Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.5.2019
svátek slaví Vladimír,
zítra Jana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V úterý 12. března po desáté hodině došlo na parkovišti ve Wolkerově ulici k havárii osobního automobilu Škoda Fabie. Člověk by řekl, že šlo o „prkotinu“, vždyť šofér škodovky při couvání pouze zachytil jiné zaparkované vozidlo, jenže jednaosmdesátiletý kmet od nehody ujel, navíc se po dopadení strážcům zákona pokoušel lhát...


„Řidič Fabie při couvání z parkovacího místa nezvládl řízení a zadní částí automobilu narazil do boku zaparkovaného Volkswagenu. Poté na místě ani nesetrval, ani neučinil žádné opatření ke kontaktování řidiče poškozeného vozidla, z místa prostě ujel. Policisté dopravního inspektorátu však provedeným šetřením totožnost řidiče zjistili. Jednaosmdesátiletý muž v obci na Prostějovsku nejdříve zapíral, ale poté se pod tíhou důkazů přiznal,“ uvedl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. „V případě, že by se řidič s poškozeným dohodl, šlo věc s ohledem na okolnosti řešit bez účasti policie a škoda by byla uhrazena ze zákonné pojistky viníka. Při účasti policie by viníkovi hrozila pokuta do maximální výše dvou tisíc korun, v tomto případě však pravděpodobně nižší. Za ujetí z místa nehody teď řidiči hrozí pokuta od 2 500 do 5 000 korun a přidělení sedmi bodů do karty řidiče. Při opakovaném ujetí od místa nehody pak hrozí až zákaz řízení,“ shrnul následky nezodpovědného počínání šoféra František Kořínek.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments