Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pomalu ale jistě se blíží závěr první letošní etapy rekonstrukce Plumlovské ulice. Stavbaři se do nové podoby této tolik frekventované ulice pustili skutečně od podlahy, čehož si může všimnout každý, kdo úsekem projde nebo v jednom směru projede. Jak rpoběhl první rekonstrukce, zjišťoval Večerník na radnici.


„Práce v ulici Plumlovská probíhají v souladu s harmonogramem a po jednotlivých etapách. Z hlediska skladby jsou stejné, jen se liší jejich intenzita podle charakteru příslušné etapy, například hustotou zasíťování, počtem vjezdů či přípojek,“ prozradil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek primátora Statutárního města Prostějov s tím, že dělníci toho během první a končící etapy stihli opravdu hodně. „Od nákupního střediska Haná až směrem k Nerudově ulici nyní probíhá rekonstrukce chodníků a veřejného osvětlení, obnova zeleně, výstavba nových parkovacích ploch a zavlažovacího systému, přeložky plynovodu i telefonních kabelů, pokládka chrániček pro optické sítě. A jak si každý jistě povšiml, nejvíce se pracuje na rekonstrukcích autobusových zálivů, komunikace a jejím odvodnění.“
Někteří obchodníci z Plumlovské ulice se ovšem bouří, že jim budou zrušena parkovací místa pro zásobovací vozidla. Večerník tedy zajímalo, zda s nimi magistrát projednával budoucí podobu Plumlovské ulice a hlavně příjezdových ploch k prodejnám. „Všechna legální parkovací místa zůstanou zachována a celkový počet parkovacích míst se zvýší. Nepovolená parkovací místa, která jsou takzvaně načerno respektive v rozporu se stanoviskem orgánů státní správy, nebudou a nemohou být obnovena,“ objasnil náměstek primátora.
V Plumlovské ulici došlo již také ke kácení některých hodně letitých stromů, což se také neobešlo bez odezvy tamních obyvatel. „Bohužel během doby byly v minulosti vysazeny některé stromy bez koncepce či výsadbového plánu, a to na místech, pod nimiž vedou jednotlivé inženýrské sítě. V tomto případě při výměně sítí musí být stromy odstraněny. Rekonstrukce však počítá s tím, že bude vysazeno kolem osmdesáti nových stromů a sedmi tisíc keřů,“ omlouval nečekaný počin Jiří Rozehnal.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments