Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Máme uherák, olejovky, lososa a budeme mít smažená vajíčka. To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!“ pochvaloval si feldkurát Katz v nesmrtelném Švejkovi.


Utratit majlant za jídlo je možné i dnes. Ostatně ceny v některých restauracích už začínají šplhat do nebývalých výšin. Nicméně pokud chcete nasekat opravdu vysoké dluhy, pak je dobré na to jít trochu jinak.
Ideální černou dírou, do níž můžete vyhodit přebytečné peníze, jsou některé obzvláště „výhodné investice“. To znamená, že půjčíte někomu, kdo vám za ně obratem slíbí vysoké úroky. Obvyklý postup je takový: jednou vám vše vrátí i s úroky, i podruhé vám vše vrátí, a když budete chtít snadno vydělat potřetí, pak už od něj neuvidíte ani korunu.
Máte-li trochu rozumu, pořád na tom budete lépe než ten, komu jste půjčili. Právě v této nevděčné roli se ocitl Jan Vymětal z Dětkovic. Ač nepracoval, působil natolik sebevědomě, že se vždy našel někdo, kdo mu byl ochotný půjčit.
I on své peníze svérázným způsobem „investoval“. Pokoušel se je totiž mimo jiné rozmnožit v sázkových a hazardních hrách. Nelze se divit, že tolik očekávaný zisk se nedostavil, naopak se do sítě svých dluhů zaplétal stále více a více.
Když pak člověk sledoval jeho výpověď u soudu, pak ze všeho nejvíc připomínal zaskočeného školáka, který jen s námahou hledá odpovědi na základní otázky ze strany soudce. Tušil sice, kolik zhruba komu dluží, už se však dosti ztrácel v tom, kdy si peníze půjčil, kolik už splatil a kolik mu ještě splatit zbývá.
V podobné situace je přitom víc lidí kolem nás, než bychom čekali. Navzdory solidní ekonomické situaci jsou už vedeny exekuce na 900 tisíc Čechů. Žít na dluh se považuje za normální, přitom někteří z nás ztrácejí přehled o tom, jaké dluhy mají, kolik kvůli nim přeplatí, kolik mají splácet a co jim hrozí, když tak nebudou činit. Ostatně to samé přitom platí v přístupu k vlastnímu zdraví. Ve vztahu k vlastním financím jde o zmatené děti, které potřebují vodit za ručičku. Pokud se jim pak něco ošklivého přihodí, obviňují z toho paní učitelku respektive stát. Přitom by stačilo jediné: trošku používat mozek.
Nicméně je to marný, je to marný, je to marný. Snad proto by se v hodinách matematiky měla ještě před sčítáním celých čísel začít vyučovat tato poučka: „Nikomu nepůjčuj a od nikoho si nepůjčuj. Nebo tě čert sebere!“

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments