Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

O tomto projektu se mluví hodně dlouho. Představa, že si v Prostějově nasadíme brusle a kolem Hloučely i plumlovské přehrady dojedeme až do centra Plumlova k Páclovi na oběd, je pro mnohé hodně lákavá. Po letech už konečně začíná nabývat reálné obrysy.


V dohledné době bychom se měli konečně dočkat „protažení“ cyklostezky kolem Hloučely. Ta již řadu let končí na katastru Prostějova u „Tiché“. Na její pokračování ve směru do Mostkovic jsou již přislíbeny peníze. „Náklady na výstavbu se odhadují na zhruba osm milionů korun. Máme již přislíbené dotace, podmínkou je, že cyklostezka musí být hotová do poloviny příštího roku,“ potvrdil Večerníku aktuálně dobrou zprávu starosta Mostkovic Jaroslav Peška.
Problém je v tom, že projekt cyklostezky zatím skončí několik metrů před Ohrozimskou ulicí. Ve spolupráci s policisty se dosud nepodařilo vyřešit otázku, jak tuto rušnou silnici vhodně překonat. „V budoucnu bychom na stezku jistě rádi navázali,“ ubezpečil ovšem mostkovický starosta.
Jak už Večerník informoval, letos v létě by se měla začít stavět dlouho plánovaná stezka kolem plumlovské přehrady. Přijde na zhruba 17 milionů korun. Začínat bude u letního kina v Mostkovicích a končit nedaleko Podhradského rybníka v Plumlově.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments