Dobrý večer, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejprve trable s mostem a nyní další rána do vazu! Radní totiž pozastavili plánovanou stavbu chodníku, která měla navazovat na dříve vybudovanou komunikaci. Jenže, hladký přechod směrem k prostějovskému letišti zřejmě nebude. A tak se Žešovští bouří! „Chodník jsme tady určitě chtěli. Město na nás docela kašle,“ láteřil jeden z místních, jehož Večerník potkal na ulici.K drobným úpravám totiž došlo při rekonstrukci komunikace od silnice Prostějov - Němčice nad Hanou. Původně k ní měl vést i chodník, který však zatím realizován nebude. Proč nebudou vyslyšeny požadavky obyvatel posledního bytového domu na konci Žešova, vysvětlili radní na tiskové konferenci po svém úterním jednání.
„V roce 2018 zde proběhla první etapa stavby v trase od krajské komunikace třetí třídy do obce Žešov. Součástí napojení byl i chodník o šířce půldruhého metru, který byl navržen z důvodu umístění čekárny pro autobusovou dopravu,“ popsal situaci prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Jak doplnil, již v předloňském roce bylo rozhodnuto, že nástup a výstup občanů na krajnici u čekárny není bezpečný a zastávka tak byla přemístěna do Žešova. „Na základě této skutečnosti byla stavba chodníku od posledního bytového domu směrem ke krajské komunikaci pozastavena,“ konstatoval Jura.
„Místní občané žijící v posledním bytovém domu se zrušením chodníku nesouhlasí. Chodník bude, dle jejich vyjádření, využíván při cestě na letiště, kde se pořádají různé akce, což však pořadatelé akcí nepotvrdili. O celé záležitosti jsme jednali s Policií ČR, která konečné rozhodnutí ponechala na vedení magistrátu,“ přidal Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Po zvážení všech okolností není z bezpečnostního hlediska vhodné chodník vybudovat. Na základě uvedených skutečností tak bylo rozhodnuto, že v těchto místech nebude chodník prozatím realizován,“ potvrdil Rozehnal. Verdikt musí ještě 30. dubna posvětit zastupitelé.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments