Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na jaře roku 2016 po dlouhých peripetiích a hádkách s opozicí nechali prostějovští radní zbourat již tehdy polorozpadlou budovu bývalých Jezdeckých kasáren. Odpůrcům demolice slibovali, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Jak je ale přesně po třech letech možné vidět, neudělalo se v těchto místech vůbec nic a stává se z toho skutečný STÍN MINULOSTI!


Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ´Parlament´, budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a sice větší než současné Smetanovy sady,“ prozradil tehdy Fišer. „Zrekonstruujeme také památkově chráněnou jízdárnu, na jejíž pozdější využití je už zpracováno několik studií. Může z ní být knihovna či jiné společenské zařízení. A napojena bude na novou tělocvičnu, kterou podle předběžných plánů využijí hlavně prostějovští florbalisté,“ popsal před třemi lety dále první náměstek primátorky.
Nejen Večerník se tedy těšil, že se uvolněné místo brzy zaplní smysluplnými stavbami a velkým parkem. Píše se však březen 2019 a celé místo po zbouraných kasárnách je zarostlé plevelem a nového tam není vůbec nic! Takže po třech letech od demolice nemohla na současné vedení prostějovského magistrátu směřovat jiná otázka, než jestli dnes existuje nějaký reálný plán na využití předmětné lokality. „Na využití prostoru po bývalých Jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v Jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování,“ prozradil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ potvrdil, že nic aktuálního okolo bývalých Jezdeckých kasáren se neděje a hned tak dít nebude.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments