Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Sedmadvacetiletý opilý muž předminulou neděli zavolal na policejní linku a tvrdil o sobě, že je násilník, který má nůž a že chce usmrtit svoji matku. Daleko neměl ani k napadení policistů.


„V neděli 3. března po dvacáté hodině jsme na lince tísňového volání přijali oznámení sedmadvacetiletého muže. Předmětem oznámení bylo tvrzení, že je v domě své matky v obci na Prostějovsku, je násilník a chce svoji matku usmrtit,“ potvrdil událost František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Olomouckého kraje.
Po příjezdu na místo oznamovatel v obývacím pokoji domu vytasil proti policistům nůž a křičel doslova, ať vypadnou. „Hlídka proti muži jako donucovací prostředek použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Poté muž odhodil nůž na podlahu. Policisté jej s použitím hmatů a chvatů svedli k zemi, kde mu nasadili pouta a následně provedli dechovou zkouškou s výslednou hodnotou 3,84 ‰ promile alkoholu v dechu?“ popsal horké chvilky Kořínek. „Z důvodu ochrany zdraví a života osob a předejití dalšímu protiprávnímu jednání byl muž po lékařském vyšetření a provedení neodkladných úkonů k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal policejní mluvčí s tím, že pro své jednání byl muž obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments