Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle se nepovedlo. Snad každá firma má svoje „nedobytné“ pohledávky. Známá prostějovská společnost chtěla tuto situaci vyřešit tím, že si na jejich vymáhání najala společnost AMM holding patřící Michalu Farbiakovi. Ten si u ní nechal kompletně zrenovovat autobus. Za opravy se mu ovšem platit nechtělo. A tak často trestaný muž s drahými hodinkami na ruce skončil před prostějovským soudem. Večerník byl úternímu líčení přítomen.


Dvaačtyřicetiletý Michal Farbiak pochází z jižní Moravy. Soudem ve Znojmě byl v minulosti opakovaně odsouzen za nejrůznější podvody. Aktuálně čelí žalobě i v Prostějově. U místní společnosti si nechal opravit žlutý autobus značky Man, který si nechal předělat na obytný vůz. „Opravovalo se vše včetně interiéru. Dovnitř se mimo jiné dávaly tlusté koberce a křesla. Renovace trvala zhruba tři měsíce. Vše bylo průběžně konzultováno se zákazníkem,“ vypověděl v úterý 5. března u soudu jeden z mechaniků. Zrenovovaný autobus Farbiak následně prodal za 650 tisíc korun
Cena oprav byla původně odhadovaná na zhruba 120 000 korun, po dalších požadavcích se nakonec vyšplhala na více jak trojnásobek. Michal Farbiak však s placením otálel tak dlouho, až na něj společnost podala trestní oznámení.
Než došlo na hlavní líčení, podařilo se obžalovanému sto tisíc uhradit. „Další část si jako nedobytnou pohledávku od společnosti odkoupila jedna z jeho firem,“ připojil ´perličku´ státní zástupce Jaroslav Miklenda, který žalobu podal.
Sám obžalovaný, na něhož je vedeno několik exekucí, se hájil zejména tím, že cena zakázky byla bez jeho vědomí neúměrně navýšena.
Soud v celé věci ještě nerozhodl, hlavní líčení bylo odročeno na 9. dubna.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments