Dobrý podvečer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle se nepovedlo. Snad každá firma má svoje „nedobytné“ pohledávky. Známá prostějovská společnost chtěla tuto situaci vyřešit tím, že si na jejich vymáhání najala společnost AMM holding patřící Michalu Farbiakovi. Ten si u ní nechal kompletně zrenovovat autobus. Za opravy se mu ovšem platit nechtělo. A tak často trestaný muž s drahými hodinkami na ruce skončil před prostějovským soudem. Večerník byl úternímu líčení přítomen.


Dvaačtyřicetiletý Michal Farbiak pochází z jižní Moravy. Soudem ve Znojmě byl v minulosti opakovaně odsouzen za nejrůznější podvody. Aktuálně čelí žalobě i v Prostějově. U místní společnosti si nechal opravit žlutý autobus značky Man, který si nechal předělat na obytný vůz. „Opravovalo se vše včetně interiéru. Dovnitř se mimo jiné dávaly tlusté koberce a křesla. Renovace trvala zhruba tři měsíce. Vše bylo průběžně konzultováno se zákazníkem,“ vypověděl v úterý 5. března u soudu jeden z mechaniků. Zrenovovaný autobus Farbiak následně prodal za 650 tisíc korun
Cena oprav byla původně odhadovaná na zhruba 120 000 korun, po dalších požadavcích se nakonec vyšplhala na více jak trojnásobek. Michal Farbiak však s placením otálel tak dlouho, až na něj společnost podala trestní oznámení.
Než došlo na hlavní líčení, podařilo se obžalovanému sto tisíc uhradit. „Další část si jako nedobytnou pohledávku od společnosti odkoupila jedna z jeho firem,“ připojil ´perličku´ státní zástupce Jaroslav Miklenda, který žalobu podal.
Sám obžalovaný, na něhož je vedeno několik exekucí, se hájil zejména tím, že cena zakázky byla bez jeho vědomí neúměrně navýšena.
Soud v celé věci ještě nerozhodl, hlavní líčení bylo odročeno na 9. dubna.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments