Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Tohle by měl vidět každý mladý člověk, který dostane chuť vyzkoušet si pervitin... Naprostou lhostejnost k tomu, co s ním bude, prokázal Jaroslav Zdráhal. Dvacetiletý mladík bral pervitin ve velkém zhruba čtyři roky a za tu dobu pomalu, ale jistě klesal až k samému dnu. Tím se pro něj stane vězení, kam jej minulé úterý za dozoru Večerníku poslal prostějovský soud. Dokáže se od něj odrazit, nebo na něm již zůstane?


Jaroslav Zdráhal si s pervitinem začal ve svých šestnácti letech. „Drogy mi prodávala Monika Štůralová, bral jsem je skoro každý den,“ přiznal se u soudu. V té době žil s otcem v Hradčanech. Tam rovněž ještě coby mladistvý vykradl místní mateřinku. Do vězení neputoval, musel se však podrobit dohledu probačního úředníka. Na to však kašlal. Na schůzky se nedostavoval vůbec, nebo až po opakovaných urgencích. Nebylo nic neobvyklého, když přišel pod vlivem drog. Se svojí závislostí se pokusil bojovat, dvakrát nastoupil na léčení, ani jednou však neměl dostatek vůle, aby ho dokončil. Vždy začal brát pervitin znovu. Jeho otec po něm chtěl, aby si našel práci, ani toho však nebyl schopen. „Nepracoval jsem, protože se mi nechtělo,“ objasnil svůj postoj Zdráhal. Tatínek tak neměl jinou šanci než jej z domu vyhodit. Jaroslav Zdráhal se dle svých slov přestěhoval k přítelkyni do jejího rodinného domu v Malenách na Stražisku.

Cikán mu měl krádež rozmlouvat

V úterý 2. dubna před prostějovským soudem stanul Jaroslav Zdráhal kvůli celkem banální krádeži. Ze stolu hospody v Dobromilicích ukradl peněženku, ve které mělo být 3 800 korun. Obžalovaný to nepopíral, ostatně jej usvědčoval kamerový záznam. Problém měl pouze s uhrazením celé způsobené škody. „Nevím, proč bych to měl platit celé, když jsem osmnáct stovek dal po krádeži Radkovi Pohlotkovi, který mě k tomu navedl,“ argumentoval obžalovaný.
Ten však navádění ke krádeži jednoznačně popřel. „To určitě není pravda! Viděl jsem, jak se kolem odložené peněženky ochomýtá a ještě jsem mu říkal, ať ji nebere, že do hospody chodíme pravidelně. Je ale pravda, že po krádeži mi dal osmnáct stovek. Peníze jsem poškozenému nevrátil, čekal jsem až na soud,“ přiznal se Radek Pohlotko.

Nešlo to jinak...

Pokud je to jen trochu možné, tak mladé lidi za podobné krádeže nikdo do vězení zavírat nechce. Nicméně v případě Jaroslava Zdráhala nemohl soudce jinak a poslal jej na osm měsíců do vězení. „Vede mě k tomu zejména váš přístup jak k probačnímu dohledu, tak k předchozímu alternativnímu trestu veřejně prospěšných prací, které jste nevykonal. Z toho vyplývá, že obojí se naprosto míjí účinkem. Krátký nepodmíněný trest může být poslední šancí, jak se ještě coby dosti mladý člověk můžete probrat. Buď se to zdaří, nebo nastoupíte na dráhu celoživotního recidivisty. Je to jen na vás,“ vysvětlil Petr Vrtěl, který se na úplný závěr vyjádřil k rozdělení lupu. „Nevypadá to, že by Radek Pohlotko obžalovaného k činu skutečně naváděl. Každopádně je jedno, co zloděj s penězi udělá, za jejich krádež je zodpovědný hlavně on. Jak se chlapci mezi sebou domluví, je už jen na nich,“ konstatoval Vrtěl.
Jaroslav Zdráhal nepodmíněný trest očividně nečekal a poněkud teatrálně začal slibovat, že pokud dostane další šanci „už nepřejde ani na červenou“. Posléze si ponechal lhůtu pro možnost odvolání, to samé učinila i státní zástupkyně. Rozsudek tak dosud není pravomocný.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments