Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od pátku 1. března jsou v Prostějově k mání takzvaná sdílená jízdní kola. Bikesharingový projekt slavnostně představili den předtím vedoucí představitelé města i zástupci společnosti Nextbike. Novou „půjčovnu“ rovné stovky jízdních kol pokřtil sám primátor František Jura. Následně před radnicí on a jeho náměstci společně nasedli na modré bicykly a objeli sochu tatíčka Masaryka... U toho prostě Večerník nemohl chybět!Celkem sto kol, devět oficiálních stanic - přičemž desátá je v jednání - a další takzvaná virtuální stanoviště nabízí od uplynulého pátku pilotní etapa projektu sdílení kol v Prostějově. „Chtěl bych popřát všem uživatelům této služby, aby splnila naše představy, aby fungovala pokud možno bezchybně a aby si našla své spokojené cyklisty,“ pronesl ve čtvrtek 28. února odpoledne na slavnostní prezentaci uživatelům nové služby František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prpostěov.
Kromě oficiálních stanovišť vybudovaných společností Nextbike Czech Republic je možno využít i takzvané virtuální stojany. „Tato stanoviště jsou vlastně naše stojany, tedy městský mobiliář, kam bude možno zapůjčená kola odložit,“ upřesnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko).
Pro společnost Nextbike je to první bikesharingový projekt v České republice, ačkoliv sdílená kola již úspěšně provozuje ve více než 200 městech po celém světě. „Věříme, že si lidé budou užívat jízdu na našich kolech, která jsou vyráběná v České republice,“ uvedl výkonný ředitel nextbike Czech Republic Tomáš Karpov, který ještě loni oblékal jakožto profesionální hokejista dres prostějovských Jestřábů.
Uživatelé se mohou informovat o službách sdílených kol v Prostějově na stránkách Nextbike Czech Republic, kde naleznou i ceník a příslušnou aplikaci si stáhnou do mobilu. „V rámci pilotního projektu bude prvních patnáct minut zapůjčení kola zdarma, dále patnáct korun za každou započatou půlhodinu,“ prozradil Pospíšil s tím, že celodenní půjčení vyjde na sto padesát korun. Přesný postup, jak si půjčovat kola a jejich užití najdete na webových stránkách prostějovského magistrátu.

STANOVIŠTĚ SDÍLENÝCH KOL V PROSTĚJOVĚ

1) ulice Mathonova, u autobusových zastávek
2) ulice Janáčkova, u autobusového nádraží
3) ulice Kojetínská, u autobusové zastávky
4) nám. T. G. Masaryka, před domem č. 125/15
5) ulice Plumlovská, u Penny marketu
6) ulice Janáčkova, naproti vlakovému nádraží
7) ulice Kralická, naproti vjezdu do areálu společnosti Windmöller & Hölscher Czech
8) ulice Melantrichova, u hlavního vchodu do základní školy
9) ulice E. Valenty, u hlavního vchodu do základní školy
10) v jednání


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments