Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned po nálezu odpáleno! Minulé pondělí 11. března před polednem přijali policisté oznámení o nálezu vojenské munice v lesním prostoru v místě zvaném Babylon v katastru obce Brodek u Konice. Pyrotechnici granáty ze druhé světové války zneškodnili přímo na místě. Evakuace osob podle policistů nebyla nutná.


„Na místo vyslaní policisté místně příslušného obvodního oddělení potvrdili, že se jedná o vojenskou munici, místo zajistili proti vstupu nepovolaných osob a přivolali pyrotechnika. Policejní pyrotechnik korozí silně poškozený nález klasifikoval jako jeden protipancéřový dělostřelecký granát ráže osmaosmdesát milimetrů, jeden puškový granát ráže třicet milimetrů, tři dělostřelecké protipancéřové granáty ráže třicet milimetrů a zbytek těla tříštivého dělostřeleckého granátu ráže pětasedmdesát milimetrů s trhavinou,“ sečetl nález z období druhé světové války František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Munice byla zneškodněna přímo na místě nálezu. „Vzhledem k jejímu stavu takto rozhodl pyrotechnik. Odpálením munice před patnáctou hodinou byl zákrok ukončen. Obešel se bez zranění osob a škod na majetku,“ popsal Kořínek s tím, že evakuace osob nebyla vzhledem k odlehlosti místa nutná. 


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments