Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 fialaV síti politiků, kmotrů a dalších lidí z vysokých pater politiky, kvůli kterým nedávno vypukla největší korupční aféra vyústěná v pád vlády a obvinění sedmi osob, by podle víkendových zpráv mohl uvíznout i prostějovský poslanec Radim Fiala. Policie jej totiž podezřívá, že mohl přijmout státní zakázku pro svoji firmu výměnou za podporu při důležitém hlasování o vládním daňovém balíčku, který odstartoval tolik kritizované reformy! Sám Fiala něco takového odmítá, byť přiznal, že pod velkým politickým tlakem byl...

Zprávu o tom, že detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mají podezření, podle něhož se špičky koalice snažily kvůli podpoře vládního daňového balíčku korumpovat i další rebelující poslance ODS, přinesl jako první v sobotu webový server novinky.cz. Policie tak například prověřuje, zda se Nečasovi vyjednavači nesnažili přimět ke změně názoru vlastníka několika firem Radima Fialu z Prostějova, a to nabídkou „přihrání“ lukrativní státní zakázky pro jednu z jeho společností.

„Samozřejmě jsem byl pod velkým tlakem, který pro mne v tu chvíli znamenal zásadní rozchod s ODS, ale tento tlak nepřekročil politický rámec. S mým hlasem se neobchodovalo,“ vyjádřil se Právu, pod nějž zmíněný server spadá, Radim Fiala. Ten se narozdíl od tří stíhaných kolegů svého mandátu nevzdal a nyní působí jako nezařazený poslanec.

Podezření policie vyšlo najevo v rámci výslechu Jany Nagyové, bývalé první ruky dnes už rovněž bývalého premiéra Petra Nečase. Detektivové se jí totiž na Radima Fialu opakovaně ptali. Podle dalších informací deníku Právo padl i přímý dotaz, zda Nagyová ví o tom, že jedna z Fialových společností měla mít slíbenou zakázku od státu! Prý stačilo, aby poslanec změnil svůj názor a vládu při důležitém hlasování podpořil...

Radim Fiala se klíčového hlasování nakonec zdržel. Dnes se brání, že ani jedna z jeho čtyř firem se státem byznys nedělá. „Zakázky státních organizací realizovala v minulosti pouze jedna z nich, přičemž jejich objem je zcela minimální a nedosahuje ani jednoho procenta tržeb společnosti,“ konstatoval na internetových stránkách prostějovský poslanec Radim Fiala. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments