Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na jaře roku 2016 po dlouhých peripetiích a hádkách s opozicí nechali prostějovští radní zbourat již tehdy polorozpadlou budovu bývalých Jezdeckých kasáren. Odpůrcům demolice slibovali, že na uvolněném místě postaví něco krásného, co tuto lokalitu určitě nebude hyzdit a bude ku prospěchu všech. Jak je ale přesně po třech letech možné vidět, neudělalo se v těchto místech vůbec nic a stává se z toho skutečný STÍN MINULOSTI!


Přitom když se Večerník už na podzim roku 2016 ptal tehdejšího prvního náměstka primátorky Zdeňka Fišera na další využití placu po kasárnách, ten měl úplně jasno. „Souběžně s ubytovnou v ulici Šárka, které říkáme ´Parlament´, budou postaveny čtyři bytové domy sociálního charakteru s dotovaným nájemným. Uprostřed plochy vznikne velký park, který bude volně napojen na botanickou zahradu a dále na Spitznerovy sady. Vznikne tak obrovská zelená plocha, a sice větší než současné Smetanovy sady,“ prozradil tehdy Fišer. „Zrekonstruujeme také památkově chráněnou jízdárnu, na jejíž pozdější využití je už zpracováno několik studií. Může z ní být knihovna či jiné společenské zařízení. A napojena bude na novou tělocvičnu, kterou podle předběžných plánů využijí hlavně prostějovští florbalisté,“ popsal před třemi lety dále první náměstek primátorky.
Nejen Večerník se tedy těšil, že se uvolněné místo brzy zaplní smysluplnými stavbami a velkým parkem. Píše se však březen 2019 a celé místo po zbouraných kasárnách je zarostlé plevelem a nového tam není vůbec nic! Takže po třech letech od demolice nemohla na současné vedení prostějovského magistrátu směřovat jiná otázka, než jestli dnes existuje nějaký reálný plán na využití předmětné lokality. „Na využití prostoru po bývalých Jezdeckých kasárnách bylo v minulosti vytvořeno několik studií. Vzhledem k současné situaci ohledně řešení budovy Společenského domu bude zřejmě o možnosti využití plochy v Jezdecké ulici rozhodnuto následně v souladu s připravovanou koncepcí rozvoje města a v neposlední řadě možnostmi financování,“ prozradil Večerníku Jiří Rozehnal, náměstek primátora statutárního města Prostějov. „Jakákoliv specifikace využití je v tuto chvíli opravdu předčasná,“ potvrdil, že nic aktuálního okolo bývalých Jezdeckých kasáren se neděje a hned tak dít nebude.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments