Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2019
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Obvodní oddělení Policie ČR v Plumlově končí, ministerstvo vnitra nemá peníze na odkup budovy, ve které mají strážci zákona služebnu! Přesně takové informace se nyní šíří nejen Plumlovem rychleji než nedávná chřipková epidemie. Večerník zjišťoval, co je na tom pravdy a nechal se informovat u člověka nejpovolanějšího. Starostka Plumlova Gabriela Jančíková označila všechny tyto zprávy za naprostý nesmysl...„Je dobře, že se na to ptáte a dáte mi možnost, abych vše uvedla na pravou míru. Vím o těch drbech, které se šíří naším městem a roznáší je pár lidí, kteří však nemají potřebné informace,“ sdělila Večerníku na úvod telefonického rozhovoru Gabriela Jančíková, starostka Plumlova.
První dáma městečka ležícího 8 kilometrů západně od Prostějova vzápětí přiznala, že s vedením Policie ČR jedná o dalších podmínkách působení strážců zákona. „Jde o nemovitost, kde policisté mají služebnu a sídlí tam také pošta. Už minulý starosta Sušeň jednal s policisty o možnosti odkoupení celé budovy Ministerstvem vnitra. Tato nabídka přišla z toho důvodu, že město Plumlov nemá zatím potřebné finance, které by mělo investovat do rekonstrukce nemovitosti. Ta to přitom potřebuje jako sůl. Já v těch jednáních pokračuji, ale zatím s nulovým výsledkem. Druhá strana odkup zatím odmítá, protože ani ministerstvo nemá peníze. Na toto konto pak už Plumlovem jdou fámy, že chceme policisty vystěhovat,“ objasňuje zrod spekulací Gabriela Jančíková.
Pravý opak je ale pravdou. „Nejen já osobně bych nedopustila, ale ani nikdo ze zastupitelstva, aby strážci zákona od nás odešli. Pokud ministerstvo nesežene finanční prostředky na odkup budovy, nic se nezmění. Policisté tu u nás zůstanou za stejných podmínek jako doposud. To znamená, že budou platit nájemné a my se pokusíme postupně nemovitost s jejich služebnou zrekonstruovat. Samozřejmě v rámci našich možností,“ ujistila plumlovská starostka.
Ještě jednou pak razantně odmítla spekulace, že by město Plumlov chtělo „své“ strážce zákona lidově řečeno vyhodit... „Máme s našimi policisty velice dobré vztahy a nehodláme je narušovat nějakými drby. Pokud ministerstvo sežene peníze na odkup budovy, prodáme mu ji, pokud ne, strážci zákona tady zůstanou. Nedopustíme, aby se od nás odstěhovali! To samé platí i o České poště, jejíž služby naši občané potřebují,“ uzavřela kategoricky plumlovská starostka.
Večerník chtěl získat také stanovisko Policie ČR k celé záležitosti, ale neuspěl. „Vaše dotazy jsem přeposlala ekonomickému oddělení našeho ředitelství, zatím se k ním ale nikdo nevyjádřil,“ omlouvala se v pátek Jitka Dolejšová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.


Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ CANALL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments