Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Strašlivý masakr! Osmnáctiletá dívka se svojí čtrnáctiletou kamarádkou se zatím z neznámých důvodů rozhodly ukončit svůj život. U Pivína v sobotu těsně před polednem položily společně hlavy na kolej a čekaly na přijíždějící vlak.

Jeho strojvůdce je sice zpozoroval, ovšem i přes zapojení rychlobrzdy nedokázal tragédie zabránit. Podle informací Večerníku nechaly u kolejiště společný dopis na rozloučenou. Na místě začali vyšetřovat kriminalisté, identita jedné ze slečen byla i přes devastující zranění známa okamžitě. Měla totiž u sebe doklady...

Děsivá tragédie, ze které nabíhá husí kůže. Uplynulou sobotu 23. března těsně před polednem se dvě osmnáctileté dívky, jedna z Alojzova, druhá z Prostějova, rozhodly skoncovat se svými mladými životy. Sepsaly dopis na rozloučenou a těsně za Pivínem se společně objaly, načež položily hlavy na kolej. Strojvůdce vlaku i přes zapojení rychlobrzdy nedokázal nechutnému masakru zabránit. Na místo neštěstí se rychle sjely všechny složky integrovaného záchranného systému, přiletěl i vrtulník letecké záchranky. Zbytečně, všechno marné. Obě děvčata utrpěla devastující zranění naprosto neslučitelná se životem! Příliš mladým životem... Večerník zná identitu obou dívek a máme k dispozici i jejich fotografie, ale vzhledem k pietě k rodinám je nechceme a nebudeme v tuto chvíli zveřejňovat.

K sebevražednému činu došlo v kolejišti za Pivínem v blízkosti tamního zemědělského družstva. Po našem příjezdu už byla na místě policie včetně vyšetřovatelů kriminální služby, pracovníci Drážní inspekce, hasiči a záchranáři. „Zavolali mě také, tak jsem se dostavil. Jde o dvě mladé dívky, ani jedna není podle mě z Pivína. Podle všeho šlo o sebevraždu, dál bych to ale nechtěl vůbec komentovat. Je to obrovské neštěstí,“ řekl Večerníku přímo na místě Kamil Štětař, starosta Pivína. „Nehoda se stala v 11:45 hodin v kolejišti v místech, kam nemá veřejnost přístup. Osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou se tam srazil se dvěma osobami,“ potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přítomní policisté se ale s Večerníkem moc bavit nechtěli. „Obraťte se na tiskovou mluvčí, toto místo je uzavřené, probíhá zde šetření,“ odbyl nás mladý strážce zákona. Získat nějaké informace se podařilo alespoň od svědků, kteří se vyskytovali poblíž náspu kolejiště. „Slyšela jsem houkání vlaku, které v těchto místech není obvyklé. Pak prudké brždění a poté se vlaková souprava asi po tři sta metrech zastavila úplně. Strojvůdce vystoupil z kabiny lokomotivy a šel se podívat na dvě přejetá těla. Okamžitě pak začal zvracet,“ svěřila se Večerníku žena z Pivína. „Strojvůdce uvedl, že obě holky viděl ze vzdálenosti asi stovky metrů. Zapnul ihned rychlobrzdu, ale takový vlak prostě nezastavíte na místě. Ty holky měly ležet s hlavami na kolejích a v objetí,“ přidal muž ve středním věku.
Večerník na místě získal také informaci, že u kolejiště se nacházel dopis na rozloučenou, který obě dívky před svým zoufalým činem sepsaly. „Jedna z mrtvých měla u sebe také doklady, po totožnosti té druhé začali policisté hned pátrat,“ prozradil jeden ze zasahujících záchranářů.
Během sobotního odpoledne jsme se dozvěděli o identitě obou dívek. Jedna pochází z Alojzova, druhá žila v Prostějově. První z nich měla mít údajně již několik let deprese a byla v péči psychiatrů. Co ale vedlo obě dívčiny k tak zoufalému činu, se zřejmě nikdy naplno nedozvíme...
Sama policie k celému neštěstí nechce vydávat konkrétní informace. „Mohu jen potvrdit, že šlo o dvě mladé dívky a zemřely přímo na místě. Vzhledem k rodinám nebudeme podávat další informace,“ sdělila velmi stroze Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Doprava na trati mezi Nezamyslicemi a Pivínem byla obnovena v sobotu po půl třetí odpoledne. Tragickou sebevraždou se nyní zabývají kriminalisté a prošetřují veškeré okolnosti.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments