Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Existují věci, které jsou stejně staré jako lidstvo samo. A přibližně stejně dlouho se jim tak i říká. Například otec a matka. Maminku i tatínka měli i Alexandr Makedonský, Cézar či Ježíš, přestože v posledním jmenovaném případě se o otcovství vedly spory.


Po mnoha tisících letech se však situace změnila. Ve Francii proběhla nedávno „Velká“ rodičovská revoluce, která označení matky a otce zrušila. Místo nich se nyní do školního formuláře uvádí „pokrokovější“ „rodič 1“ a „rodič 2“. Důvodem má být uvedení homosexuálního rodičovství do školského zákona. Už si živě představuji, jak malý Emmanuelek zlobí ve třídě, zatímco kantor mu vyhrožuje, že jestli toho okamžitě nenechá, bude si muset do školy zavolat jeho rodiče 1, či v krajním případě dokonce rodiče 2!
Dnešní doba je vůbec neobyčejně kreativní na vymýšlení nejrůznějších termínů označujících staré známé věci. Například nevychovaným spratkům se dnes říká děti s „nesocializovanou poruchou chování“, dětem šmudlajícím celé dny monitory tabletů „dysgrafici a dyslektici“, narcisové pak zase pro sebe objevili termín „autosexuál“. Tito lidé se chlubí tím, že už nepotřebují vztah s žádným dalším člověkem a bohatě si vystačí sami se sebou. Takový báječný autosexuální vztah je přitom pouze jiné označení pro starou, dobrou a přitom zcela „nepokrokovou“ osamělost. Jedinou výhodou snad může být fakt, že při „autosexu“ zažijí naráz orgasmus všichni zúčastnění…
Nelze se divit, že za takové situace se například objevují ženy, které prohlašují, že nechtějí mít děti, dokud svět neudělá zásadní kroky proti globálnímu oteplování. Ve skutečnosti to však bude spíš tím, že prostě nechtějí mít děti a konečně našly důvod, jak si to ospravedlnit.
Člověk si inu myslí, že když začne starým věcem říkat nově, že tím „přečůrá“ přírodu. Ta si z toho všeho lidského bláznění ovšem dělá jen pramálo.
Ostatně klidně se obejde i bez něj...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments