Rustam Minnichanov a rovněž prezident společnosti Danaflex Ajrat Baširov.
Prodej inkriminovaného pozemku v průmyslové zóně schválilo před dvěma lety prostějovské zastupitelstvo, kdy právě Ajrat Baširov přijel komunálním politikům představit celý projekt ruského investora. „Nebylo to jednoduché, zájem o tohoto investora měla i jiná města, nakonec zvítězily i vazby na některé firmy, které v Prostějově již působí. Velmi nám pomohlo, že jsme v určité chvíli měli i pozemek v průmyslové zóně,“ vzpomíná na dva roky staré události Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Pro vedení magistrátu má příchod a poté i zahájení provozu nové firmy obrovský význam. „V první řadě to znamená vytvoření více než dvou stovek nových pracovních míst v regionu. Jde o průmyslové odvětví, které se zabývá výrobou obalové techniky a pro mne osobně je důležité, že společnost si klade vysoké cíle nejen výrobní, ale také v oblasti ekologie. Pracuje na vývoji nových, udržitelných a ekologických obalů, které jsou stoprocentně recyklovatelné. Jejich výroba se předpokládá i v Prostějově,“ sdělil Večerníku primátor Prostějova František Jura.
Firma DGPack je dceřinou společností ruského podniku Danaflex z Povolží. Je hlavním projektem, jehož výstavba byla zahájena takzvaně na zelené louce na kraji Prostějova. Spuštění továrny v Evropě má posílit vývozní příležitosti společnosti a umožní dále se přiblížit evropskému klientovi, rychleji reagovat na světové trendy a požadavky partnerů. Výroba v České republice byla navržena podle nejmodernějších technologií, tedy od ekologické výroby až po robotizované sklady. Výrobní kapacita umožní produkovat až 15 tisíc tun pružných obalů ročně. „Nový výrobní závod DGPack má v průmyslové zóně zabrat plochu 12 400 metrů čtverečních. Investor plánuje, že v nové továrně bude trojsměnný provoz. Součástí investice bude kromě výrobní haly administrativní část. Podnik je vybaven vysokorychlostními a flexografickými hlubotiskovými stroji, které umožňují optimalizovat náklady a efektivně pokrýt celou škálu potřeb obalového průmyslu. Technologie použití matného laku s účinkem ´paper touch´ a ´triplexové laminace´ poskytnou možnost vyrábět komplexní produkty pro dětskou stravu, balení vlhkých krmiv pro domácí zvířata, stejně jako balení na kávu,“ popisuje výrobní program nové firmy v prostějovské průmyslové zóně první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
Vedení prostějovského magistrátu se i nadále snaží o to, aby naše město dokázalo přilákat další investory. „Kapacita stávající, takzvané velké průmyslové zóny je aktuálně prakticky vyčerpaná. Ptáte-li se ovšem na zájem o další investory, tak o ty kvalitní, kteří zajistí výrobu a dlouhodobou zaměstnanost, město interes má. Nejde jen o zaměstnávání Prostějovanů, ale i lidí z regionu. To samozřejmě souvisí do velké míry s dopravní obslužností a dostupností,“ připomíná František Jura. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments