Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pomalu ale jistě se blíží závěr první letošní etapy rekonstrukce Plumlovské ulice. Stavbaři se do nové podoby této tolik frekventované ulice pustili skutečně od podlahy, čehož si může všimnout každý, kdo úsekem projde nebo v jednom směru projede. Jak rpoběhl první rekonstrukce, zjišťoval Večerník na radnici.


„Práce v ulici Plumlovská probíhají v souladu s harmonogramem a po jednotlivých etapách. Z hlediska skladby jsou stejné, jen se liší jejich intenzita podle charakteru příslušné etapy, například hustotou zasíťování, počtem vjezdů či přípojek,“ prozradil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora Statutárního města Prostějov s tím, že dělníci toho během první a končící etapy stihli opravdu hodně. „Od nákupního střediska Haná až směrem k Nerudově ulici nyní probíhá rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení, obnova zeleně, výstavba nových parkovacích ploch a zavlažovacího systému, přeložky plynovodu i telefonních kabelů, pokládka chrániček pro optické sítě. A jak si každý jistě povšiml, nejvíce se pracuje na rekonstrukcích autobusových zálivů, komunikace a jejím odvodnění.“
Někteří obchodníci z Plumlovské ulice se ovšem bouří, že jim budou zrušena parkovací místa pro zásobovací vozidla. Večerník tedy zajímalo, zda s nimi magistrát projednával budoucí podobu Plumlovské ulice a hlavně příjezdových ploch k prodejnám. „Všechna legální parkovací místa zůstanou zachována a celkový počet parkovacích míst se zvýší. Nepovolená parkovací místa, která jsou takzvaně načerno respektive v rozporu se stanoviskem orgánů státní správy, nebudou a nemohou být obnovena,“ objasnil náměstek primátora.
V Plumlovské ulici došlo již také ke kácení některých hodně letitých stromů, což se také neobešlo bez odezvy tamních obyvatel. „Bohužel během doby byly v minulosti vysazeny některé stromy bez koncepce či výsadbového plánu, a to na místech, pod nimiž vedou jednotlivé inženýrské sítě. V tomto případě při výměně sítí musí být stromy odstraněny. Rekonstrukce však počítá s tím, že bude vysazeno kolem osmdesáti nových stromů a sedmi tisíc keřů,“ omlouval nečekaný počin Jiří Rozehnal.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments