Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně smutný a hlavně tragický příběh doprovázel závěrečné vyvrcholení čtvrtfinálové bitvy v play-off druhé nejvyšší soutěže mezi prostějovskými Jestřáby a Vsetínem. Dlouholetý a oddaný fanoušek místních hokejistů totiž spáchal ve čtvrtek 7. března sebevraždu! Tři dny nato mu celá hala v čele s „kotlem“ vzdala hold v podobě minuty ticha... Co stálo za jeho tragickým rozhodnutím? A souvisí to nějak s jeho milovaným sportem?


 Každá smrt bolí. Každá smrt je zbytečná. A ta dobrovolná dvojnásob... Večerník zjišťoval, co stálo za sebevraždou, k níž se předminulý čtvrtek rozhodl Prostějovan Ivo Luža, který byl známým fanouškem prostějovského hokeje. Policie ČR na událost uvalila informační embargo. Příznivci ani klub divácky nejpopulárnějšího sportu ve městě ale nezapomněli.

„Vzhledem k rodině zemřelého nebudeme o tomto případu podávat jakékoliv zprávy,“ uvedl stroze František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Psal se čtvrtek 7. března, když byl muž nalezen oběšený ve svém domově. Jak jsme se dozvěděli, už mu nebylo nikterak pomoci, dvaatřicetiletý Ivo Luža byl mrtvý několik hodin... „Tato zpráva nás zasáhla hned ten den, nemohli jsme tomu uvěřit. Ivoš chodil na hokej i fotbal a měl malé dítě. Poslední dobou ale trpěl psychickými potížemi, a co vím, tak se o sebevraždu nepokusil poprvé,“ prozradil Večerníku muž, který jej dobře znal nejen z „kotle“ zimního stadionu v Prostějově. „Začal chodit do kotle už hodně dávno, dobrých patnáct let. Byl to moc fajn kluk, ale žena ho vyhodila, přišel o práci a už se nenakopl. Alkohol, prášky, dluhy a najednou smutný konec,“ přidal další z fanoušků, který stával na schodech prostějovského „zimáku“ přímo vedle něj.
Na smutnou tragédii zareagovali ti nejvěrnější fanoušci prostějovských Jestřábů dojemným způsobem. V sobotu 9. března, tedy den před šestým utkáním play-off se Vsetínem, vyzvali na své facebookové stránce ostatní příznivce k pietní akci. „Zítra bude dole v kotli, kde Ivo stával, vyhrazen prostor pro pietní místo. Kdo bude chtít, tak může přinést svíčku, šálu či třeba fotografii. Anebo prostě jen zavzpomínat na společné chvíle při zápasech hokejového a fotbalového SKP. Ivo by si jistě také přál, aby zítra panovaly na ledě i v ochozech naše barvy, proto se pojďme snažit, ať je nás slyšet až tam nahoře,“ apelovali na věrné fans Jestřábů lídři kotle.
Stalo se. Během vítězného zápasu v neděli 10. března uctil Ivo Lužu plný zimní stadion v Prostějově minutou ticha. „To vítězství je pro tebe, Ivošku,“ poslali dojemný a úplně poslední vzkaz svému kamarádovi fanoušci prostějovských Jestřábů.


11 luza

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments