Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik razií najednou spustila ve čtvrtek Národní centrála proti organizovanému zločinu a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Policie zasahovala v ředitelství firmy Kapsch, na Městském úřadu Brno-střed, v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ale také v prostějovském domě místopředsedy hnutí ANO 2011 i šéfa poslanců hnutí Jaroslava Faltýnka a v sídle marketingové společnosti TK PLUS. Žalobce Petr Šereda se nechal slyšet, že zásah souvisí s některými veřejnými zakázkami, kterými se zabýval ÚOHS.

Nejbližší spolupracovník premiéra Andreje Babiše (ANO 2011) není podle Faltýnkova advokáta Josefa Bartončíka z ničeho podezřelý. Policie si u něj byla jen pro dokumenty. „To, co vím od policie, je to, že nejsem podezřelý. Policii poskytuji maximální součinnost,“ vyjádřil se pro Blesk Zprávy Jaroslav Faltýnek.
Zásah souvisí s případem společnosti Kapsch, která je od roku 2007 dodavatelem mýtného systému na českých dálnicích. Od roku 2020 bude dodavatelem konsorcium firem CzechToll/SkyToll s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletý provoz.
Po prohlídce v pražském bytě šéfa poslanců a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka začala policie ve čtvrtek odpoledne s prohlídkou jeho domu v Prostějově. Policisté na Faltýnka před jeho domem čekali od samého rána a dovnitř vstoupili před šestnáctou hodinou vybavení kufry s technikou, kdy k vile dojela další tři policejní auta s civilními značkami.
Faltýnek čekajícím novinářům řekl, že jej policejní akce, která souvisí s podezřením na korupci, z níž podezřívají předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje a generálního ředitele české pobočky společnosti Kapsch Karla Feixe, překvapila. „Dneska ráno mě navštívila policie v Praze v našem pražském bytě, kde mě požádala o součinnost při vyšetřování záležitosti, která se týká tendru na mýto,“ uvedl Faltýnek s tím, že byl požádán o materiály, které k této záležitosti má. „Předal jsem jim svůj počítač a telefon, žádné další materiály jsem k tomu neměl,“ přidal.
Faltýnek má poslaneckou imunitu. Pokud by jej policisté chtěli obvinit, museli by požádat Sněmovnu o jeho vydání ke stíhání.
Skupina detektivů zasahovala i v sídle vlivného sportovního manažera Miroslava Černoška TK PLUS. „Vydal jsem jim potřebné dokumenty, nejsem podezřelým,“ řekl ČTK. „Vyšetřování se netýká chodu firem Miroslava Černoška ani akcí, které realizuje,“ doplnil mluvčí společnosti Česká sportovní Karel Tejkal. „Jak vyplývá ze soudního příkazu, není v režimu podezřelého, obviněného, ani zadrženého,“ potvrdil.

Foto: zdroj ČTK

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments