Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský magistrát byl v posledních letech hojně kritizován za to, že se špatně stará o veřejnou zeleň a hlavně že nechává kácet více stromů, než kolik zpětně vysadí. Že jde o nesmysl, doložil i nedávno Večerník konkrétními čísly. Další důkaz předložili současní radní, kteří na tiskové konferenci po prvním dubnovém jednání konšelů zveřejnili aktuální a již realizovaný plán na výrazné rozšíření zeleně v blízkosti Říční ulice.


„Stále se snažíme o rozvoj zeleně ve městě. I proto mě často mrzí neoprávněná kritika za to, že pořád jenom kácíme stromy a nestaráme se o jejich vysazování a že veřejnou zeleň vůbec zanedbáváme. Tentokrát chceme do této oblasti, konkrétně v okolí ulice Říční, takzvaně poslat 2,8 milionu korun! Plánujeme využít také dotační možnosti, které se městu nabízí. Zde můžeme očekávat částku ve výši až osmdesát procent uznatelných nákladů akce,“ prozradil předminulý pátek František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Večerník zajímalo, o jakou úpravu zeleně, která je součástí biokoridoru Hloučela, vlastně půjde. „Cílem tohoto projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně, zpřístupnění a využití lokality pro aktivní městskou rekreaci. Například již dříve vybudovaná lávka pro pěší propojila lokalitu s levým břehem Hloučely. Realizace rozšíření zeleně bude probíhat ve dvou etapách, a to od května do konce října tohoto roku, kdy půjde nejprve o stavební objekty a na podzim výsadbu zeleně. Celkem zde bude vysazeno jedenatřicet stromů a zhruba dvanáct set metrů čtverečných keřů,“ prozradila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně primátora pro životní prostředí. „Jsem ráda, že dojde k další výsadbě stromů a dalšímu ozelenění,“ dodala.
Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila místní firma společnost FCC Prostějov. Jak ještě podotkl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011), již zmíněná částka 2,8 milionu korun obsahuje také platby, které vyžadují nájmy nebo třeba autorský dozor. „Z důvodu nutnosti provádění prací na pozemku ve vlastnictví Povodí Moravy je třeba zaplatit nájemné. Dále je nezbytné uhradit odvod za odnětí ze zemědělského půdního fondu či autorský dozor. V souvislosti s možnou dotací bude třeba platit také úpravu projektové dokumentace.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments