Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na posledním jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, které se konalo v úterý 19. února, promluvil ke komunálním politikům zástupce ředitele Městské policie Prostějov Libor Šebestík. Při bezmála půlhodinovém slyšení prezentoval práci strážníků během uplynulého roku 2018. V rámci projevu spojeného s promítáním dokumentů o výrazném snížení spáchaných přestupků hovořil také o jednotlivých nejzávažnějších případech, které strážníci řešili. O tom ale Večerník už jako první informoval ve svém vydání na konci ledna. Šebestík však zmínil také o hospodaření Městské policie Prostějov. A to je téma samo o sobě, neboť přesná čísla z účetnictví strážníků jsou velmi zajímavá...Po prezentaci vývoje spáchaných přestupků a dalších statistik začal Libor Šebestík seznamovat zastupitele s hospodařením Městské policie Prostějov. „Pro loňský rok byl schválen upravený rozpočet 45 054 000 korun, což bylo částka pro celkový provoz včetně zaúčtovaných přijatých dotací. Jednou z nich byl i titul v rámci programu prevence kriminality z Ministerstva vnitra a Olomouckého kraje. Investiční a neinvestiční prostředky na dotace byly přijaty v celkové výši 662 500 korun na projekty situační prevence, a to na modernizaci pěti kamer, za kterou jsme zaplatili celkem 1 067 000 korun. V rámci projektu neinvestičních dotací byl realizován projekt forenzního značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA za 51 756 korun, další z realizovaných investičních projektů byla modernizace datového propojení Policie ČR, kde byla získána dotace ve výši sto tisíc korun od Olomouckého kraje. Realizace tohoto projektu si vyžádala 276 tisíc korun,“ vypočetl Libor Šebestík a pokračoval: „Do provozního rozpočtu bylo zahrnuto požadované navýšení nad stanovený koeficient 1,0 při návrhu rozpočtu. Položka na údržbu ve výši 696 tisíc korun určená mimo jiné i na opravy kamerového systému města byla vyčerpána na 75,89 procenta, a to z důvodu menší nákladovosti při realizaci oprav. Položka na služby ve výši 696 tisíc korun byla vyčerpána na 90,77 procenta.“ Jak přidal, největší díl rozpočtu městské policie padl na zajištění mzdových nákladů strážníků a odvody sociálního a zdravotního pojištění. To vše za zhruba 35 milionů korun.
Zástupce ředitele prostějovských strážníků poté promluvil také o příjmech. „Do této kapitoly bylo přijato celkem 2 112 000 korun. Z toho na uložených blokových pokutách 1 014 000 korun, což je 101,44 procenta schváleného rozpočtu. Plánovaná částka příjmů na rok 2018 představovala totiž rovný jeden milion korun. Do příjmové stránky byla zařazena také položka pro výběr poplatků za přiložení a odstranění takzvaných botiček na motorová vozidla. Tento úkon musí vždy uhradit provozovatel nebo vlastník vozidla. Podle nařízení magistrátu je poplatek stanoven na tři sta korun a vloni jsme na těchto pokutách vybrali celkem 219 tisíc korun. Počet nařízených odtahů vozidel, která tvořila překážku silničního provozu, byl v loňském roce proveden v jednatřiceti případech a za odtahy vozidel bylo uhrazeno viníky přestupku zaplaceno 38 600 korun. Do příjmové stránky rozpočtu jsou pak zahrnuty i dotace prevence kriminality v celkovém objemu 662 500 korun,“ vypočítal Libor Šebestík. Zároveň ale prostějovským zastupitelům přiznal, že některé položky za zaplacené pokuty zůstaly jen na papíře. Množství pokut je totiž doslova nevymahatelných. „Uloženo bylo celkem 525 pokut na místě nezaplacených, a to v celkové částce 174 700 korun, z toho bylo zaplaceno pouhých 42 200 korun. Ve spolupráci s finančním odborem se daří tyto pohledávky vymáhat, a to i za předchozí roky. Celkem k jedenatřicátému prosinci 2018 činí částka na pohledávkách ve všech položkách 956 976 korun a vykazuje mírné zvýšení oproti roku 2017,“ řekl zástupce ředitele MP Prostějov s tím, že vymáhání pohledávek připravuje a zajišťuje pracovník městské policie a předává je finančnímu odboru magistrátu. „Největší problémy u občanů registrujeme za náklady na převoz do protialkoholní stanice,“ podotkl Šebestík.
V samém závěru přišla řeč také na rozpočet Městské policie Prostějov pro letošní rok. Ten bude o zhruba pět milionů vyšší! „Finanční prostředky na mzdy jsou plánovány v celkové výši 38 916 000 korun, samozřejmě včetně zákonných odvodů. Zde je zohledněno navýšení prostředků podle platových postupů, úprava mezd dle nařízení vlády včetně ostatních položek souvisejících s osobními výdaji na rok 2018. Celkový rozpočet Městské policie na rok 2019 je tedy 50 503 710 korun včetně plateb za pracovní neschopnosti, které hradí zaměstnavatel,“ uzavřel zástupce ředitele Městské policie Prostějov.

11 graf3


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments