Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Obvodní oddělení Policie ČR v Plumlově končí, ministerstvo vnitra nemá peníze na odkup budovy, ve které mají strážci zákona služebnu! Přesně takové informace se nyní šíří nejen Plumlovem rychleji než nedávná chřipková epidemie. Večerník zjišťoval, co je na tom pravdy a nechal se informovat u člověka nejpovolanějšího. Starostka Plumlova Gabriela Jančíková označila všechny tyto zprávy za naprostý nesmysl...„Je dobře, že se na to ptáte a dáte mi možnost, abych vše uvedla na pravou míru. Vím o těch drbech, které se šíří naším městem a roznáší je pár lidí, kteří však nemají potřebné informace,“ sdělila Večerníku na úvod telefonického rozhovoru Gabriela Jančíková, starostka Plumlova.
První dáma městečka ležícího 8 kilometrů západně od Prostějova vzápětí přiznala, že s vedením Policie ČR jedná o dalších podmínkách působení strážců zákona. „Jde o nemovitost, kde policisté mají služebnu a sídlí tam také pošta. Už minulý starosta Sušeň jednal s policisty o možnosti odkoupení celé budovy Ministerstvem vnitra. Tato nabídka přišla z toho důvodu, že město Plumlov nemá zatím potřebné finance, které by mělo investovat do rekonstrukce nemovitosti. Ta to přitom potřebuje jako sůl. Já v těch jednáních pokračuji, ale zatím s nulovým výsledkem. Druhá strana odkup zatím odmítá, protože ani ministerstvo nemá peníze. Na toto konto pak už Plumlovem jdou fámy, že chceme policisty vystěhovat,“ objasňuje zrod spekulací Gabriela Jančíková.
Pravý opak je ale pravdou. „Nejen já osobně bych nedopustila, ale ani nikdo ze zastupitelstva, aby strážci zákona od nás odešli. Pokud ministerstvo nesežene finanční prostředky na odkup budovy, nic se nezmění. Policisté tu u nás zůstanou za stejných podmínek jako doposud. To znamená, že budou platit nájemné a my se pokusíme postupně nemovitost s jejich služebnou zrekonstruovat. Samozřejmě v rámci našich možností,“ ujistila plumlovská starostka.
Ještě jednou pak razantně odmítla spekulace, že by město Plumlov chtělo „své“ strážce zákona lidově řečeno vyhodit... „Máme s našimi policisty velice dobré vztahy a nehodláme je narušovat nějakými drby. Pokud ministerstvo sežene peníze na odkup budovy, prodáme mu ji, pokud ne, strážci zákona tady zůstanou. Nedopustíme, aby se od nás odstěhovali! To samé platí i o České poště, jejíž služby naši občané potřebují,“ uzavřela kategoricky plumlovská starostka.
Večerník chtěl získat také stanovisko Policie ČR k celé záležitosti, ale neuspěl. „Vaše dotazy jsem přeposlala ekonomickému oddělení našeho ředitelství, zatím se k ním ale nikdo nevyjádřil,“ omlouvala se v pátek Jitka Dolejšová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-