Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední cestující si lístek na nádraží v Konici koupili na konci roku 2011. Poté byly výdejna jízdenek i čekárna uzavřeny. Důvodem měl být neefektivní provoz. Z rozlehlé budovy se tak stává skutečný STÍN MINULOSTI. I proto Večerník zajímalo, co s ní bude dál.


Hned dvě vlaková nádraží mají v Konici. Ani jedno však neslouží svému účelu. Původní staniční budova, která byla dlouhodobě v katastrofálním stavu, je v soukromých rukou. Aktuálně zde probíhají jisté stavební úpravy. Ta novější, která ji na začátku devadesátých let minulého století nahradila, je však již osm let pro veřejnost uzavřená.
„V současné době není výpravní budova trvale obsazena pracovníky SŽDC, je zde pouze odloučené pracoviště Správy tratí OŘ Olomouc. Prostory čekárny byly v minulosti nabídnuty obci k možnému pronájmu za symbolickou cenu. Nabídka ze strany obce nebyla využita,“ reagoval na dotaz Večerníku Ladislav Kašpar, ředitel Oblastního ředitelství Olomouc SŽDC.
Skrýt před deštěm se cestující už řadu let mohou pouze v přístřešku u prvního nástupiště. Na nádraží svého času chyběly i lavičky, které už jsou však lidem k dispozici. SŽDC přitom nezastírá, že výpravní budova má statické problémy. Její oprava je ovšem v nedohlednu. „Rekonstrukce není v současné době prioritou. Nejdříve k ní dojde po roce 2021,“ konstatoval Kašpar.
Vypadá to, že se na konickém nádraží zastavil čas. Největší změnou za poslední roky je fakt, že loni změnila majitele budova skladiště s nákladní rampou. Velkoryse pojatý objekt, který byl s velkou pompou otevřen před necelými třiceti lety, zůstává všem na obtíž. Na lepší budoucnost se v jejím případě očividně neblýská...


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments