Dobré ráno, dnes je úterý 21.5.2019
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle se nepovedlo. Snad každá firma má svoje „nedobytné“ pohledávky. Známá prostějovská společnost chtěla tuto situaci vyřešit tím, že si na jejich vymáhání najala společnost AMM holding patřící Michalu Farbiakovi. Ten si u ní nechal kompletně zrenovovat autobus. Za opravy se mu ovšem platit nechtělo. A tak často trestaný muž s drahými hodinkami na ruce skončil před prostějovským soudem. Večerník byl úternímu líčení přítomen.


Dvaačtyřicetiletý Michal Farbiak pochází z jižní Moravy. Soudem ve Znojmě byl v minulosti opakovaně odsouzen za nejrůznější podvody. Aktuálně čelí žalobě i v Prostějově. U místní společnosti si nechal opravit žlutý autobus značky Man, který si nechal předělat na obytný vůz. „Opravovalo se vše včetně interiéru. Dovnitř se mimo jiné dávaly tlusté koberce a křesla. Renovace trvala zhruba tři měsíce. Vše bylo průběžně konzultováno se zákazníkem,“ vypověděl v úterý 5. března u soudu jeden z mechaniků. Zrenovovaný autobus Farbiak následně prodal za 650 tisíc korun
Cena oprav byla původně odhadovaná na zhruba 120 000 korun, po dalších požadavcích se nakonec vyšplhala na více jak trojnásobek. Michal Farbiak však s placením otálel tak dlouho, až na něj společnost podala trestní oznámení.
Než došlo na hlavní líčení, podařilo se obžalovanému sto tisíc uhradit. „Další část si jako nedobytnou pohledávku od společnosti odkoupila jedna z jeho firem,“ připojil ´perličku´ státní zástupce Jaroslav Miklenda, který žalobu podal.
Sám obžalovaný, na něhož je vedeno několik exekucí, se hájil zejména tím, že cena zakázky byla bez jeho vědomí neúměrně navýšena.
Soud v celé věci ještě nerozhodl, hlavní líčení bylo odročeno na 9. dubna.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments