Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejprve trable s mostem a nyní další rána do vazu! Radní totiž pozastavili plánovanou stavbu chodníku, která měla navazovat na dříve vybudovanou komunikaci. Jenže, hladký přechod směrem k prostějovskému letišti zřejmě nebude. A tak se Žešovští bouří! „Chodník jsme tady určitě chtěli. Město na nás docela kašle,“ láteřil jeden z místních, jehož Večerník potkal na ulici.K drobným úpravám totiž došlo při rekonstrukci komunikace od silnice Prostějov - Němčice nad Hanou. Původně k ní měl vést i chodník, který však zatím realizován nebude. Proč nebudou vyslyšeny požadavky obyvatel posledního bytového domu na konci Žešova, vysvětlili radní na tiskové konferenci po svém úterním jednání.
„V roce 2018 zde proběhla první etapa stavby v trase od krajské komunikace třetí třídy do obce Žešov. Součástí napojení byl i chodník o šířce půldruhého metru, který byl navržen z důvodu umístění čekárny pro autobusovou dopravu,“ popsal situaci prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Jak doplnil, již v předloňském roce bylo rozhodnuto, že nástup a výstup občanů na krajnici u čekárny není bezpečný a zastávka tak byla přemístěna do Žešova. „Na základě této skutečnosti byla stavba chodníku od posledního bytového domu směrem ke krajské komunikaci pozastavena,“ konstatoval Jura.
„Místní občané žijící v posledním bytovém domu se zrušením chodníku nesouhlasí. Chodník bude, dle jejich vyjádření, využíván při cestě na letiště, kde se pořádají různé akce, což však pořadatelé akcí nepotvrdili. O celé záležitosti jsme jednali s Policií ČR, která konečné rozhodnutí ponechala na vedení magistrátu,“ přidal Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Po zvážení všech okolností není z bezpečnostního hlediska vhodné chodník vybudovat. Na základě uvedených skutečností tak bylo rozhodnuto, že v těchto místech nebude chodník prozatím realizován,“ potvrdil Rozehnal. Verdikt musí ještě 30. dubna posvětit zastupitelé.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments