Dobré odpoledne, dnes je pátek 29.5.2020
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na posledním jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, které se konalo v úterý 19. února, promluvil ke komunálním politikům zástupce ředitele Městské policie Prostějov Libor Šebestík. Při bezmála půlhodinovém slyšení prezentoval práci strážníků během uplynulého roku 2018. V rámci projevu spojeného s promítáním dokumentů o výrazném snížení spáchaných přestupků hovořil také o jednotlivých nejzávažnějších případech, které strážníci řešili. O tom ale Večerník už jako první informoval ve svém vydání na konci ledna. Šebestík však zmínil také o hospodaření Městské policie Prostějov. A to je téma samo o sobě, neboť přesná čísla z účetnictví strážníků jsou velmi zajímavá...Po prezentaci vývoje spáchaných přestupků a dalších statistik začal Libor Šebestík seznamovat zastupitele s hospodařením Městské policie Prostějov. „Pro loňský rok byl schválen upravený rozpočet 45 054 000 korun, což bylo částka pro celkový provoz včetně zaúčtovaných přijatých dotací. Jednou z nich byl i titul v rámci programu prevence kriminality z Ministerstva vnitra a Olomouckého kraje. Investiční a neinvestiční prostředky na dotace byly přijaty v celkové výši 662 500 korun na projekty situační prevence, a to na modernizaci pěti kamer, za kterou jsme zaplatili celkem 1 067 000 korun. V rámci projektu neinvestičních dotací byl realizován projekt forenzního značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA za 51 756 korun, další z realizovaných investičních projektů byla modernizace datového propojení Policie ČR, kde byla získána dotace ve výši sto tisíc korun od Olomouckého kraje. Realizace tohoto projektu si vyžádala 276 tisíc korun,“ vypočetl Libor Šebestík a pokračoval: „Do provozního rozpočtu bylo zahrnuto požadované navýšení nad stanovený koeficient 1,0 při návrhu rozpočtu. Položka na údržbu ve výši 696 tisíc korun určená mimo jiné i na opravy kamerového systému města byla vyčerpána na 75,89 procenta, a to z důvodu menší nákladovosti při realizaci oprav. Položka na služby ve výši 696 tisíc korun byla vyčerpána na 90,77 procenta.“ Jak přidal, největší díl rozpočtu městské policie padl na zajištění mzdových nákladů strážníků a odvody sociálního a zdravotního pojištění. To vše za zhruba 35 milionů korun.
Zástupce ředitele prostějovských strážníků poté promluvil také o příjmech. „Do této kapitoly bylo přijato celkem 2 112 000 korun. Z toho na uložených blokových pokutách 1 014 000 korun, což je 101,44 procenta schváleného rozpočtu. Plánovaná částka příjmů na rok 2018 představovala totiž rovný jeden milion korun. Do příjmové stránky byla zařazena také položka pro výběr poplatků za přiložení a odstranění takzvaných botiček na motorová vozidla. Tento úkon musí vždy uhradit provozovatel nebo vlastník vozidla. Podle nařízení magistrátu je poplatek stanoven na tři sta korun a vloni jsme na těchto pokutách vybrali celkem 219 tisíc korun. Počet nařízených odtahů vozidel, která tvořila překážku silničního provozu, byl v loňském roce proveden v jednatřiceti případech a za odtahy vozidel bylo uhrazeno viníky přestupku zaplaceno 38 600 korun. Do příjmové stránky rozpočtu jsou pak zahrnuty i dotace prevence kriminality v celkovém objemu 662 500 korun,“ vypočítal Libor Šebestík. Zároveň ale prostějovským zastupitelům přiznal, že některé položky za zaplacené pokuty zůstaly jen na papíře. Množství pokut je totiž doslova nevymahatelných. „Uloženo bylo celkem 525 pokut na místě nezaplacených, a to v celkové částce 174 700 korun, z toho bylo zaplaceno pouhých 42 200 korun. Ve spolupráci s finančním odborem se daří tyto pohledávky vymáhat, a to i za předchozí roky. Celkem k jedenatřicátému prosinci 2018 činí částka na pohledávkách ve všech položkách 956 976 korun a vykazuje mírné zvýšení oproti roku 2017,“ řekl zástupce ředitele MP Prostějov s tím, že vymáhání pohledávek připravuje a zajišťuje pracovník městské policie a předává je finančnímu odboru magistrátu. „Největší problémy u občanů registrujeme za náklady na převoz do protialkoholní stanice,“ podotkl Šebestík.
V samém závěru přišla řeč také na rozpočet Městské policie Prostějov pro letošní rok. Ten bude o zhruba pět milionů vyšší! „Finanční prostředky na mzdy jsou plánovány v celkové výši 38 916 000 korun, samozřejmě včetně zákonných odvodů. Zde je zohledněno navýšení prostředků podle platových postupů, úprava mezd dle nařízení vlády včetně ostatních položek souvisejících s osobními výdaji na rok 2018. Celkový rozpočet Městské policie na rok 2019 je tedy 50 503 710 korun včetně plateb za pracovní neschopnosti, které hradí zaměstnavatel,“ uzavřel zástupce ředitele Městské policie Prostějov.

11 graf3


Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments