Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejprve trable s mostem a nyní další rána do vazu! Radní totiž pozastavili plánovanou stavbu chodníku, která měla navazovat na dříve vybudovanou komunikaci. Jenže, hladký přechod směrem k prostějovskému letišti zřejmě nebude. A tak se Žešovští bouří! „Chodník jsme tady určitě chtěli. Město na nás docela kašle,“ láteřil jeden z místních, jehož Večerník potkal na ulici.K drobným úpravám totiž došlo při rekonstrukci komunikace od silnice Prostějov - Němčice nad Hanou. Původně k ní měl vést i chodník, který však zatím realizován nebude. Proč nebudou vyslyšeny požadavky obyvatel posledního bytového domu na konci Žešova, vysvětlili radní na tiskové konferenci po svém úterním jednání.
„V roce 2018 zde proběhla první etapa stavby v trase od krajské komunikace třetí třídy do obce Žešov. Součástí napojení byl i chodník o šířce půldruhého metru, který byl navržen z důvodu umístění čekárny pro autobusovou dopravu,“ popsal situaci prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Jak doplnil, již v předloňském roce bylo rozhodnuto, že nástup a výstup občanů na krajnici u čekárny není bezpečný a zastávka tak byla přemístěna do Žešova. „Na základě této skutečnosti byla stavba chodníku od posledního bytového domu směrem ke krajské komunikaci pozastavena,“ konstatoval Jura.
„Místní občané žijící v posledním bytovém domu se zrušením chodníku nesouhlasí. Chodník bude, dle jejich vyjádření, využíván při cestě na letiště, kde se pořádají různé akce, což však pořadatelé akcí nepotvrdili. O celé záležitosti jsme jednali s Policií ČR, která konečné rozhodnutí ponechala na vedení magistrátu,“ přidal Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Po zvážení všech okolností není z bezpečnostního hlediska vhodné chodník vybudovat. Na základě uvedených skutečností tak bylo rozhodnuto, že v těchto místech nebude chodník prozatím realizován,“ potvrdil Rozehnal. Verdikt musí ještě 30. dubna posvětit zastupitelé.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments