Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 fialaV síti politiků, kmotrů a dalších lidí z vysokých pater politiky, kvůli kterým nedávno vypukla největší korupční aféra vyústěná v pád vlády a obvinění sedmi osob, by podle víkendových zpráv mohl uvíznout i prostějovský poslanec Radim Fiala. Policie jej totiž podezřívá, že mohl přijmout státní zakázku pro svoji firmu výměnou za podporu při důležitém hlasování o vládním daňovém balíčku, který odstartoval tolik kritizované reformy! Sám Fiala něco takového odmítá, byť přiznal, že pod velkým politickým tlakem byl...

Zprávu o tom, že detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mají podezření, podle něhož se špičky koalice snažily kvůli podpoře vládního daňového balíčku korumpovat i další rebelující poslance ODS, přinesl jako první v sobotu webový server novinky.cz. Policie tak například prověřuje, zda se Nečasovi vyjednavači nesnažili přimět ke změně názoru vlastníka několika firem Radima Fialu z Prostějova, a to nabídkou „přihrání“ lukrativní státní zakázky pro jednu z jeho společností.

„Samozřejmě jsem byl pod velkým tlakem, který pro mne v tu chvíli znamenal zásadní rozchod s ODS, ale tento tlak nepřekročil politický rámec. S mým hlasem se neobchodovalo,“ vyjádřil se Právu, pod nějž zmíněný server spadá, Radim Fiala. Ten se narozdíl od tří stíhaných kolegů svého mandátu nevzdal a nyní působí jako nezařazený poslanec.

Podezření policie vyšlo najevo v rámci výslechu Jany Nagyové, bývalé první ruky dnes už rovněž bývalého premiéra Petra Nečase. Detektivové se jí totiž na Radima Fialu opakovaně ptali. Podle dalších informací deníku Právo padl i přímý dotaz, zda Nagyová ví o tom, že jedna z Fialových společností měla mít slíbenou zakázku od státu! Prý stačilo, aby poslanec změnil svůj názor a vládu při důležitém hlasování podpořil...

Radim Fiala se klíčového hlasování nakonec zdržel. Dnes se brání, že ani jedna z jeho čtyř firem se státem byznys nedělá. „Zakázky státních organizací realizovala v minulosti pouze jedna z nich, přičemž jejich objem je zcela minimální a nedosahuje ani jednoho procenta tržeb společnosti,“ konstatoval na internetových stránkách prostějovský poslanec Radim Fiala. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments