Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Mít dnes psa, to patří již jaksi k samozřejmostem. Těchto zvířat i jejich majitelů v Prostějově každoročně přibývá a vedení magistrátu jim jde na ruku. Více prostoru pro výběh psů ve městě, to je snaha současných radních, kteří chtějí pomoci při volání pejskařů po rozšíření psích louček a vzniku hřiště pro psy.


„Provedli jsme průzkum trhu, odhadované náklady na pořízení agility překážek a mobiliáře činí asi dvě stě deset tisíc korun, náklady na oplocení si vyžádají dalších sto dvacet tisíc. Doplnění stávajících vybraných psích louček o živý plot bude zajištěno v rámci náhradní výsadby,“ uvedl k financím a postupu v souvislosti s navrhovaným rozšířením ploch volného pobíhání psů František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova .
Radní na svém poslední jednání jednali o vhodnosti umístění agility hřiště pro psy na současné psí loučce v biokoridoru Hloučela, konkrétně vedle Olomoucké ulice na straně vyhořelé budovy firmy Cheops. „Průzkum ukázal řadu potřebných informací, například že se uvažovaná plocha nachází v biocentru a také v záplavovém území, tedy umístění pevného oplocení hřiště není v této lokalitě vhodné. Stávající psí loučku by bylo vhodné doplnit pouze o tři herní prvky v přírodním stylu a nezbytný mobiliář, tedy lavičky a odpadkový koš. Díky umístění v dostatečné vzdálenosti od silnice by mělo být riziko kolize psů s automobily minimální. Do ploch pro volné pobíhání psů je zařazena i lokalita na konci ulice Dolní, tady se jedná o zeleň mezi Motorestem U Kola a areálem bývalých jatek. Tato plocha se jeví díky poloze jako nejvhodnější pro realizaci plnohodnotného agility hřiště,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011)
Ze strany pejskařů vzešel také požadavek na oplocení stávajících psích louček. Umístění pevného oplocení na volných zelených plochách však není většinou esteticky ani funkčně vhodné. „Byly vytipovány tři psí loučky, které by bylo možné dosadit živým plotem vhodné druhové skladby tak, aby fungoval jako bariéra pro psy a zároveň působil esteticky. Pro zajištění růstu a neprostupnosti živého plotu by měl být doplněn jednoduchou dočasnou oplocenkou,“ doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov), která se věnuje oblasti životního prostředí.
Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments