Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik razií najednou spustila ve čtvrtek Národní centrála proti organizovanému zločinu a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Policie zasahovala v ředitelství firmy Kapsch, na Městském úřadu Brno-střed, v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, ale také v prostějovském domě místopředsedy hnutí ANO 2011 i šéfa poslanců hnutí Jaroslava Faltýnka a v sídle marketingové společnosti TK PLUS. Žalobce Petr Šereda se nechal slyšet, že zásah souvisí s některými veřejnými zakázkami, kterými se zabýval ÚOHS.

Nejbližší spolupracovník premiéra Andreje Babiše (ANO 2011) není podle Faltýnkova advokáta Josefa Bartončíka z ničeho podezřelý. Policie si u něj byla jen pro dokumenty. „To, co vím od policie, je to, že nejsem podezřelý. Policii poskytuji maximální součinnost,“ vyjádřil se pro Blesk Zprávy Jaroslav Faltýnek.
Zásah souvisí s případem společnosti Kapsch, která je od roku 2007 dodavatelem mýtného systému na českých dálnicích. Od roku 2020 bude dodavatelem konsorcium firem CzechToll/SkyToll s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletý provoz.
Po prohlídce v pražském bytě šéfa poslanců a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka začala policie ve čtvrtek odpoledne s prohlídkou jeho domu v Prostějově. Policisté na Faltýnka před jeho domem čekali od samého rána a dovnitř vstoupili před šestnáctou hodinou vybavení kufry s technikou, kdy k vile dojela další tři policejní auta s civilními značkami.
Faltýnek čekajícím novinářům řekl, že jej policejní akce, která souvisí s podezřením na korupci, z níž podezřívají předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje a generálního ředitele české pobočky společnosti Kapsch Karla Feixe, překvapila. „Dneska ráno mě navštívila policie v Praze v našem pražském bytě, kde mě požádala o součinnost při vyšetřování záležitosti, která se týká tendru na mýto,“ uvedl Faltýnek s tím, že byl požádán o materiály, které k této záležitosti má. „Předal jsem jim svůj počítač a telefon, žádné další materiály jsem k tomu neměl,“ přidal.
Faltýnek má poslaneckou imunitu. Pokud by jej policisté chtěli obvinit, museli by požádat Sněmovnu o jeho vydání ke stíhání.
Skupina detektivů zasahovala i v sídle vlivného sportovního manažera Miroslava Černoška TK PLUS. „Vydal jsem jim potřebné dokumenty, nejsem podezřelým,“ řekl ČTK. „Vyšetřování se netýká chodu firem Miroslava Černoška ani akcí, které realizuje,“ doplnil mluvčí společnosti Česká sportovní Karel Tejkal. „Jak vyplývá ze soudního příkazu, není v režimu podezřelého, obviněného, ani zadrženého,“ potvrdil.

Foto: zdroj ČTK

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments