Dobrý podvečer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tato analýza vznikala během prvních hodin letního času a také v době, kdy si sousední Slovensko poprvé v dějinách zvolilo do čela státu prezidentku. Té v tuto chvíli běží oněch pověstných sto dnů hájení a tak se k tomuto nebudu vyjadřovat, ovšem k letnímu času a věcem s ním souvisejícím určitě ano.



Posouvání hodin nás totiž čeká snad už jen dva roky, jelikož v Evropské unii byl schválen dokument o zrušení jeho posouvání tam a zpět. Bohužel, snad jako obvykle poslední dobou, se jedná o paskvil, který sice posouvání času ruší, ovšem každý stát si má určit, na jaký čas si své hodiny nastaví. Takže od roku 2021 posouvat už sice nebudeme, ale kam posuneme napořád, tak k tomu se dobereme jistě po prudkých hádkách uvnitř státu a zřejmě i mezi sousedy. Trochu mi tento unijní zákon připomíná situaci, kdy se vlk zeptá Červené karkulky, zda chce být sežrána od hlavy nebo od nožiček, že si jako může vybrat... Unijní zákony jsou vůbec čím dál podivnější a já čím dál víc nabádám, abychom šli tentokrát k blížícím se volbám a svými hlasy se zbavili nejrůznějších individuí, protože jinak se nám toto soustátí rozpadne rychleji, než se nadějeme. Cituji zde filosofa Oswalda Spenglera, který řekl že: „Civilizace umírají nejprve oslabením zevnitř, než je může zničit něco silnějšího zvenčí“. Současná EU nás jako evropskou civilizaci spíše oslabuje, než posiluje a síla zvenku se blíží.
Teď máme tedy čas letní, proti kterému polovina i Prostějovska brojí a polovina je pro. Tak je tomu ostatně v celém státě. Zápory tohoto času jsou jednoznačně zdravotní, lidský organizmus je přizpůsoben na čas středoevropský a ne na posunutí o hodinu dopředu. Ekonomické důvody pro posouvání dopředu také již neexistují, umíme totiž, když potřebujeme, vyvolat umělá slunce a roboti v továrnách umí pracovat i ve tmě, ničí to jen a pouze naše tělo.
Zkusím tedy najít klady. V Prostějově budeme při světle využívat dále službu bikesharing, tedy sdílení kol, které jsme tu rozjeli. Bohužel jako snad vše se i kola stala terčem vandalů. Jednoduše a prostě se tyto modré dopravní prostředky dají dnes nalézt ledaskde, kam nepatří, část z nich je poškozena, objevují se videa, jak na nich nezodpovědná individua dělají psí kusy. Ptám se, proč si část obyvatel nedokáže ničeho vážit a musí vše ničit. Asi to chce více represe a méně demokracie...
Zahrádkáři budou nyní déle na svých zahrádkách a budou na nich napodobovat Ptáky Loskutáky, případně pěstitele Mičuriny. Součástí jejich činnosti ovšem také bývají sekačky, elektrické pily a jiná řvoucí zařízení, tak bych se přimlouval za ty, co se věnují spíše činnosti duševní a nemusí mít stále ruce od hlíny, že jsme zde taky a rádi bychom si užili aspoň v neděli klid. Ono to chvilku poroste i bez vašich zásahů. Nedávno jsem dokonce četl studii, že i na zahrádce je dobré dát přírodě prostor na to, aby ukázala, co umí. Není nutné ji dirigovat spoustou hnojiv, chemie a podobně. Vím, práce na zahrádce uklidňuje ducha, ale buďme k sobě tolerantní. Stejná prosba se týká i domácích kutilů, kteří venku o hodinu déle uvidí na své vrtačky, brusky, hoblovačky a podobná opět řvoucí zařízení.
A teď k tomu, co se snad čeká nejvíc, tedy že si člověk bude moci posedět o hodinu déle na nějaké té předzahrádce. No, nejásejme předčasně. Máme tu vyhlášku o nočním klidu, ze které se udělují jen výjimky. A teď se nám tady objevila nová vyhláška o tom, jak vlastně mají předzahrádky vypadat. Řeknu vám, být kavárníkem, tak nic takového jako předzahrádku ani nerozjíždím.
Takže potřebujeme letní čas?

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments