Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od pátku 1. března jsou v Prostějově k mání takzvaná sdílená jízdní kola. Bikesharingový projekt slavnostně představili den předtím vedoucí představitelé města i zástupci společnosti Nextbike. Novou „půjčovnu“ rovné stovky jízdních kol pokřtil sám primátor František Jura. Následně před radnicí on a jeho náměstci společně nasedli na modré bicykly a objeli sochu tatíčka Masaryka... U toho prostě Večerník nemohl chybět!Celkem sto kol, devět oficiálních stanic - přičemž desátá je v jednání - a další takzvaná virtuální stanoviště nabízí od uplynulého pátku pilotní etapa projektu sdílení kol v Prostějově. „Chtěl bych popřát všem uživatelům této služby, aby splnila naše představy, aby fungovala pokud možno bezchybně a aby si našla své spokojené cyklisty,“ pronesl ve čtvrtek 28. února odpoledne na slavnostní prezentaci uživatelům nové služby František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prpostěov.
Kromě oficiálních stanovišť vybudovaných společností Nextbike Czech Republic je možno využít i takzvané virtuální stojany. „Tato stanoviště jsou vlastně naše stojany, tedy městský mobiliář, kam bude možno zapůjčená kola odložit,“ upřesnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko).
Pro společnost Nextbike je to první bikesharingový projekt v České republice, ačkoliv sdílená kola již úspěšně provozuje ve více než 200 městech po celém světě. „Věříme, že si lidé budou užívat jízdu na našich kolech, která jsou vyráběná v České republice,“ uvedl výkonný ředitel nextbike Czech Republic Tomáš Karpov, který ještě loni oblékal jakožto profesionální hokejista dres prostějovských Jestřábů.
Uživatelé se mohou informovat o službách sdílených kol v Prostějově na stránkách Nextbike Czech Republic, kde naleznou i ceník a příslušnou aplikaci si stáhnou do mobilu. „V rámci pilotního projektu bude prvních patnáct minut zapůjčení kola zdarma, dále patnáct korun za každou započatou půlhodinu,“ prozradil Pospíšil s tím, že celodenní půjčení vyjde na sto padesát korun. Přesný postup, jak si půjčovat kola a jejich užití najdete na webových stránkách prostějovského magistrátu.

STANOVIŠTĚ SDÍLENÝCH KOL V PROSTĚJOVĚ

1) ulice Mathonova, u autobusových zastávek
2) ulice Janáčkova, u autobusového nádraží
3) ulice Kojetínská, u autobusové zastávky
4) nám. T. G. Masaryka, před domem č. 125/15
5) ulice Plumlovská, u Penny marketu
6) ulice Janáčkova, naproti vlakovému nádraží
7) ulice Kralická, naproti vjezdu do areálu společnosti Windmöller & Hölscher Czech
8) ulice Melantrichova, u hlavního vchodu do základní školy
9) ulice E. Valenty, u hlavního vchodu do základní školy
10) v jednání


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments