Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vraťme se nyní o pár měsíců v čase zpět. Prostějovské kulturní léto a Prostějovská zima jsou pro magistrát dvě pilotní akce směřované k tomu, aby rozmanitě sestavený program a jednotlivá vystoupení řady umělců přilákaly na centrální náměstí co nejvíce lidí. A nejen do centra, ale i na další tvůrčí akce do Kulturního klubu Duha, do kina Metro či do divadla. Večerník se zaměřil na hodnocení Prostějovské zimy, která z hlediska organizace skončila silvestrovským ohňostrojem. Ale jak říká současná náměstkyně primátora pro kulturu Milada Sokolová, světlo světa už spatřily základní obrysy té příští s velkým „Z“. Údajně se dočkáme překvapení...

Harmonogram zimní plejády akcí se spustil 9. listopadu, kdy zahájilo provoz mobilní kluziště před muzeem na náměstí T. G. Masaryka. „V pátek třicátého listopadu došlo na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu za účasti muzikálové zpěvačky Magdy Malé. Ta je známá i svým repertoárem pro děti, které si v rámci svého vystoupení přizvala k sobě na stáž. Další pátek, tedy sedmého prosince, přijel na náměstí multimediální kamion s programem Tradiční české Vánoce, který byl plný písniček, soutěží, tance za účasti dětských diváků, nechyběly spousta dárečků, ochutnávek a tradiční Ježíškova pošta. O týden později čtrnáctého prosince zaplnili náměstí sněhoskřítci se svým interaktivním programem pro děti. Poslední pátek před Štědrým dnem patřil kapele Poutníci, její aktéři všem obyvatelům svými písněmi zpříjemnili a navodili již pravou vánoční atmosféru. Samozřejmě na náměstí nechyběl projekt Česko zpívá koledy, a to ve středu dvanáctého prosince, kdy si obyvatelé přišli s pěveckými sbory Proměny i Múzy zazpívat známé koledy a poslechnout si tvorbu těchto sborů,“ vypočítala kulturní akce Prostějovské zimy 2018 Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova).
Prosincové soboty mohly děti s rodiči trávit od samého rána v Kulturním klubu Duha. „Nejmenším zde byla promítána pásma pohádek, svůj program byl i pro ty starší. Probíhaly také minidílny, kde si nejen děti, ale i rodiče za symbolických dvacet korun mohli vyrobit gelovou svíčku, vánoční věneček nebo si namalovat sádrového andílka. Odpolední část patřila divadelnímu nebo interaktivnímu programu s Míšou Růžičkovou, o který byl tak velký zájem, že představení proběhlo dvakrát i víckrát za sebou,“ poznamenala náměstkyně.
Po sečtení nákladů vyšlo najevo, že organizace loňské Prostějovské zimy stála městskou pokladnu necelého půl milionu korun. „Dramaturgicky byla koncipována tak, aby zaujala hlavně dětského diváka. Tak jako každý rok se program odehrával vždy v pátek na náměstí a v sobotu po celý den v Kulturním klubu Duha,“ udělala Sokolová za nedávným děním definitivní tečku.
Ta se stala náměstkyní primátora pro kulturu teprve na konci října loňského roku, tudíž připravený program Prostějovské zimy 2018 nemohla nijak ovlivnit. „Myslím si, že člověk nemusí mít snahu za každou cenu vylepšovat něco, co je, dle mého, skutečně dobré. Obyvatelé města měli k dispozici pestrou nabídku rozptýlení, mohli si nejen zabruslit, ale poslechnout si koncerty, či se s dětmi účastnit aktivního programu, a to jak na hlavním prostějovském náměstí, tak i v prostorách Duhy. Program byl podle mého názoru pestrý a každý týden si zájemce to své určitě našel,“ hodnotí uplynulý ročník. „Již od loňského prosince s kolegyněmi z Duhy řešíme program Prostějovského kulturního léta, přípravy na tradiční Masopust, Prostějovské Velikonoce, Wolkerův Prostějov, promýšlíme i další rozšíření nabídky na hlavní prostějovské náměstí. Co se Vánoc týče, prozradím snad jen to, že Prostějov uslyší to, co ještě neslyšel,“ navnadila občany Milada Sokolová. 09 graf2

náklady na program prostějovské zimy

rok náklady (v Kč)
2015 428 000
2016 441 000
2017 481 000
2018 484 000
Zdroj: Magistrát města Prostějova


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments