Dobrý podvečer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na posledním jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, které se konalo v úterý 19. února, promluvil ke komunálním politikům zástupce ředitele Městské policie Prostějov Libor Šebestík. Při bezmála půlhodinovém slyšení prezentoval práci strážníků během uplynulého roku 2018. V rámci projevu spojeného s promítáním dokumentů o výrazném snížení spáchaných přestupků hovořil také o jednotlivých nejzávažnějších případech, které strážníci řešili. O tom ale Večerník už jako první informoval ve svém vydání na konci ledna. Šebestík však zmínil také o hospodaření Městské policie Prostějov. A to je téma samo o sobě, neboť přesná čísla z účetnictví strážníků jsou velmi zajímavá...Po prezentaci vývoje spáchaných přestupků a dalších statistik začal Libor Šebestík seznamovat zastupitele s hospodařením Městské policie Prostějov. „Pro loňský rok byl schválen upravený rozpočet 45 054 000 korun, což bylo částka pro celkový provoz včetně zaúčtovaných přijatých dotací. Jednou z nich byl i titul v rámci programu prevence kriminality z Ministerstva vnitra a Olomouckého kraje. Investiční a neinvestiční prostředky na dotace byly přijaty v celkové výši 662 500 korun na projekty situační prevence, a to na modernizaci pěti kamer, za kterou jsme zaplatili celkem 1 067 000 korun. V rámci projektu neinvestičních dotací byl realizován projekt forenzního značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA za 51 756 korun, další z realizovaných investičních projektů byla modernizace datového propojení Policie ČR, kde byla získána dotace ve výši sto tisíc korun od Olomouckého kraje. Realizace tohoto projektu si vyžádala 276 tisíc korun,“ vypočetl Libor Šebestík a pokračoval: „Do provozního rozpočtu bylo zahrnuto požadované navýšení nad stanovený koeficient 1,0 při návrhu rozpočtu. Položka na údržbu ve výši 696 tisíc korun určená mimo jiné i na opravy kamerového systému města byla vyčerpána na 75,89 procenta, a to z důvodu menší nákladovosti při realizaci oprav. Položka na služby ve výši 696 tisíc korun byla vyčerpána na 90,77 procenta.“ Jak přidal, největší díl rozpočtu městské policie padl na zajištění mzdových nákladů strážníků a odvody sociálního a zdravotního pojištění. To vše za zhruba 35 milionů korun.
Zástupce ředitele prostějovských strážníků poté promluvil také o příjmech. „Do této kapitoly bylo přijato celkem 2 112 000 korun. Z toho na uložených blokových pokutách 1 014 000 korun, což je 101,44 procenta schváleného rozpočtu. Plánovaná částka příjmů na rok 2018 představovala totiž rovný jeden milion korun. Do příjmové stránky byla zařazena také položka pro výběr poplatků za přiložení a odstranění takzvaných botiček na motorová vozidla. Tento úkon musí vždy uhradit provozovatel nebo vlastník vozidla. Podle nařízení magistrátu je poplatek stanoven na tři sta korun a vloni jsme na těchto pokutách vybrali celkem 219 tisíc korun. Počet nařízených odtahů vozidel, která tvořila překážku silničního provozu, byl v loňském roce proveden v jednatřiceti případech a za odtahy vozidel bylo uhrazeno viníky přestupku zaplaceno 38 600 korun. Do příjmové stránky rozpočtu jsou pak zahrnuty i dotace prevence kriminality v celkovém objemu 662 500 korun,“ vypočítal Libor Šebestík. Zároveň ale prostějovským zastupitelům přiznal, že některé položky za zaplacené pokuty zůstaly jen na papíře. Množství pokut je totiž doslova nevymahatelných. „Uloženo bylo celkem 525 pokut na místě nezaplacených, a to v celkové částce 174 700 korun, z toho bylo zaplaceno pouhých 42 200 korun. Ve spolupráci s finančním odborem se daří tyto pohledávky vymáhat, a to i za předchozí roky. Celkem k jedenatřicátému prosinci 2018 činí částka na pohledávkách ve všech položkách 956 976 korun a vykazuje mírné zvýšení oproti roku 2017,“ řekl zástupce ředitele MP Prostějov s tím, že vymáhání pohledávek připravuje a zajišťuje pracovník městské policie a předává je finančnímu odboru magistrátu. „Největší problémy u občanů registrujeme za náklady na převoz do protialkoholní stanice,“ podotkl Šebestík.
V samém závěru přišla řeč také na rozpočet Městské policie Prostějov pro letošní rok. Ten bude o zhruba pět milionů vyšší! „Finanční prostředky na mzdy jsou plánovány v celkové výši 38 916 000 korun, samozřejmě včetně zákonných odvodů. Zde je zohledněno navýšení prostředků podle platových postupů, úprava mezd dle nařízení vlády včetně ostatních položek souvisejících s osobními výdaji na rok 2018. Celkový rozpočet Městské policie na rok 2019 je tedy 50 503 710 korun včetně plateb za pracovní neschopnosti, které hradí zaměstnavatel,“ uzavřel zástupce ředitele Městské policie Prostějov.

11 graf3


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments