Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou neděli 24. února se v Kostelci na Hané uskutečnila Okresní konference KDU-ČSL. Lidovci na ní volili nové vedení výboru. Dlouholetý předseda a bývalý plumlovský starosta Ladislav Otruba už předem avizoval, že na vedoucí post kandidovat nebude a tak se čekalo, kdo se ujme žezla. Volba nového předsedy nakonec byla jednoduchá...

„A stal se jím František Horák, starosta Kostelce na Hané, který byl nakonec jediným kandidátem, neboť Milada Novotná z Vřesovic a konický místostarosta Jaroslav Procházka těsně před volbou svoji kandidaturu stáhli. Na postech místopředsedů byli zvoleni právě Milada Novotná a Jaroslav Procházka, společně s nimi pak Tomáš Weber,“ informovala Večerník Michaela Hrubanová, okresní tajemnice KDU-ČSL.
„Kandidátů mělo být původně skutečně víc. Já sám jsem dlouho zvažoval, zda mám o post předsedy usilovat. Jsem přece jen hodně pracovně vytížen, kromě starostování v Kostelci na Hané jsem ještě i krajským zastupitelem. Nakonec jsem do toho šel a uspěl jsem. Říkal jsem si, že když okolo sebe budu mít hodně kvalitních spolupracovníků, tak to společně zvládneme,“ řekl Večerníku k úspěchu ve volbách do Okresního výboru KDU-ČSL jeho nový předseda František Horák. 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments