Dobré ráno, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Obvodní oddělení Policie ČR v Plumlově končí, ministerstvo vnitra nemá peníze na odkup budovy, ve které mají strážci zákona služebnu! Přesně takové informace se nyní šíří nejen Plumlovem rychleji než nedávná chřipková epidemie. Večerník zjišťoval, co je na tom pravdy a nechal se informovat u člověka nejpovolanějšího. Starostka Plumlova Gabriela Jančíková označila všechny tyto zprávy za naprostý nesmysl...„Je dobře, že se na to ptáte a dáte mi možnost, abych vše uvedla na pravou míru. Vím o těch drbech, které se šíří naším městem a roznáší je pár lidí, kteří však nemají potřebné informace,“ sdělila Večerníku na úvod telefonického rozhovoru Gabriela Jančíková, starostka Plumlova.
První dáma městečka ležícího 8 kilometrů západně od Prostějova vzápětí přiznala, že s vedením Policie ČR jedná o dalších podmínkách působení strážců zákona. „Jde o nemovitost, kde policisté mají služebnu a sídlí tam také pošta. Už minulý starosta Sušeň jednal s policisty o možnosti odkoupení celé budovy Ministerstvem vnitra. Tato nabídka přišla z toho důvodu, že město Plumlov nemá zatím potřebné finance, které by mělo investovat do rekonstrukce nemovitosti. Ta to přitom potřebuje jako sůl. Já v těch jednáních pokračuji, ale zatím s nulovým výsledkem. Druhá strana odkup zatím odmítá, protože ani ministerstvo nemá peníze. Na toto konto pak už Plumlovem jdou fámy, že chceme policisty vystěhovat,“ objasňuje zrod spekulací Gabriela Jančíková.
Pravý opak je ale pravdou. „Nejen já osobně bych nedopustila, ale ani nikdo ze zastupitelstva, aby strážci zákona od nás odešli. Pokud ministerstvo nesežene finanční prostředky na odkup budovy, nic se nezmění. Policisté tu u nás zůstanou za stejných podmínek jako doposud. To znamená, že budou platit nájemné a my se pokusíme postupně nemovitost s jejich služebnou zrekonstruovat. Samozřejmě v rámci našich možností,“ ujistila plumlovská starostka.
Ještě jednou pak razantně odmítla spekulace, že by město Plumlov chtělo „své“ strážce zákona lidově řečeno vyhodit... „Máme s našimi policisty velice dobré vztahy a nehodláme je narušovat nějakými drby. Pokud ministerstvo sežene peníze na odkup budovy, prodáme mu ji, pokud ne, strážci zákona tady zůstanou. Nedopustíme, aby se od nás odstěhovali! To samé platí i o České poště, jejíž služby naši občané potřebují,“ uzavřela kategoricky plumlovská starostka.
Večerník chtěl získat také stanovisko Policie ČR k celé záležitosti, ale neuspěl. „Vaše dotazy jsem přeposlala ekonomickému oddělení našeho ředitelství, zatím se k ním ale nikdo nevyjádřil,“ omlouvala se v pátek Jitka Dolejšová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.


Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments