Dobrý večer, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dalo se to čekat. V průměru jede na českých dálnicích v protisměru jedno auto denně. Bylo jen otázkou času, kdy dojde i na naši hanáckou dálnici D46. Tento čas přišel minulé úterý 5. března. Policie ČR nyní hledá svědky celé události.Už to skoro vypadá, že se z toho stal jistý druh ´národní zábavy´. „V úterý pátého března krátce po osmé hodině ranní jsme na lince tísňového volání přijali několik telefonických oznámení o osobním automobilu jedoucím v protisměru na dálnici u Prostějova, a to minimálně v úseku od dvaadvacátého do pětadvacátého kilometru. Dosud nezjištěný řidič osobního automobilu typu Renault Clio stříbrné barvy měl v dálničním směru na Brno jet směrem k Olomouci. Dle dosavadního šetření se měl poté obrátit do správného směru a z dálnice sjet na exitu Prostějov-centrum. Poté měl pokračovat k dálničnímu nájezdu a následně směrem na Olomouc již ve správném jízdním pruhu dálnice D46,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
V ideálním případě by se měl provinilec dočkat tučné pokuty případně i odebrání řidičského průkazu a následného přezkoušení. To však není vůbec jisté. Policistům se jej totiž v průběhu uplynulého týdne nepodařilo dopadnout. Jak jsme si ověřili, po jeho totožnosti stále pátrali i v závěru uplynulého týdne.
„V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc s pátráním po totožnosti neznámého řidiče. Se svými poznatky, případně pořízenými fotografiemi či kamerovými záznamy z vozidel se svědci mohou na policisty prostějovského dopravního inspektorátu obrátit telefonicky na číslo 974 781 251, e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či prostřednictvím bezplatné linky 158,” apeluje na veřejnost policejní tiskový mluvčí.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments