Dobré dopoledne, dnes je středa 26.6.2019
svátek slaví Adriana,
zítra Ladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední cestující si lístek na nádraží v Konici koupili na konci roku 2011. Poté byly výdejna jízdenek i čekárna uzavřeny. Důvodem měl být neefektivní provoz. Z rozlehlé budovy se tak stává skutečný STÍN MINULOSTI. I proto Večerník zajímalo, co s ní bude dál.


Hned dvě vlaková nádraží mají v Konici. Ani jedno však neslouží svému účelu. Původní staniční budova, která byla dlouhodobě v katastrofálním stavu, je v soukromých rukou. Aktuálně zde probíhají jisté stavební úpravy. Ta novější, která ji na začátku devadesátých let minulého století nahradila, je však již osm let pro veřejnost uzavřená.
„V současné době není výpravní budova trvale obsazena pracovníky SŽDC, je zde pouze odloučené pracoviště Správy tratí OŘ Olomouc. Prostory čekárny byly v minulosti nabídnuty obci k možnému pronájmu za symbolickou cenu. Nabídka ze strany obce nebyla využita,“ reagoval na dotaz Večerníku Ladislav Kašpar, ředitel Oblastního ředitelství Olomouc SŽDC.
Skrýt před deštěm se cestující už řadu let mohou pouze v přístřešku u prvního nástupiště. Na nádraží svého času chyběly i lavičky, které už jsou však lidem k dispozici. SŽDC přitom nezastírá, že výpravní budova má statické problémy. Její oprava je ovšem v nedohlednu. „Rekonstrukce není v současné době prioritou. Nejdříve k ní dojde po roce 2021,“ konstatoval Kašpar.
Vypadá to, že se na konickém nádraží zastavil čas. Největší změnou za poslední roky je fakt, že loni změnila majitele budova skladiště s nákladní rampou. Velkoryse pojatý objekt, který byl s velkou pompou otevřen před necelými třiceti lety, zůstává všem na obtíž. Na lepší budoucnost se v jejím případě očividně neblýská...


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments