Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O tomto projektu se mluví hodně dlouho. Představa, že si v Prostějově nasadíme brusle a kolem Hloučely i plumlovské přehrady dojedeme až do centra Plumlova k Páclovi na oběd, je pro mnohé hodně lákavá. Po letech už konečně začíná nabývat reálné obrysy.


V dohledné době bychom se měli konečně dočkat „protažení“ cyklostezky kolem Hloučely. Ta již řadu let končí na katastru Prostějova u „Tiché“. Na její pokračování ve směru do Mostkovic jsou již přislíbeny peníze. „Náklady na výstavbu se odhadují na zhruba osm milionů korun. Máme již přislíbené dotace, podmínkou je, že cyklostezka musí být hotová do poloviny příštího roku,“ potvrdil Večerníku aktuálně dobrou zprávu starosta Mostkovic Jaroslav Peška.
Problém je v tom, že projekt cyklostezky zatím skončí několik metrů před Ohrozimskou ulicí. Ve spolupráci s policisty se dosud nepodařilo vyřešit otázku, jak tuto rušnou silnici vhodně překonat. „V budoucnu bychom na stezku jistě rádi navázali,“ ubezpečil ovšem mostkovický starosta.
Jak už Večerník informoval, letos v létě by se měla začít stavět dlouho plánovaná stezka kolem plumlovské přehrady. Přijde na zhruba 17 milionů korun. Začínat bude u letního kina v Mostkovicích a končit nedaleko Podhradského rybníka v Plumlově.


Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar