Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mít dnes psa, to patří již jaksi k samozřejmostem. Těchto zvířat i jejich majitelů v Prostějově každoročně přibývá a vedení magistrátu jim jde na ruku. Více prostoru pro výběh psů ve městě, to je snaha současných radních, kteří chtějí pomoci při volání pejskařů po rozšíření psích louček a vzniku hřiště pro psy.


„Provedli jsme průzkum trhu, odhadované náklady na pořízení agility překážek a mobiliáře činí asi dvě stě deset tisíc korun, náklady na oplocení si vyžádají dalších sto dvacet tisíc. Doplnění stávajících vybraných psích louček o živý plot bude zajištěno v rámci náhradní výsadby,“ uvedl k financím a postupu v souvislosti s navrhovaným rozšířením ploch volného pobíhání psů František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova .
Radní na svém poslední jednání jednali o vhodnosti umístění agility hřiště pro psy na současné psí loučce v biokoridoru Hloučela, konkrétně vedle Olomoucké ulice na straně vyhořelé budovy firmy Cheops. „Průzkum ukázal řadu potřebných informací, například že se uvažovaná plocha nachází v biocentru a také v záplavovém území, tedy umístění pevného oplocení hřiště není v této lokalitě vhodné. Stávající psí loučku by bylo vhodné doplnit pouze o tři herní prvky v přírodním stylu a nezbytný mobiliář, tedy lavičky a odpadkový koš. Díky umístění v dostatečné vzdálenosti od silnice by mělo být riziko kolize psů s automobily minimální. Do ploch pro volné pobíhání psů je zařazena i lokalita na konci ulice Dolní, tady se jedná o zeleň mezi Motorestem U Kola a areálem bývalých jatek. Tato plocha se jeví díky poloze jako nejvhodnější pro realizaci plnohodnotného agility hřiště,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011)
Ze strany pejskařů vzešel také požadavek na oplocení stávajících psích louček. Umístění pevného oplocení na volných zelených plochách však není většinou esteticky ani funkčně vhodné. „Byly vytipovány tři psí loučky, které by bylo možné dosadit živým plotem vhodné druhové skladby tak, aby fungoval jako bariéra pro psy a zároveň působil esteticky. Pro zajištění růstu a neprostupnosti živého plotu by měl být doplněn jednoduchou dočasnou oplocenkou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov), která se věnuje oblasti životního prostředí.
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments