Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To zřejmě bude ještě na dlouho... Už před pěti lety přišli prostějovští konšelé s plánem na revitalizaci sídliště Svornosti ve Vrahovicích. A radní hodlali být rozdavační, na totální rekonstrukci plánovali uvolnit až třicet milionů korun. Ale ouha, právě od roku 2014 probíhají až neuvěřitelné třenice mezi vedením magistrátu a obyvateli zmíněného sídliště o konkrétní podobě rekonstrukce. A dodnes nebyla nalezena společná řeč, z čehož se tedy stává pořádný STÍN MINULOSTI.

Každým rokem probíhají veřejná setkání s obyvateli Vrahovic a zmíněná záležitost patří ke žhavým tématům. Nejdříve lidé odmítli rozšíření parkovacích ploch, proti byl konkrétně Čeněk Svoboda. „Stejně by ta parkoviště zabrali zaměstnanci z areálu bývalé Minervy,“ dštil síru, přestože drtivá většina obyvatel pro zvýšení parkovacích možností byla. „Pokud lidé odmítají parkoviště, alespoň ušetříme,“ odpověděl jim v roce 2015 lakonicky bývalý primátor Miroslav Pišťák.
Během dalších let přibyly další komplikace. Lidé ze sídliště se nedokázali dohodnout na podobě dětských hřišť, umístění hnízd pro kontejnery na popelnice a tříděný odpad, vadil jim systém nových chodníků a kritizovali i další věci v projektu revitalizace. „Dokud se zdejší občané nedohodnou, nemůžeme projekt realizovat. Prodělali jsme už několik veřejných projednávání, každý rok se scházíme s občany Vrahovic, ale vždycky se najde něco, co jim vadí. Toto jsme nezažili nikde jinde, vždy jsme se při rekonstrukcích sídlišť všude jinde s lidmi nakonec dohodli,“ uvedl předloni Jiří Pospíšil, současný první náměstek primátora statutárního města Prostějova.
Po dalších dvou letech se Večerník přeptal náměstka primátora Jiřího Rozehnala, který má aktuálně na starosti stavební investice. Blíží se konečně realizace projektu? „Bohužel nikoliv. Po svém nástupu do funkce jsem zjišťoval aktuální stav a musím říct, že revitalizace sídliště Svornosti ve Vrahovicích je odložena na neurčito. Problém je v tom, že na sídlišti působí čtyři bytová družstva či společenství vlastníků a každý z těchto subjektů chce v rámci rekonstrukce něco jiného. Nedokážou se vzájemně dohodnout. Vím, že celá část chátrá, ale pokud tito lidé nevědí, co vlastně chtějí, nemůžeme se do rekonstrukce pouštět,“ popsal holou realitu současnosti Rozehnal.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments