Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 16.7.2020
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mít dnes psa, to patří již jaksi k samozřejmostem. Těchto zvířat i jejich majitelů v Prostějově každoročně přibývá a vedení magistrátu jim jde na ruku. Více prostoru pro výběh psů ve městě, to je snaha současných radních, kteří chtějí pomoci při volání pejskařů po rozšíření psích louček a vzniku hřiště pro psy.


„Provedli jsme průzkum trhu, odhadované náklady na pořízení agility překážek a mobiliáře činí asi dvě stě deset tisíc korun, náklady na oplocení si vyžádají dalších sto dvacet tisíc. Doplnění stávajících vybraných psích louček o živý plot bude zajištěno v rámci náhradní výsadby,“ uvedl k financím a postupu v souvislosti s navrhovaným rozšířením ploch volného pobíhání psů František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova .
Radní na svém poslední jednání jednali o vhodnosti umístění agility hřiště pro psy na současné psí loučce v biokoridoru Hloučela, konkrétně vedle Olomoucké ulice na straně vyhořelé budovy firmy Cheops. „Průzkum ukázal řadu potřebných informací, například že se uvažovaná plocha nachází v biocentru a také v záplavovém území, tedy umístění pevného oplocení hřiště není v této lokalitě vhodné. Stávající psí loučku by bylo vhodné doplnit pouze o tři herní prvky v přírodním stylu a nezbytný mobiliář, tedy lavičky a odpadkový koš. Díky umístění v dostatečné vzdálenosti od silnice by mělo být riziko kolize psů s automobily minimální. Do ploch pro volné pobíhání psů je zařazena i lokalita na konci ulice Dolní, tady se jedná o zeleň mezi Motorestem U Kola a areálem bývalých jatek. Tato plocha se jeví díky poloze jako nejvhodnější pro realizaci plnohodnotného agility hřiště,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011)
Ze strany pejskařů vzešel také požadavek na oplocení stávajících psích louček. Umístění pevného oplocení na volných zelených plochách však není většinou esteticky ani funkčně vhodné. „Byly vytipovány tři psí loučky, které by bylo možné dosadit živým plotem vhodné druhové skladby tak, aby fungoval jako bariéra pro psy a zároveň působil esteticky. Pro zajištění růstu a neprostupnosti živého plotu by měl být doplněn jednoduchou dočasnou oplocenkou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov), která se věnuje oblasti životního prostředí.
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-