Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nečekané překvapení! Po řadě let a stovkách stížností se od začátku loňského roku změnil provozovatel záchodů na hlavním prostějovském nádraží. Dle prvních reakcí změna toaletám prospěla. Večerník zajímalo, jak se situace vyvíjí s odstupem času.


Záchody na hlavním nádraží mohou být pro návštěvníky Prostějova tím prvním, s čím se ve městě setká „tváří v tvář“. A jak víme, první dojmy bývají těmi nejsilnějšími. V případě sociálního zařízení se dlouhodobě jednalo o zážitek natolik silný, že ho následně nepřebila ani návštěva secesního Národního domu...
Právě nádražní toalety byly řadu let terčem kritiky ještě častěji než politici řídící prostějovskou radnici. Lidé dlouhodobě upozorňovali na svinčík, zápach a zdemolované zařízení, opakovaně se na záchody nemohli vůbec dostat. Naopak provozovatel se hájil tím, že přestože se jedná o boj s větrnými mlýny, četné problémy se po upozornění snaží okamžitě řešit.
Novým provozovatelem toalet na hlavním nádraží se od začátku loňského roku stala Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC). „Nainstalovali jsme mincovníky, čímž jsme získali přesný počet osob, které tyto toalety denně navštíví. Jedná se průměrně o čtyřicet osob, při rozdělení je to zhruba dvacet mužů a stejný počet žen,“ informoval Večerník tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš, podle něhož provozovatel aktuálně neregistruje žádné stížnosti. „Současný stav je uspokojivý. Proběhla výměna dotykových baterií, které buď byly ukradeny, nebo byly nefunkční, za klasické pákové. Opravou prošly prokopnuté dveře. Byly nainstalovány nové mincovníky, provedena kompletní rekonstrukce osvětlení, doplněna chybějící WC prkýnka, mýdelníky a zásobníky na papír. Úklidy toalet jsou prováděny pravidelně bez závažnějších nedostatků,“ uvedl tiskový mluvčí.
Současně ovšem připustil, že ne vše je úplně růžové. „Bohužel kolem budovy je velká koncentrace nepřizpůsobivých spoluobčanů, kteří systematicky záchody devastují. Řeší se třeba umístění prkýnek na mísy, která se totiž neustále ztrácejí,“ dodal Iliaš, jehož se Večerník zeptal i na plánovanou celkovou rekonstrukci záchodů, před rokem hojně zmiňovanou. K tomuto kroku zřejmě nakonec nedojde. „Rekonstrukce WC v současné době v plánu není,“ potvrdil zástupce ŠZDC.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments