Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nečekané překvapení! Po řadě let a stovkách stížností se od začátku loňského roku změnil provozovatel záchodů na hlavním prostějovském nádraží. Dle prvních reakcí změna toaletám prospěla. Večerník zajímalo, jak se situace vyvíjí s odstupem času.


Záchody na hlavním nádraží mohou být pro návštěvníky Prostějova tím prvním, s čím se ve městě setká „tváří v tvář“. A jak víme, první dojmy bývají těmi nejsilnějšími. V případě sociálního zařízení se dlouhodobě jednalo o zážitek natolik silný, že ho následně nepřebila ani návštěva secesního Národního domu...
Právě nádražní toalety byly řadu let terčem kritiky ještě častěji než politici řídící prostějovskou radnici. Lidé dlouhodobě upozorňovali na svinčík, zápach a zdemolované zařízení, opakovaně se na záchody nemohli vůbec dostat. Naopak provozovatel se hájil tím, že přestože se jedná o boj s větrnými mlýny, četné problémy se po upozornění snaží okamžitě řešit.
Novým provozovatelem toalet na hlavním nádraží se od začátku loňského roku stala Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC). „Nainstalovali jsme mincovníky, čímž jsme získali přesný počet osob, které tyto toalety denně navštíví. Jedná se průměrně o čtyřicet osob, při rozdělení je to zhruba dvacet mužů a stejný počet žen,“ informoval Večerník tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš, podle něhož provozovatel aktuálně neregistruje žádné stížnosti. „Současný stav je uspokojivý. Proběhla výměna dotykových baterií, které buď byly ukradeny, nebo byly nefunkční, za klasické pákové. Opravou prošly prokopnuté dveře. Byly nainstalovány nové mincovníky, provedena kompletní rekonstrukce osvětlení, doplněna chybějící WC prkýnka, mýdelníky a zásobníky na papír. Úklidy toalet jsou prováděny pravidelně bez závažnějších nedostatků,“ uvedl tiskový mluvčí.
Současně ovšem připustil, že ne vše je úplně růžové. „Bohužel kolem budovy je velká koncentrace nepřizpůsobivých spoluobčanů, kteří systematicky záchody devastují. Řeší se třeba umístění prkýnek na mísy, která se totiž neustále ztrácejí,“ dodal Iliaš, jehož se Večerník zeptal i na plánovanou celkovou rekonstrukci záchodů, před rokem hojně zmiňovanou. K tomuto kroku zřejmě nakonec nedojde. „Rekonstrukce WC v současné době v plánu není,“ potvrdil zástupce ŠZDC.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments