Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jedna z prostějovských ulic, evokující zástavbou spíše klidné předměstí let dávno minulých, se plánované opravy chodníků zatím nedočká. Naopak opět se na ní vyřádí stavbaři. Po loňských pracích na kanalizaci pod silnicí tentokrát přijdou na řadu optické kabely. V plánu pro rok 2019 bude rekonstrukce části ulice Lidická nahrazena opravou chodníku v Nerudově ulici.


Proč se oprava odkládá, je nabíledni, sisyfovské práce se dělá i tak dost. Celoplošná oprava části chodníku v ulici Lidick je právě v trase plánovaného překopu chodníku pro položení optického kabelu. Aby jich totiž na území města nebylo málo, oznámil svůj záměr prošpikovat Prostějov svou optickou sítí také mobilní operátor T-Mobile. „Učinil tak ovšem až po schválení plánu oprav chodníků na rok 2019. První etapa prací postihne jihovýchodní části města. Vlastní výkopové práce v chodnících a zeleni plánují zahájit v roce 2020,“ vysvětlil důvod změny František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Magistrát tak místo zamýšleného úseku zvolil náhradní řešení. „Celoplošnou opravu chodníku na části ulice Lidická provedeme až po pokládce optického kabelu, aby nedošlo k rozkopání nového chodníku. Místo toho do plánu zařadíme opravu části chodníku v ulici Nerudova, a to na západní straně od ulice Plumlovská po ulici Melantrichova, o výměře 370 metrů čtverečných s předpokládanými náklady asi čtyři sta tisíc korun. Tento chodník je frekventovaný, přitom z původní staré dlažby různých rozměrů a jeho stáří odhadujeme na zhruba čtyřicet až padesát roků,“ informoval na tiskové konferenci po jednání rady města náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko).
Oprava této části chodníku bude navazovat na investiční akci v ulici Plumlovská, čímž dojde k propojení nových chodníků. Jelikož v tomto případě je výměra chodníku větší, bude nutné vyčlenit 119 000 korun navíc.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments