Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský magistrát byl v posledních letech hojně kritizován za to, že se špatně stará o veřejnou zeleň a hlavně že nechává kácet více stromů, než kolik zpětně vysadí. Že jde o nesmysl, doložil i nedávno Večerník konkrétními čísly. Další důkaz předložili současní radní, kteří na tiskové konferenci po prvním dubnovém jednání konšelů zveřejnili aktuální a již realizovaný plán na výrazné rozšíření zeleně v blízkosti Říční ulice.


„Stále se snažíme o rozvoj zeleně ve městě. I proto mě často mrzí neoprávněná kritika za to, že pořád jenom kácíme stromy a nestaráme se o jejich vysazování a že veřejnou zeleň vůbec zanedbáváme. Tentokrát chceme do této oblasti, konkrétně v okolí ulice Říční, takzvaně poslat 2,8 milionu korun! Plánujeme využít také dotační možnosti, které se městu nabízí. Zde můžeme očekávat částku ve výši až osmdesát procent uznatelných nákladů akce,“ prozradil předminulý pátek František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Večerník zajímalo, o jakou úpravu zeleně, která je součástí biokoridoru Hloučela, vlastně půjde. „Cílem tohoto projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně, zpřístupnění a využití lokality pro aktivní městskou rekreaci. Například již dříve vybudovaná lávka pro pěší propojila lokalitu s levým břehem Hloučely. Realizace rozšíření zeleně bude probíhat ve dvou etapách, a to od května do konce října tohoto roku, kdy půjde nejprve o stavební objekty a na podzim výsadbu zeleně. Celkem zde bude vysazeno jedenatřicet stromů a zhruba dvanáct set metrů čtverečných keřů,“ prozradila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně primátora pro životní prostředí. „Jsem ráda, že dojde k další výsadbě stromů a dalšímu ozelenění,“ dodala.
Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila místní firma společnost FCC Prostějov. Jak ještě podotkl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011), již zmíněná částka 2,8 milionu korun obsahuje také platby, které vyžadují nájmy nebo třeba autorský dozor. „Z důvodu nutnosti provádění prací na pozemku ve vlastnictví Povodí Moravy je třeba zaplatit nájemné. Dále je nezbytné uhradit odvod za odnětí ze zemědělského půdního fondu či autorský dozor. V souvislosti s možnou dotací bude třeba platit také úpravu projektové dokumentace.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments