Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To zřejmě bude ještě na dlouho... Už před pěti lety přišli prostějovští konšelé s plánem na revitalizaci sídliště Svornosti ve Vrahovicích. A radní hodlali být rozdavační, na totální rekonstrukci plánovali uvolnit až třicet milionů korun. Ale ouha, právě od roku 2014 probíhají až neuvěřitelné třenice mezi vedením magistrátu a obyvateli zmíněného sídliště o konkrétní podobě rekonstrukce. A dodnes nebyla nalezena společná řeč, z čehož se tedy stává pořádný STÍN MINULOSTI.

Každým rokem probíhají veřejná setkání s obyvateli Vrahovic a zmíněná záležitost patří ke žhavým tématům. Nejdříve lidé odmítli rozšíření parkovacích ploch, proti byl konkrétně Čeněk Svoboda. „Stejně by ta parkoviště zabrali zaměstnanci z areálu bývalé Minervy,“ dštil síru, přestože drtivá většina obyvatel pro zvýšení parkovacích možností byla. „Pokud lidé odmítají parkoviště, alespoň ušetříme,“ odpověděl jim v roce 2015 lakonicky bývalý primátor Miroslav Pišťák.
Během dalších let přibyly další komplikace. Lidé ze sídliště se nedokázali dohodnout na podobě dětských hřišť, umístění hnízd pro kontejnery na popelnice a tříděný odpad, vadil jim systém nových chodníků a kritizovali i další věci v projektu revitalizace. „Dokud se zdejší občané nedohodnou, nemůžeme projekt realizovat. Prodělali jsme už několik veřejných projednávání, každý rok se scházíme s občany Vrahovic, ale vždycky se najde něco, co jim vadí. Toto jsme nezažili nikde jinde, vždy jsme se při rekonstrukcích sídlišť všude jinde s lidmi nakonec dohodli,“ uvedl předloni Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Po dalších dvou letech se Večerník přeptal náměstka primátora Jiřího Rozehnala, který má aktuálně na starosti stavební investice. Blíží se konečně realizace projektu? „Bohužel nikoliv. Po svém nástupu do funkce jsem zjišťoval aktuální stav a musím říct, že revitalizace sídliště Svornosti ve Vrahovicích je odložena na neurčito. Problém je v tom, že na sídlišti působí čtyři bytová družstva či společenství vlastníků a každý z těchto subjektů chce v rámci rekonstrukce něco jiného. Nedokážou se vzájemně dohodnout. Vím, že celá část chátrá, ale pokud tito lidé nevědí, co vlastně chtějí, nemůžeme se do rekonstrukce pouštět,“ popsal holou realitu současnosti Rozehnal.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments