Příjemnou noc, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned po nálezu odpáleno! Minulé pondělí 11. března před polednem přijali policisté oznámení o nálezu vojenské munice v lesním prostoru v místě zvaném Babylon v katastru obce Brodek u Konice. Pyrotechnici granáty ze druhé světové války zneškodnili přímo na místě. Evakuace osob podle policistů nebyla nutná.


„Na místo vyslaní policisté místně příslušného obvodního oddělení potvrdili, že se jedná o vojenskou munici, místo zajistili proti vstupu nepovolaných osob a přivolali pyrotechnika. Policejní pyrotechnik korozí silně poškozený nález klasifikoval jako jeden protipancéřový dělostřelecký granát ráže osmaosmdesát milimetrů, jeden puškový granát ráže třicet milimetrů, tři dělostřelecké protipancéřové granáty ráže třicet milimetrů a zbytek těla tříštivého dělostřeleckého granátu ráže pětasedmdesát milimetrů s trhavinou,“ sečetl nález z období druhé světové války František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Munice byla zneškodněna přímo na místě nálezu. „Vzhledem k jejímu stavu takto rozhodl pyrotechnik. Odpálením munice před patnáctou hodinou byl zákrok ukončen. Obešel se bez zranění osob a škod na majetku,“ popsal Kořínek s tím, že evakuace osob nebyla vzhledem k odlehlosti místa nutná. 


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments