Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V Od 1. března funguje v Prostějově nová služba pro občany. Ti sdílená kola využívají o sto šest a půjčování bicyklů za nízké poplatky trhá ve městě rekordy! Pochlubili se s tím radní na své pravidelné tiskové konferenci po svém doposud posledním jednání ze začátku dubna.


„Za měsíc březen jsme zaregistrovali neuvěřitelných 7 890 výpůjček sdílených kol. Vychází to na dvě a půl výpůjčky jednoho kola na den. Na to, že v březnu ještě nebylo tolik příznivé počasí, tak to považujeme za obrovský úspěch začátku tohoto projektu,“ prozradil Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora statutárního města Prostějov. Jedním dechem pak dodal, že za uplynulý měsíc přicházely na toto téma od občanů skoro samé pochvaly, našlo se ovšem i pár stížností. „Je jich opravdu ale jen minimum, například na to, že některá kola nešla pár minut odemknout. Celkem za ten měsíc bylo asi dvacet kritických připomínek, pochvalných ohlasů bylo ovšem několikanásobně více,“ potvrdil Pospíšil.
Provozovatel sdílených kol se však již setkal i s několika málo nekalými praktikami některých cyklistů... „Byla nám nahlášena některá poškozená kola, dvě z nich se dokonce ztratila. Společnost nextbike je samozřejmě podle GPS hned našla, takže k celkové ztrátě nedošlo. Jedno kolo bylo pohozeno na poli vedle silnice, druhé někdo hodil do říčky Hloučely,“ pokrčil rameny první náměstek primátora.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments