Dobrý večer, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na jaře roku 2016 po dlouhých peripetiích a hádkách s opozicí nechali prostějovští radní zbourat již tehdy polorozpadlou budovu bývalých Jezdeckých kasáren. Odpůrcům demolice slibovali, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Jak je ale přesně po třech letech možné vidět, neudělalo se v těchto místech vůbec nic a stává se z toho skutečný STÍN MINULOSTI!


Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ´Parlament´, budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a sice větší než současné Smetanovy sady,“ prozradil tehdy Fišer. „Zrekonstruujeme také památkově chráněnou jízdárnu, na jejíž pozdější využití je už zpracováno několik studií. Může z ní být knihovna či jiné společenské zařízení. A napojena bude na novou tělocvičnu, kterou podle předběžných plánů využijí hlavně prostějovští florbalisté,“ popsal před třemi lety dále první náměstek primátorky.
Nejen Večerník se tedy těšil, že se uvolněné místo brzy zaplní smysluplnými stavbami a velkým parkem. Píše se však březen 2019 a celé místo po zbouraných kasárnách je zarostlé plevelem a nového tam není vůbec nic! Takže po třech letech od demolice nemohla na současné vedení prostějovského magistrátu směřovat jiná otázka, než jestli dnes existuje nějaký reálný plán na využití předmětné lokality. „Na využití prostoru po bývalých Jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v Jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování,“ prozradil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ potvrdil, že nic aktuálního okolo bývalých Jezdeckých kasáren se neděje a hned tak dít nebude.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments