Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Sedmadvacetiletý opilý muž předminulou neděli zavolal na policejní linku a tvrdil o sobě, že je násilník, který má nůž a že chce usmrtit svoji matku. Daleko neměl ani k napadení policistů.


„V neděli 3. března po dvacáté hodině jsme na lince tísňového volání přijali oznámení sedmadvacetiletého muže. Předmětem oznámení bylo tvrzení, že je v domě své matky v obci na Prostějovsku, je násilník a chce svoji matku usmrtit,“ potvrdil událost František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Olomouckého kraje.
Po příjezdu na místo oznamovatel v obývacím pokoji domu vytasil proti policistům nůž a křičel doslova, ať vypadnou. „Hlídka proti muži jako donucovací prostředek použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Poté muž odhodil nůž na podlahu. Policisté jej s použitím hmatů a chvatů svedli k zemi, kde mu nasadili pouta a následně provedli dechovou zkouškou s výslednou hodnotou 3,84 ‰ promile alkoholu v dechu?“ popsal horké chvilky Kořínek. „Z důvodu ochrany zdraví a života osob a předejití dalšímu protiprávnímu jednání byl muž po lékařském vyšetření a provedení neodkladných úkonů k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal policejní mluvčí s tím, že pro své jednání byl muž obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments