Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 kasnaV minulých letech jsme informovali o případech, kdy pracovníci magistrátu zakročovali proti lidem koupajícími se v městských kašnách. Zejména děti v současných vedrech láká ráchání v těchto mininádržích s vodou tryskající z různých fontán. Ale je to vůbec povolené?

„Odpovědět na tuto otázku je strašně těžké. Ovšem žádný obecně závazný předpis či vyhláška města koupání v kašnách nezakazují. Nicméně v okamžiku, kdy převážná část obyvatelstva je tímto konáním pohoršena, může se v tomto ohledu jednat o přestupek veřejného pohoršení. Ovšem jestli to, že kdokoliv vstoupí do kašny za cílem ochladit se v těchto vedrech a společnost to považuje za běžné, naprosto nic na tom není. Jednoduše řečeno, když strážníky vyloženě někdo nezavolá, že mu to vadí a kritizuje to více občanů, mají ode mě pokyn nezasahovat,“ řekl Večerníku Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.  

Strážníci ovšem v těchto případech už párkrát zasáhli, a to velice razantně. Nešlo však o běžné záležitosti, že se někdo chtěl jen krátce svlažit ve studené vodě kašny. „To se nemůže nikdo zlobit, ale když se bezdomovec svlékne na náměstí úplně donaha a lehne si do kašny, a pak navíc běhá po náměstí v rouše Adamově, tak to už zasáhnout musíme! To už zavání nejenom přestupkem, ale dokonce přečinem,“ uvedl Jan Nagy.

Lidově řečeno, když půjdete po náměstí, klidně si do kašny vlezte, pokud to ovšem někomu nebude vadit...

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments