Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ve druhém měsíci tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 2,7 % na 15 050 osob, přičemž počet hlášených volných pracovních míst se snížil o 3,1 % na 10 762 a podíl nezaměstnaných osob šel dolů o 0,1 procentního bodu na 3,4 %. Oproti lednu, kdy došlo k mírnému nárůstu, jde tedy o opačné údaje. Výčet aktuálních statistik dorazil do redakce ze sídla Krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci.


Ten k 28. únoru evidoval celkem 15 050 uchazečů o zaměstnání. „Tento počet byl o 424 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší dokonce o 4 122 osob,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci s tím, že volných míst je aktuálně v nabídce 10 762, což je o 345 méně než v předchozím měsíci a o 1 180 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. „Na jedno volné pracovní místo tedy připadá 1,4 uchazeče,“ podotkl Mikšaník.
V jednotlivých regionech hlásí nejvyšší počet uchazečů o zaměstnání na jedno volné pracovní místo Jeseník (4,5), nejméně je tomu naopak na Prostějovsku (pouze 0,8 osoby na 1 VM). Zdejší region je také jediným v Olomouckém kraji, ve kterém počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných. Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 715 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadaly 3,4 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 3 239, na jedno volné místo připadaly 0,2 procenta uchazečů této kategorie.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech kraje byl jinak podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 184 osob), který zároveň s okresem Prostějov vykázal i největší relativní pokles (-3,7 %).10 graf2
V průběhu měsíce bylo na Úřadu práce v rámci kraje nově zaevidováno 2 223 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 1 475 osob méně; v porovnání se stejným obdobím předchozího roku pak o 176 osob více. „Z evidence během měsíce odešlo celkem 2 647 uchazečů, což je o 378 osob méně než v předchozím měsíci a o 263 než za stejné období minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 601, tudíž o 74 méně než v předchozím měsíci a o 230 méně než ve stejném měsíci minulého roku. V neposlední řadě pak 214 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím Úřadu práce tj. o 24 méně než v předchozím měsíci, ale o 152 méně než ve stejném období minulého roku, 1 046 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ vyčetl analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Ke konci měsíce bylo v kraji evidováno 7 171 žen a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 48 %. V evidenci bylo 2 448 osob se zdravotním postižením, což představovalo 16 % z celkového počtu nezaměstnaných. „Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 6 027 uchazečů o zaměstnání, což značí čtyřicet procent ze všech uchazečů vedených v evidenci,“ přidal ještě jeden zajímavý údaj Jaroslav Mikšaník.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři regiony z kraje, nejvyšší byl v okrese Jeseník (5,8 %), naopak nejnižší podíl byl zaznamenán v rámci Prostějovska (2,4 %). Kromě něj vykazuje nižší číslo než celorepublikový průměr ještě okres Olomouc.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments