Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Sedmadvacetiletý opilý muž předminulou neděli zavolal na policejní linku a tvrdil o sobě, že je násilník, který má nůž a že chce usmrtit svoji matku. Daleko neměl ani k napadení policistů.


„V neděli 3. března po dvacáté hodině jsme na lince tísňového volání přijali oznámení sedmadvacetiletého muže. Předmětem oznámení bylo tvrzení, že je v domě své matky v obci na Prostějovsku, je násilník a chce svoji matku usmrtit,“ potvrdil událost František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Olomouckého kraje.
Po příjezdu na místo oznamovatel v obývacím pokoji domu vytasil proti policistům nůž a křičel doslova, ať vypadnou. „Hlídka proti muži jako donucovací prostředek použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Poté muž odhodil nůž na podlahu. Policisté jej s použitím hmatů a chvatů svedli k zemi, kde mu nasadili pouta a následně provedli dechovou zkouškou s výslednou hodnotou 3,84 ‰ promile alkoholu v dechu?“ popsal horké chvilky Kořínek. „Z důvodu ochrany zdraví a života osob a předejití dalšímu protiprávnímu jednání byl muž po lékařském vyšetření a provedení neodkladných úkonů k vystřízlivění umístěn do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal policejní mluvčí s tím, že pro své jednání byl muž obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments