Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ve druhém měsíci tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 2,7 % na 15 050 osob, přičemž počet hlášených volných pracovních míst se snížil o 3,1 % na 10 762 a podíl nezaměstnaných osob šel dolů o 0,1 procentního bodu na 3,4 %. Oproti lednu, kdy došlo k mírnému nárůstu, jde tedy o opačné údaje. Výčet aktuálních statistik dorazil do redakce ze sídla Krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci.


Ten k 28. únoru evidoval celkem 15 050 uchazečů o zaměstnání. „Tento počet byl o 424 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl nižší dokonce o 4 122 osob,“ prozradil Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci s tím, že volných míst je aktuálně v nabídce 10 762, což je o 345 méně než v předchozím měsíci a o 1 180 vyšší než ve stejném měsíci minulého roku. „Na jedno volné pracovní místo tedy připadá 1,4 uchazeče,“ podotkl Mikšaník.
V jednotlivých regionech hlásí nejvyšší počet uchazečů o zaměstnání na jedno volné pracovní místo Jeseník (4,5), nejméně je tomu naopak na Prostějovsku (pouze 0,8 osoby na 1 VM). Zdejší region je také jediným v Olomouckém kraji, ve kterém počet volných míst převýšil počet nezaměstnaných. Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 715 vhodných pro osoby se zdravotním postižením (OZP), na jedno volné pracovní místo připadaly 3,4 OZP. Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 3 239, na jedno volné místo připadaly 0,2 procenta uchazečů této kategorie.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech kraje byl jinak podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 184 osob), který zároveň s okresem Prostějov vykázal i největší relativní pokles (-3,7 %).10 graf2
V průběhu měsíce bylo na Úřadu práce v rámci kraje nově zaevidováno 2 223 osob. Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 1 475 osob méně; v porovnání se stejným obdobím předchozího roku pak o 176 osob více. „Z evidence během měsíce odešlo celkem 2 647 uchazečů, což je o 378 osob méně než v předchozím měsíci a o 263 než za stejné období minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 1 601, tudíž o 74 méně než v předchozím měsíci a o 230 méně než ve stejném měsíci minulého roku. V neposlední řadě pak 214 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím Úřadu práce tj. o 24 méně než v předchozím měsíci, ale o 152 méně než ve stejném období minulého roku, 1 046 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ vyčetl analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Ke konci měsíce bylo v kraji evidováno 7 171 žen a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 48 %. V evidenci bylo 2 448 osob se zdravotním postižením, což představovalo 16 % z celkového počtu nezaměstnaných. „Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 6 027 uchazečů o zaměstnání, což značí čtyřicet procent ze všech uchazečů vedených v evidenci,“ přidal ještě jeden zajímavý údaj Jaroslav Mikšaník.
Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly tři regiony z kraje, nejvyšší byl v okrese Jeseník (5,8 %), naopak nejnižší podíl byl zaznamenán v rámci Prostějovska (2,4 %). Kromě něj vykazuje nižší číslo než celorepublikový průměr ještě okres Olomouc.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments