Dobré dopoledne, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Přímé obvinění ze strany maminky osmnáctileté Hanky Dvořákové, která si společně se svojí o čtyři roky mladší kamarádkou vzala život v sobotu 23. března v kolejišti u Pivína, naprosto vyvrátil nejen slovně, ale i důkazy pětadvacetiletý Ondřej Wegsmied. Bývalý partner psychicky nemocné slečny Večerníku ukázal nejen SMS zprávy, které mu jeho dívka posílala těsně před smrtí. Z nich je patrné, že mladý muž nenese na její smrti absolutně žádnou vinu, ba právě naopak... Kdyby rodina tragicky zemřelého děvčete dala na jeho radu a upozornění, mohlo se drastické smrti osmnáctileté dívky z Alojzova snad ještě předejít!


„Za smrt mé dcery může její expartner! Den před její sebevraždou jí v telefonátu vyhrožoval, Hanka se pak bohužel rozhodla skoncovat se svým životem,“ tvrdila přímo v redakci Ivana Dvořáková, matka osmnáctileté Hanky. Její slova zveřejnil Večerník v minulém vydání v obsáhlé zpovědi matky i bratra zemřelé. Nyní ale vycházejí na světlo jiné okolnosti. Po přečtení výroků Hančiny maminky se redakci ozval právě expřítel tragicky zemřelé dívky. A všechno je zase jinak...


Pětadvacetiletý Ondřej Wegsmied obviněním ženy z Alojzova v posledních dnech velice trpěl, kamarádi se od něj odvraceli a dávali mu za vinu smrt Hanky Dvořákové. Soukromý podnikatel požádal Večerník, zda by mohl zveřejnit jeho argumenty. A v redakci jsme se nestačili divit, když nám povyprávěl všechny okolnosti, které předcházely tragédii na kolejích u Pivína!
„Měli jsme spolu nádherný vztah, vše bylo super. Seznámili jsme se před dvěma lety. Byli jsme k sobě féroví a vše bylo, jak má být. Někdy v únoru tohoto roku to ale i mezi námi dvěma začalo být divné. Hanča mi zničehonic sdělila, že jde do psychiatrické léčebny. Já jsem si volal s její kamarádkou, a ona mi řekla, že Hanka začala kouřit trávu a chodila ven s klukama. Tak jsem napsal jednomu kamarádovi, jestli s ní něco měl. A on mi napsal ‚promiň, jenom jsem s ní spal'. Byla to celá parta kluků, kteří si postupně navzájem řekli, že s ní něco měli. A už to začalo. Vše to řekli mně a já jsem to začal řešit. Trápilo mě to, protože já tu holku miloval, pořád ji mám rád,“ posteskl si na úvod své zpovědi Ondřej Wegsmied. „Tím vlastně náš vztah končil. Následně jsme si to vše vyříkali a zkusili to ještě, ale už jsem jí nevěřil. Lidi mi psali, co to mám za holku, tak jsem se Hanky ptal, proč o mně roznáší strašné pomluvy, když to není pravda. Nedokázala mi na to odpovědět, a tak to šlo z kopce,“ popisoval konec vztahu s osmnáctiletou dívkou z Alojzova mladý muž.
Devět dní před sebevraždou zamířila Hanka Dvořáková na diskotéku do Olomouce, což potvrdila i její maminka ve svém vyjádření. Podle jejcih dalších slov ale Ondřej opět telefonicky vyhrožoval, takže matka musela požádat svého známého, aby Hanku dovezl z hanácké metropole zpátky domů. „To není pravda! Chtěl jsem na tu diskotéku jít s ní, protože předtím měla neštovice a dlouho jsme se neviděli, tak jsem Hanku chtěl konečně vidět. Psal jsem jí, že bych za ní přijel a byl s ní, ale ona si zřejmě myslela, že ji budu hlídat. Vlastně mě poslala pryč a napsala, že se mnou končí. To bylo čtrnáctého března. Večer mi dal vědět jeden kluk, že mu píše Hanka, že chce, aby za ní přijel a byl s ní. Ptal jsem se jí, proč mi pořád dělá peklo, tak jsem jí napsal, že já jí ho udělám taky. To bylo ale v tom smyslu, že se Hanka poškozovala, řezala si stehna, tak jsem to napsal jejímu bratrovi. Ten to řekl Hančině mamce a bylo zle.... Hanka mi pak vlastně říkala, že jsem jí zařídil další tři měsíce v léčebně,“ vysvětloval nedorozumění s rodinou Ondřej Wegsmied.
Vzápětí se vyjádřil i k pátku, tedy k okamžiku dne před sebevraždou Hanky. Podle její matky měl Ondřej večer znovu Hance hrozit, což mělo mít za následek její tragické rozhodnutí. „V ten pátek jsem volal jejímu bratrovi, chtěl jsem mu říct, co má Hanka v plánu. Během našeho vztahu totiž pořád říkala, že chce za tátou, že její srdce patří dávno zemřelému otci. Hančina rodina grilovala na zahradě, a já jsem v tom telefonu slyšel Hanču, nechtěl jsem ji prostě prásknout. Nešlo vůbec o žádné vyhrožování! Hanka mi ještě v ten den slibovala, že si nic neudělá. Ptal jsem se jí, jestli jí můžu aspoň jednou důvěřovat, protože jsem jí už nevěřil. Řekla, že jí věřit můžu. Psal jsem také jejímu bratrovi, že mě mrzí, že to vše hází na mě. Já jsem tu holku miloval, nikdy bych jí nevyhrožoval, udělal bych pro ni úplně všechno. On mi jen napsal, že už ho to nebaví řešit,“ prozradil Ondřej, který se podle svých slov o sebevraždě Hanky dozvěděl právě od její matky. „Nemohl jsem tomu uvěřit. Kdyby ale dopřáli sluchu tomu, co jsem jejímu bratrovi chtěl sdělit den předtím, mohlo se smrti zabránit,“ myslí si její expartner. „Já jsem za Hankou v tu osudnou sobotu chtěl jet, ale ona mi pak psala, že jde za kamarádkou...,“ dodal.
Ondřej Wegsmied Večerníku také ukázal všechny SMS zprávy od jeho dřívější partnerky. Hanka ho v nich dlouhé týdny ujišťovala, že miluje pouze jeho, což se nakonec ukázalo jako nepravdivé. Zároveň Ondřeji přiznala, že bere drogy, a co víc, že přemýšlí o nějakém „konci“ s tím, že chce být konečně už se svým zemřelých otcem, který jí v jejích devíti letech zemřel v náručí. Zároveň se v jedné z SMS zpráv Ondřeji svěřila, že má doma peklo...
O to víc Ondřeje Wegsmieda mrzí, jak se o něm vyjádřila Ivana Dvořáková, maminka tragicky zemřelé dívky. „Prý jsem po deseti minutách zádušní mše za Haničku odešel. To ale není žádná pravda! Přestože mě sama pozvala, vůbec tam nebyla! Já tam byl s nejlepším kamar od začátku až do konce. Chtěl jsem klidně jít i na výslech k policii, ale oni mě vůbec nekontaktovali. Je mi z toho do breku. Rád bych si o tom promluvil i s její maminkou, ale asi to nepůjde, oni nemají zájem... Všechno, co však řekla, je lež! Vím, že ani nechtěla, aby se mnou Hanka byla, a já nechápu proč,“ posteskl si a přidal jednu momentku: „Seděli jsme třeba spolu s Hankou v autě a její máma jí napsala SMS: ‚Třepeš se vedle něj, co?' Já určitě nejsem z milionový rodiny, jak tvrdí paní Dvořáková. Jsem kluk, který od rodičů nedostal nic zadarmo. Od patnácti let jsem začal chodit na brigádu dělat střechy, pak jsem se vyučil tesařem, tři roky dělal u firmy a začal dělat sám na sebe.“
Podle jeho dalších slov Hanka Dvořáková uvažovala o sebevraždě již od středy, tedy tři dny předtím, než k ní došlo. „Mluvila o tom, že si chce vzít život. Ta její čtrnáctiletá kamarádka Věra prý na tom byla podobně, už si to spolu plánovaly asi déle. V sobotu do telefonu mi říkala, že musí pracovat na zahradě, a pak najednou šla ven s kamarádkou. My jsme měli s Hankou krásný vztah, byla to ta nejlepší holka a pro mě na prvním místě. Dokonce jsem jí koupil motorku, abychom spolu mohli jezdit na výlety,“ uzavřel své vyprávění se slzami v očích Ondřej Wegsmied.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments