Příjemnou noc, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Obvodní oddělení Policie ČR v Plumlově končí, ministerstvo vnitra nemá peníze na odkup budovy, ve které mají strážci zákona služebnu! Přesně takové informace se nyní šíří nejen Plumlovem rychleji než nedávná chřipková epidemie. Večerník zjišťoval, co je na tom pravdy a nechal se informovat u člověka nejpovolanějšího. Starostka Plumlova Gabriela Jančíková označila všechny tyto zprávy za naprostý nesmysl...„Je dobře, že se na to ptáte a dáte mi možnost, abych vše uvedla na pravou míru. Vím o těch drbech, které se šíří naším městem a roznáší je pár lidí, kteří však nemají potřebné informace,“ sdělila Večerníku na úvod telefonického rozhovoru Gabriela Jančíková, starostka Plumlova.
První dáma městečka ležícího 8 kilometrů západně od Prostějova vzápětí přiznala, že s vedením Policie ČR jedná o dalších podmínkách působení strážců zákona. „Jde o nemovitost, kde policisté mají služebnu a sídlí tam také pošta. Už minulý starosta Sušeň jednal s policisty o možnosti odkoupení celé budovy Ministerstvem vnitra. Tato nabídka přišla z toho důvodu, že město Plumlov nemá zatím potřebné finance, které by mělo investovat do rekonstrukce nemovitosti. Ta to přitom potřebuje jako sůl. Já v těch jednáních pokračuji, ale zatím s nulovým výsledkem. Druhá strana odkup zatím odmítá, protože ani ministerstvo nemá peníze. Na toto konto pak už Plumlovem jdou fámy, že chceme policisty vystěhovat,“ objasňuje zrod spekulací Gabriela Jančíková.
Pravý opak je ale pravdou. „Nejen já osobně bych nedopustila, ale ani nikdo ze zastupitelstva, aby strážci zákona od nás odešli. Pokud ministerstvo nesežene finanční prostředky na odkup budovy, nic se nezmění. Policisté tu u nás zůstanou za stejných podmínek jako doposud. To znamená, že budou platit nájemné a my se pokusíme postupně nemovitost s jejich služebnou zrekonstruovat. Samozřejmě v rámci našich možností,“ ujistila plumlovská starostka.
Ještě jednou pak razantně odmítla spekulace, že by město Plumlov chtělo „své“ strážce zákona lidově řečeno vyhodit... „Máme s našimi policisty velice dobré vztahy a nehodláme je narušovat nějakými drby. Pokud ministerstvo sežene peníze na odkup budovy, prodáme mu ji, pokud ne, strážci zákona tady zůstanou. Nedopustíme, aby se od nás odstěhovali! To samé platí i o České poště, jejíž služby naši občané potřebují,“ uzavřela kategoricky plumlovská starostka.
Večerník chtěl získat také stanovisko Policie ČR k celé záležitosti, ale neuspěl. „Vaše dotazy jsem přeposlala ekonomickému oddělení našeho ředitelství, zatím se k ním ale nikdo nevyjádřil,“ omlouvala se v pátek Jitka Dolejšová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments