Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nečekané překvapení! Po řadě let a stovkách stížností se od začátku loňského roku změnil provozovatel záchodů na hlavním prostějovském nádraží. Dle prvních reakcí změna toaletám prospěla. Večerník zajímalo, jak se situace vyvíjí s odstupem času.


Záchody na hlavním nádraží mohou být pro návštěvníky Prostějova tím prvním, s čím se ve městě setká „tváří v tvář“. A jak víme, první dojmy bývají těmi nejsilnějšími. V případě sociálního zařízení se dlouhodobě jednalo o zážitek natolik silný, že ho následně nepřebila ani návštěva secesního Národního domu...
Právě nádražní toalety byly řadu let terčem kritiky ještě častěji než politici řídící prostějovskou radnici. Lidé dlouhodobě upozorňovali na svinčík, zápach a zdemolované zařízení, opakovaně se na záchody nemohli vůbec dostat. Naopak provozovatel se hájil tím, že přestože se jedná o boj s větrnými mlýny, četné problémy se po upozornění snaží okamžitě řešit.
Novým provozovatelem toalet na hlavním nádraží se od začátku loňského roku stala Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC). „Nainstalovali jsme mincovníky, čímž jsme získali přesný počet osob, které tyto toalety denně navštíví. Jedná se průměrně o čtyřicet osob, při rozdělení je to zhruba dvacet mužů a stejný počet žen,“ informoval Večerník tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš, podle něhož provozovatel aktuálně neregistruje žádné stížnosti. „Současný stav je uspokojivý. Proběhla výměna dotykových baterií, které buď byly ukradeny, nebo byly nefunkční, za klasické pákové. Opravou prošly prokopnuté dveře. Byly nainstalovány nové mincovníky, provedena kompletní rekonstrukce osvětlení, doplněna chybějící WC prkýnka, mýdelníky a zásobníky na papír. Úklidy toalet jsou prováděny pravidelně bez závažnějších nedostatků,“ uvedl tiskový mluvčí.
Současně ovšem připustil, že ne vše je úplně růžové. „Bohužel kolem budovy je velká koncentrace nepřizpůsobivých spoluobčanů, kteří systematicky záchody devastují. Řeší se třeba umístění prkýnek na mísy, která se totiž neustále ztrácejí,“ dodal Iliaš, jehož se Večerník zeptal i na plánovanou celkovou rekonstrukci záchodů, před rokem hojně zmiňovanou. K tomuto kroku zřejmě nakonec nedojde. „Rekonstrukce WC v současné době v plánu není,“ potvrdil zástupce ŠZDC.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments