Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou neděli 24. února se v Kostelci na Hané uskutečnila Okresní konference KDU-ČSL. Lidovci na ní volili nové vedení výboru. Dlouholetý předseda a bývalý plumlovský starosta Ladislav Otruba už předem avizoval, že na vedoucí post kandidovat nebude a tak se čekalo, kdo se ujme žezla. Volba nového předsedy nakonec byla jednoduchá...

„A stal se jím František Horák, starosta Kostelce na Hané, který byl nakonec jediným kandidátem, neboť Milada Novotná z Vřesovic a konický místostarosta Jaroslav Procházka těsně před volbou svoji kandidaturu stáhli. Na postech místopředsedů byli zvoleni právě Milada Novotná a Jaroslav Procházka, společně s nimi pak Tomáš Weber,“ informovala Večerník Michaela Hrubanová, okresní tajemnice KDU-ČSL.
„Kandidátů mělo být původně skutečně víc. Já sám jsem dlouho zvažoval, zda mám o post předsedy usilovat. Jsem přece jen hodně pracovně vytížen, kromě starostování v Kostelci na Hané jsem ještě i krajským zastupitelem. Nakonec jsem do toho šel a uspěl jsem. Říkal jsem si, že když okolo sebe budu mít hodně kvalitních spolupracovníků, tak to společně zvládneme,“ řekl Večerníku k úspěchu ve volbách do Okresního výboru KDU-ČSL jeho nový předseda František Horák. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments