Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Máme uherák, olejovky, lososa a budeme mít smažená vajíčka. To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!“ pochvaloval si feldkurát Katz v nesmrtelném Švejkovi.


Utratit majlant za jídlo je možné i dnes. Ostatně ceny v některých restauracích už začínají šplhat do nebývalých výšin. Nicméně pokud chcete nasekat opravdu vysoké dluhy, pak je dobré na to jít trochu jinak.
Ideální černou dírou, do níž můžete vyhodit přebytečné peníze, jsou některé obzvláště „výhodné investice“. To znamená, že půjčíte někomu, kdo vám za ně obratem slíbí vysoké úroky. Obvyklý postup je takový: jednou vám vše vrátí i s úroky, i podruhé vám vše vrátí, a když budete chtít snadno vydělat potřetí, pak už od něj neuvidíte ani korunu.
Máte-li trochu rozumu, pořád na tom budete lépe než ten, komu jste půjčili. Právě v této nevděčné roli se ocitl Jan Vymětal z Dětkovic. Ač nepracoval, působil natolik sebevědomě, že se vždy našel někdo, kdo mu byl ochotný půjčit.
I on své peníze svérázným způsobem „investoval“. Pokoušel se je totiž mimo jiné rozmnožit v sázkových a hazardních hrách. Nelze se divit, že tolik očekávaný zisk se nedostavil, naopak se do sítě svých dluhů zaplétal stále více a více.
Když pak člověk sledoval jeho výpověď u soudu, pak ze všeho nejvíc připomínal zaskočeného školáka, který jen s námahou hledá odpovědi na základní otázky ze strany soudce. Tušil sice, kolik zhruba komu dluží, už se však dosti ztrácel v tom, kdy si peníze půjčil, kolik už splatil a kolik mu ještě splatit zbývá.
V podobné situace je přitom víc lidí kolem nás, než bychom čekali. Navzdory solidní ekonomické situaci jsou už vedeny exekuce na 900 tisíc Čechů. Žít na dluh se považuje za normální, přitom někteří z nás ztrácejí přehled o tom, jaké dluhy mají, kolik kvůli nim přeplatí, kolik mají splácet a co jim hrozí, když tak nebudou činit. Ostatně to samé přitom platí v přístupu k vlastnímu zdraví. Ve vztahu k vlastním financím jde o zmatené děti, které potřebují vodit za ručičku. Pokud se jim pak něco ošklivého přihodí, obviňují z toho paní učitelku respektive stát. Přitom by stačilo jediné: trošku používat mozek.
Nicméně je to marný, je to marný, je to marný. Snad proto by se v hodinách matematiky měla ještě před sčítáním celých čísel začít vyučovat tato poučka: „Nikomu nepůjčuj a od nikoho si nepůjčuj. Nebo tě čert sebere!“

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments