Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by měl vidět každý mladý člověk, který dostane chuť vyzkoušet si pervitin... Naprostou lhostejnost k tomu, co s ním bude, prokázal Jaroslav Zdráhal. Dvacetiletý mladík bral pervitin ve velkém zhruba čtyři roky a za tu dobu pomalu, ale jistě klesal až k samému dnu. Tím se pro něj stane vězení, kam jej minulé úterý za dozoru Večerníku poslal prostějovský soud. Dokáže se od něj odrazit, nebo na něm již zůstane?


Jaroslav Zdráhal si s pervitinem začal ve svých šestnácti letech. „Drogy mi prodávala Monika Štůralová, bral jsem je skoro každý den,“ přiznal se u soudu. V té době žil s otcem v Hradčanech. Tam rovněž ještě coby mladistvý vykradl místní mateřinku. Do vězení neputoval, musel se však podrobit dohledu probačního úředníka. Na to však kašlal. Na schůzky se nedostavoval vůbec, nebo až po opakovaných urgencích. Nebylo nic neobvyklého, když přišel pod vlivem drog. Se svojí závislostí se pokusil bojovat, dvakrát nastoupil na léčení, ani jednou však neměl dostatek vůle, aby ho dokončil. Vždy začal brát pervitin znovu. Jeho otec po něm chtěl, aby si našel práci, ani toho však nebyl schopen. „Nepracoval jsem, protože se mi nechtělo,“ objasnil svůj postoj Zdráhal. Tatínek tak neměl jinou šanci než jej z domu vyhodit. Jaroslav Zdráhal se dle svých slov přestěhoval k přítelkyni do jejího rodinného domu v Malenách na Stražisku.

Cikán mu měl krádež rozmlouvat

V úterý 2. dubna před prostějovským soudem stanul Jaroslav Zdráhal kvůli celkem banální krádeži. Ze stolu hospody v Dobromilicích ukradl peněženku, ve které mělo být 3 800 korun. Obžalovaný to nepopíral, ostatně jej usvědčoval kamerový záznam. Problém měl pouze s uhrazením celé způsobené škody. „Nevím, proč bych to měl platit celé, když jsem osmnáct stovek dal po krádeži Radkovi Pohlotkovi, který mě k tomu navedl,“ argumentoval obžalovaný.
Ten však navádění ke krádeži jednoznačně popřel. „To určitě není pravda! Viděl jsem, jak se kolem odložené peněženky ochomýtá a ještě jsem mu říkal, ať ji nebere, že do hospody chodíme pravidelně. Je ale pravda, že po krádeži mi dal osmnáct stovek. Peníze jsem poškozenému nevrátil, čekal jsem až na soud,“ přiznal se Radek Pohlotko.

Nešlo to jinak...

Pokud je to jen trochu možné, tak mladé lidi za podobné krádeže nikdo do vězení zavírat nechce. Nicméně v případě Jaroslava Zdráhala nemohl soudce jinak a poslal jej na osm měsíců do vězení. „Vede mě k tomu zejména váš přístup jak k probačnímu dohledu, tak k předchozímu alternativnímu trestu veřejně prospěšných prací, které jste nevykonal. Z toho vyplývá, že obojí se naprosto míjí účinkem. Krátký nepodmíněný trest může být poslední šancí, jak se ještě coby dosti mladý člověk můžete probrat. Buď se to zdaří, nebo nastoupíte na dráhu celoživotního recidivisty. Je to jen na vás,“ vysvětlil Petr Vrtěl, který se na úplný závěr vyjádřil k rozdělení lupu. „Nevypadá to, že by Radek Pohlotko obžalovaného k činu skutečně naváděl. Každopádně je jedno, co zloděj s penězi udělá, za jejich krádež je zodpovědný hlavně on. Jak se chlapci mezi sebou domluví, je už jen na nich,“ konstatoval Vrtěl.
Jaroslav Zdráhal nepodmíněný trest očividně nečekal a poněkud teatrálně začal slibovat, že pokud dostane další šanci „už nepřejde ani na červenou“. Posléze si ponechal lhůtu pro možnost odvolání, to samé učinila i státní zástupkyně. Rozsudek tak dosud není pravomocný.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments