Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Existují věci, které jsou stejně staré jako lidstvo samo. A přibližně stejně dlouho se jim tak i říká. Například otec a matka. Maminku i tatínka měli i Alexandr Makedonský, Cézar či Ježíš, přestože v posledním jmenovaném případě se o otcovství vedly spory.


Po mnoha tisících letech se však situace změnila. Ve Francii proběhla nedávno „Velká“ rodičovská revoluce, která označení matky a otce zrušila. Místo nich se nyní do školního formuláře uvádí „pokrokovější“ „rodič 1“ a „rodič 2“. Důvodem má být uvedení homosexuálního rodičovství do školského zákona. Už si živě představuji, jak malý Emmanuelek zlobí ve třídě, zatímco kantor mu vyhrožuje, že jestli toho okamžitě nenechá, bude si muset do školy zavolat jeho rodiče 1, či v krajním případě dokonce rodiče 2!
Dnešní doba je vůbec neobyčejně kreativní na vymýšlení nejrůznějších termínů označujících staré známé věci. Například nevychovaným spratkům se dnes říká děti s „nesocializovanou poruchou chování“, dětem šmudlajícím celé dny monitory tabletů „dysgrafici a dyslektici“, narcisové pak zase pro sebe objevili termín „autosexuál“. Tito lidé se chlubí tím, že už nepotřebují vztah s žádným dalším člověkem a bohatě si vystačí sami se sebou. Takový báječný autosexuální vztah je přitom pouze jiné označení pro starou, dobrou a přitom zcela „nepokrokovou“ osamělost. Jedinou výhodou snad může být fakt, že při „autosexu“ zažijí naráz orgasmus všichni zúčastnění…
Nelze se divit, že za takové situace se například objevují ženy, které prohlašují, že nechtějí mít děti, dokud svět neudělá zásadní kroky proti globálnímu oteplování. Ve skutečnosti to však bude spíš tím, že prostě nechtějí mít děti a konečně našly důvod, jak si to ospravedlnit.
Člověk si inu myslí, že když začne starým věcem říkat nově, že tím „přečůrá“ přírodu. Ta si z toho všeho lidského bláznění ovšem dělá jen pramálo.
Ostatně klidně se obejde i bez něj...

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments