Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jedna z prostějovských ulic, evokující zástavbou spíše klidné předměstí let dávno minulých, se plánované opravy chodníků zatím nedočká. Naopak opět se na ní vyřádí stavbaři. Po loňských pracích na kanalizaci pod silnicí tentokrát přijdou na řadu optické kabely. V plánu pro rok 2019 bude rekonstrukce části ulice Lidická nahrazena opravou chodníku v Nerudově ulici.


Proč se oprava odkládá, je nabíledni, sisyfovské práce se dělá i tak dost. Celoplošná oprava části chodníku v ulici Lidick je právě v trase plánovaného překopu chodníku pro položení optického kabelu. Aby jich totiž na území města nebylo málo, oznámil svůj záměr prošpikovat Prostějov svou optickou sítí také mobilní operátor T-Mobile. „Učinil tak ovšem až po schválení plánu oprav chodníků na rok 2019. První etapa prací postihne jihovýchodní části města. Vlastní výkopové práce v chodnících a zeleni plánují zahájit v roce 2020,“ vysvětlil důvod změny František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějov.
Magistrát tak místo zamýšleného úseku zvolil náhradní řešení. „Celoplošnou opravu chodníku na části ulice Lidická provedeme až po pokládce optického kabelu, aby nedošlo k rozkopání nového chodníku. Místo toho do plánu zařadíme opravu části chodníku v ulici Nerudova, a to na západní straně od ulice Plumlovská po ulici Melantrichova, o výměře 370 metrů čtverečných s předpokládanými náklady asi čtyři sta tisíc korun. Tento chodník je frekventovaný, přitom z původní staré dlažby různých rozměrů a jeho stáří odhadujeme na zhruba čtyřicet až padesát roků,“ informoval na tiskové konferenci po jednání rady města náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko).
Oprava této části chodníku bude navazovat na investiční akci v ulici Plumlovská, čímž dojde k propojení nových chodníků. Jelikož v tomto případě je výměra chodníku větší, bude nutné vyčlenit 119 000 korun navíc.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments