Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Od 1. března funguje v Prostějově nová služba pro občany. Ti sdílená kola využívají o sto šest a půjčování bicyklů za nízké poplatky trhá ve městě rekordy! Pochlubili se s tím radní na své pravidelné tiskové konferenci po svém doposud posledním jednání ze začátku dubna.


„Za měsíc březen jsme zaregistrovali neuvěřitelných 7 890 výpůjček sdílených kol. Vychází to na dvě a půl výpůjčky jednoho kola na den. Na to, že v březnu ještě nebylo tolik příznivé počasí, tak to považujeme za obrovský úspěch začátku tohoto projektu,“ prozradil Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Jedním dechem pak dodal, že za uplynulý měsíc přicházely na toto téma od občanů skoro samé pochvaly, našlo se ovšem i pár stížností. „Je jich opravdu ale jen minimum, například na to, že některá kola nešla pár minut odemknout. Celkem za ten měsíc bylo asi dvacet kritických připomínek, pochvalných ohlasů bylo ovšem několikanásobně více,“ potvrdil Pospíšil.
Provozovatel sdílených kol se však již setkal i s několika málo nekalými praktikami některých cyklistů... „Byla nám nahlášena některá poškozená kola, dvě z nich se dokonce ztratila. Společnost nextbike je samozřejmě podle GPS hned našla, takže k celkové ztrátě nedošlo. Jedno kolo bylo pohozeno na poli vedle silnice, druhé někdo hodil do říčky Hloučely,“ pokrčil rameny první náměstek primátora.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments