Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O tomto projektu se mluví hodně dlouho. Představa, že si v Prostějově nasadíme brusle a kolem Hloučely i plumlovské přehrady dojedeme až do centra Plumlova k Páclovi na oběd, je pro mnohé hodně lákavá. Po letech už konečně začíná nabývat reálné obrysy.


V dohledné době bychom se měli konečně dočkat „protažení“ cyklostezky kolem Hloučely. Ta již řadu let končí na katastru Prostějova u „Tiché“. Na její pokračování ve směru do Mostkovic jsou již přislíbeny peníze. „Náklady na výstavbu se odhadují na zhruba osm milionů korun. Máme již přislíbené dotace, podmínkou je, že cyklostezka musí být hotová do poloviny příštího roku,“ potvrdil Večerníku aktuálně dobrou zprávu starosta Mostkovic Jaroslav Peška.
Problém je v tom, že projekt cyklostezky zatím skončí několik metrů před Ohrozimskou ulicí. Ve spolupráci s policisty se dosud nepodařilo vyřešit otázku, jak tuto rušnou silnici vhodně překonat. „V budoucnu bychom na stezku jistě rádi navázali,“ ubezpečil ovšem mostkovický starosta.
Jak už Večerník informoval, letos v létě by se měla začít stavět dlouho plánovaná stezka kolem plumlovské přehrady. Přijde na zhruba 17 milionů korun. Začínat bude u letního kina v Mostkovicích a končit nedaleko Podhradského rybníka v Plumlově.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments