Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně smutný a hlavně tragický příběh doprovázel závěrečné vyvrcholení čtvrtfinálové bitvy v play-off druhé nejvyšší soutěže mezi prostějovskými Jestřáby a Vsetínem. Dlouholetý a oddaný fanoušek místních hokejistů totiž spáchal ve čtvrtek 7. března sebevraždu! Tři dny nato mu celá hala v čele s „kotlem“ vzdala hold v podobě minuty ticha... Co stálo za jeho tragickým rozhodnutím? A souvisí to nějak s jeho milovaným sportem?


 Každá smrt bolí. Každá smrt je zbytečná. A ta dobrovolná dvojnásob... Večerník zjišťoval, co stálo za sebevraždou, k níž se předminulý čtvrtek rozhodl Prostějovan Ivo Luža, který byl známým fanouškem prostějovského hokeje. Policie ČR na událost uvalila informační embargo. Příznivci ani klub divácky nejpopulárnějšího sportu ve městě ale nezapomněli.

„Vzhledem k rodině zemřelého nebudeme o tomto případu podávat jakékoliv zprávy,“ uvedl stroze František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Psal se čtvrtek 7. března, když byl muž nalezen oběšený ve svém domově. Jak jsme se dozvěděli, už mu nebylo nikterak pomoci, dvaatřicetiletý Ivo Luža byl mrtvý několik hodin... „Tato zpráva nás zasáhla hned ten den, nemohli jsme tomu uvěřit. Ivoš chodil na hokej i fotbal a měl malé dítě. Poslední dobou ale trpěl psychickými potížemi, a co vím, tak se o sebevraždu nepokusil poprvé,“ prozradil Večerníku muž, který jej dobře znal nejen z „kotle“ zimního stadionu v Prostějově. „Začal chodit do kotle už hodně dávno, dobrých patnáct let. Byl to moc fajn kluk, ale žena ho vyhodila, přišel o práci a už se nenakopl. Alkohol, prášky, dluhy a najednou smutný konec,“ přidal další z fanoušků, který stával na schodech prostějovského „zimáku“ přímo vedle něj.
Na smutnou tragédii zareagovali ti nejvěrnější fanoušci prostějovských Jestřábů dojemným způsobem. V sobotu 9. března, tedy den před šestým utkáním play-off se Vsetínem, vyzvali na své facebookové stránce ostatní příznivce k pietní akci. „Zítra bude dole v kotli, kde Ivo stával, vyhrazen prostor pro pietní místo. Kdo bude chtít, tak může přinést svíčku, šálu či třeba fotografii. Anebo prostě jen zavzpomínat na společné chvíle při zápasech hokejového a fotbalového SKP. Ivo by si jistě také přál, aby zítra panovaly na ledě i v ochozech naše barvy, proto se pojďme snažit, ať je nás slyšet až tam nahoře,“ apelovali na věrné fans Jestřábů lídři kotle.
Stalo se. Během vítězného zápasu v neděli 10. března uctil Ivo Lužu plný zimní stadion v Prostějově minutou ticha. „To vítězství je pro tebe, Ivošku,“ poslali dojemný a úplně poslední vzkaz svému kamarádovi fanoušci prostějovských Jestřábů.


11 luza

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments