Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský magistrát byl v posledních letech hojně kritizován za to, že se špatně stará o veřejnou zeleň a hlavně že nechává kácet více stromů, než kolik zpětně vysadí. Že jde o nesmysl, doložil i nedávno Večerník konkrétními čísly. Další důkaz předložili současní radní, kteří na tiskové konferenci po prvním dubnovém jednání konšelů zveřejnili aktuální a již realizovaný plán na výrazné rozšíření zeleně v blízkosti Říční ulice.


„Stále se snažíme o rozvoj zeleně ve městě. I proto mě často mrzí neoprávněná kritika za to, že pořád jenom kácíme stromy a nestaráme se o jejich vysazování a že veřejnou zeleň vůbec zanedbáváme. Tentokrát chceme do této oblasti, konkrétně v okolí ulice Říční, takzvaně poslat 2,8 milionu korun! Plánujeme využít také dotační možnosti, které se městu nabízí. Zde můžeme očekávat částku ve výši až osmdesát procent uznatelných nákladů akce,“ prozradil předminulý pátek František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Večerník zajímalo, o jakou úpravu zeleně, která je součástí biokoridoru Hloučela, vlastně půjde. „Cílem tohoto projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně, zpřístupnění a využití lokality pro aktivní městskou rekreaci. Například již dříve vybudovaná lávka pro pěší propojila lokalitu s levým břehem Hloučely. Realizace rozšíření zeleně bude probíhat ve dvou etapách, a to od května do konce října tohoto roku, kdy půjde nejprve o stavební objekty a na podzim výsadbu zeleně. Celkem zde bude vysazeno jedenatřicet stromů a zhruba dvanáct set metrů čtverečných keřů,“ prozradila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně primátora pro životní prostředí. „Jsem ráda, že dojde k další výsadbě stromů a dalšímu ozelenění,“ dodala.
Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila místní firma společnost FCC Prostějov. Jak ještě podotkl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011), již zmíněná částka 2,8 milionu korun obsahuje také platby, které vyžadují nájmy nebo třeba autorský dozor. „Z důvodu nutnosti provádění prací na pozemku ve vlastnictví Povodí Moravy je třeba zaplatit nájemné. Dále je nezbytné uhradit odvod za odnětí ze zemědělského půdního fondu či autorský dozor. V souvislosti s možnou dotací bude třeba platit také úpravu projektové dokumentace.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-