Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Strašlivý masakr! Osmnáctiletá dívka se svojí čtrnáctiletou kamarádkou se zatím z neznámých důvodů rozhodly ukončit svůj život. U Pivína v sobotu těsně před polednem položily společně hlavy na kolej a čekaly na přijíždějící vlak.

Jeho strojvůdce je sice zpozoroval, ovšem i přes zapojení rychlobrzdy nedokázal tragédie zabránit. Podle informací Večerníku nechaly u kolejiště společný dopis na rozloučenou. Na místě začali vyšetřovat kriminalisté, identita jedné ze slečen byla i přes devastující zranění známa okamžitě. Měla totiž u sebe doklady...

Děsivá tragédie, ze které nabíhá husí kůže. Uplynulou sobotu 23. března těsně před polednem se dvě osmnáctileté dívky, jedna z Alojzova, druhá z Prostějova, rozhodly skoncovat se svými mladými životy. Sepsaly dopis na rozloučenou a těsně za Pivínem se společně objaly, načež položily hlavy na kolej. Strojvůdce vlaku i přes zapojení rychlobrzdy nedokázal nechutnému masakru zabránit. Na místo neštěstí se rychle sjely všechny složky integrovaného záchranného systému, přiletěl i vrtulník letecké záchranky. Zbytečně, všechno marné. Obě děvčata utrpěla devastující zranění naprosto neslučitelná se životem! Příliš mladým životem... Večerník zná identitu obou dívek a máme k dispozici i jejich fotografie, ale vzhledem k pietě k rodinám je nechceme a nebudeme v tuto chvíli zveřejňovat.

K sebevražednému činu došlo v kolejišti za Pivínem v blízkosti tamního zemědělského družstva. Po našem příjezdu už byla na místě policie včetně vyšetřovatelů kriminální služby, pracovníci Drážní inspekce, hasiči a záchranáři. „Zavolali mě také, tak jsem se dostavil. Jde o dvě mladé dívky, ani jedna není podle mě z Pivína. Podle všeho šlo o sebevraždu, dál bych to ale nechtěl vůbec komentovat. Je to obrovské neštěstí,“ řekl Večerníku přímo na místě Kamil Štětař, starosta Pivína. „Nehoda se stala v 11:45 hodin v kolejišti v místech, kam nemá veřejnost přístup. Osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou se tam srazil se dvěma osobami,“ potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Přítomní policisté se ale s Večerníkem moc bavit nechtěli. „Obraťte se na tiskovou mluvčí, toto místo je uzavřené, probíhá zde šetření,“ odbyl nás mladý strážce zákona. Získat nějaké informace se podařilo alespoň od svědků, kteří se vyskytovali poblíž náspu kolejiště. „Slyšela jsem houkání vlaku, které v těchto místech není obvyklé. Pak prudké brždění a poté se vlaková souprava asi po tři sta metrech zastavila úplně. Strojvůdce vystoupil z kabiny lokomotivy a šel se podívat na dvě přejetá těla. Okamžitě pak začal zvracet,“ svěřila se Večerníku žena z Pivína. „Strojvůdce uvedl, že obě holky viděl ze vzdálenosti asi stovky metrů. Zapnul ihned rychlobrzdu, ale takový vlak prostě nezastavíte na místě. Ty holky měly ležet s hlavami na kolejích a v objetí,“ přidal muž ve středním věku.
Večerník na místě získal také informaci, že u kolejiště se nacházel dopis na rozloučenou, který obě dívky před svým zoufalým činem sepsaly. „Jedna z mrtvých měla u sebe také doklady, po totožnosti té druhé začali policisté hned pátrat,“ prozradil jeden ze zasahujících záchranářů.
Během sobotního odpoledne jsme se dozvěděli o identitě obou dívek. Jedna pochází z Alojzova, druhá žila v Prostějově. První z nich měla mít údajně již několik let deprese a byla v péči psychiatrů. Co ale vedlo obě dívčiny k tak zoufalému činu, se zřejmě nikdy naplno nedozvíme...
Sama policie k celému neštěstí nechce vydávat konkrétní informace. „Mohu jen potvrdit, že šlo o dvě mladé dívky a zemřely přímo na místě. Vzhledem k rodinám nebudeme podávat další informace,“ sdělila velmi stroze Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Doprava na trati mezi Nezamyslicemi a Pivínem byla obnovena v sobotu po půl třetí odpoledne. Tragickou sebevraždou se nyní zabývají kriminalisté a prošetřují veškeré okolnosti.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments