Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tato analýza vznikala během prvních hodin letního času a také v době, kdy si sousední Slovensko poprvé v dějinách zvolilo do čela státu prezidentku. Té v tuto chvíli běží oněch pověstných sto dnů hájení a tak se k tomuto nebudu vyjadřovat, ovšem k letnímu času a věcem s ním souvisejícím určitě ano.Posouvání hodin nás totiž čeká snad už jen dva roky, jelikož v Evropské unii byl schválen dokument o zrušení jeho posouvání tam a zpět. Bohužel, snad jako obvykle poslední dobou, se jedná o paskvil, který sice posouvání času ruší, ovšem každý stát si má určit, na jaký čas si své hodiny nastaví. Takže od roku 2021 posouvat už sice nebudeme, ale kam posuneme napořád, tak k tomu se dobereme jistě po prudkých hádkách uvnitř státu a zřejmě i mezi sousedy. Trochu mi tento unijní zákon připomíná situaci, kdy se vlk zeptá Červené karkulky, zda chce být sežrána od hlavy nebo od nožiček, že si jako může vybrat... Unijní zákony jsou vůbec čím dál podivnější a já čím dál víc nabádám, abychom šli tentokrát k blížícím se volbám a svými hlasy se zbavili nejrůznějších individuí, protože jinak se nám toto soustátí rozpadne rychleji, než se nadějeme. Cituji zde filosofa Oswalda Spenglera, který řekl že: „Civilizace umírají nejprve oslabením zevnitř, než je může zničit něco silnějšího zvenčí“. Současná EU nás jako evropskou civilizaci spíše oslabuje, než posiluje a síla zvenku se blíží.
Teď máme tedy čas letní, proti kterému polovina i Prostějovska brojí a polovina je pro. Tak je tomu ostatně v celém státě. Zápory tohoto času jsou jednoznačně zdravotní, lidský organizmus je přizpůsoben na čas středoevropský a ne na posunutí o hodinu dopředu. Ekonomické důvody pro posouvání dopředu také již neexistují, umíme totiž, když potřebujeme, vyvolat umělá slunce a roboti v továrnách umí pracovat i ve tmě, ničí to jen a pouze naše tělo.
Zkusím tedy najít klady. V Prostějově budeme při světle využívat dále službu bikesharing, tedy sdílení kol, které jsme tu rozjeli. Bohužel jako snad vše se i kola stala terčem vandalů. Jednoduše a prostě se tyto modré dopravní prostředky dají dnes nalézt ledaskde, kam nepatří, část z nich je poškozena, objevují se videa, jak na nich nezodpovědná individua dělají psí kusy. Ptám se, proč si část obyvatel nedokáže ničeho vážit a musí vše ničit. Asi to chce více represe a méně demokracie...
Zahrádkáři budou nyní déle na svých zahrádkách a budou na nich napodobovat Ptáky Loskutáky, případně pěstitele Mičuriny. Součástí jejich činnosti ovšem také bývají sekačky, elektrické pily a jiná řvoucí zařízení, tak bych se přimlouval za ty, co se věnují spíše činnosti duševní a nemusí mít stále ruce od hlíny, že jsme zde taky a rádi bychom si užili aspoň v neděli klid. Ono to chvilku poroste i bez vašich zásahů. Nedávno jsem dokonce četl studii, že i na zahrádce je dobré dát přírodě prostor na to, aby ukázala, co umí. Není nutné ji dirigovat spoustou hnojiv, chemie a podobně. Vím, práce na zahrádce uklidňuje ducha, ale buďme k sobě tolerantní. Stejná prosba se týká i domácích kutilů, kteří venku o hodinu déle uvidí na své vrtačky, brusky, hoblovačky a podobná opět řvoucí zařízení.
A teď k tomu, co se snad čeká nejvíc, tedy že si člověk bude moci posedět o hodinu déle na nějaké té předzahrádce. No, nejásejme předčasně. Máme tu vyhlášku o nočním klidu, ze které se udělují jen výjimky. A teď se nám tady objevila nová vyhláška o tom, jak vlastně mají předzahrádky vypadat. Řeknu vám, být kavárníkem, tak nic takového jako předzahrádku ani nerozjíždím.
Takže potřebujeme letní čas?

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments