Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V době, kdy už máme v Prostějově víceméně jarní počasí, dochází i k nenadálým a nepochopitelným situacím. Zdá se totiž, že rychlý přechod od zimy ke sluníčku způsobil mezi částí obyvatelstva částečné zatmění buněk mozkových. V minulých dnech jsem nasbíral hned několik příběhů, které o tom zatmění evidentně svědčí. Ale také jsem zjistil, že zatmění působí i mimo naše město...


Začnu mojí „oblíbenou“ organizací CERMAT, která stále vesele vysává peníze ze školského rozpočtu za nesmysl, kterému se lidově říká státní maturita a přijímačky. Opět se probudila ze zimního spánku a začala obesílat kantorstvo, aby se přihlašovalo na školní maturitní komisaře, předsedy maturitních komisí, zadavatele, hodnotitele a další a další funkce. K tomu poslala manuál, který rutinéři již znají, nováčci se raději jdou zeptat těch rutinérů, co vlastně mají udělat, protože tomu rozumí snad jen ten, kdo manuál vytvořil. A ejhle co se stalo letos? Manuál poslaný touto organizací byl kapku starý, ale jen o rok – pro maturitní režim 2018! A já se ptám, přemýšlí někdo v této předražené organizaci, aby něčím takovým nenaštvával už tak naštvané učitele?
Prostějovské přechody. Vůbec neřeším, kde jsou, nebo nejsou, řeším to, že když k přechodu přijdu, automaticky sáhnu na tlačítko ZMÁČKNOUT. Zcela nechápu spoluobčany, kteří stojí, a když autům skočí červená, diví se, že neskočí zelená jim... Pak kupodivu někoho napadne zmáčknout ono tlačítko výše zmíněné. Když docházím k přechodu já, vidím dav a nezmáčknuté tlačítko, ostentativně ho mačkám plus komentuju to tak, že nejlepší je stát, koukat a nemačkat. Takže konstatuji, nestůjte, nehleďte a mačkejte, ta zelená se sama neudělá.
Osudy prodavaček v obchodech jsem tady řešil již několikrát. Je mi jich obecně líto, jelikož za tvrdou práci sklízí jen malý plat a takřka neuvěřitelně odporné chování některých nakupujících. Za vrchol ovšem považuji tuto story. Prodavačka chtěla projít okolo jedné z nakupujících, aby mohla obsloužit další klienty u pokladny, a řekla ono vcelku normální slůvko „S DOVOLENÍM“. Reakce klientky byla zcela fascinující, když odpověděla: „Teď si tady vybírám já...“ Prodavačka zůstala tak konsternovaná a v šoku, že raději obešla půl obchodu, aby se k pokladně dostala a neschytala snad ještě nějaké moudro od dotyčné nakupující. Já dodávám. Obdivuji asertivitu prodavačky, já bych dotyčnou nakupující do toho pultu, u kterého překážela, asi zasunul a zavřel. Domnívám se, že i u nakupování se člověk může chovat jako homo sapiens a myslet.
V Prostějově opět udeřili šmejdi. To, že mě někdo neustále bombarduje telefonicky a chce řešit energie, mobilní tarify, pojištění a bankovnictví, tak na to jsem si již nechtěně zvykl. Stále se ale ptám, kde máme onu ochranu obyvatel, kterou nám Evropská unie a stát měly zaručit paskvilem pod názvem GDPR? Bohužel šmejdi vyrukovali i osobně na sídliště a chytají dušičky, a to především z řad neznalých, a co je nejhorší, i z řad seniorů. Někdy ovšem narazí na seniorku, která má „fištrón“ a oni šmejdi, což jsou většinou tzv. „kravaťáci“, tedy mladíčkové nejlépe v páru, kteří mají složku s papíry a mají naučené frázičky, jak svoji oběť oblbnout, se inteligenčně odkopou a vzbudí spíše veselí. Co se tedy stalo? Po naučených větách je dotyčná odkázala do někam, že ji toto vůbec nezajímá. Reakce mladíčků byla tato: „A můžeme mluvit s manželem?“ Dotyčná jest vdovou, ale je také tak trochu cynik a tak odpověděla: „Manžel je na posypové loučce.“ Po takové větě by normálně inteligentní jedinec sklapl kufry, omluvil se a odporoučel, ovšem reakce šmejdů byla tato: „A kdy se manžel z té loučky vrátí?“ Dotyčná se zmohla již jen na jedinou jadrnou větu. Tušíte jistě jakou...
Končím slovy, lidi, přestaňte blbnout a užívejte jaro.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments