Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Prostějovský magistrát byl v posledních letech hojně kritizován za to, že se špatně stará o veřejnou zeleň a hlavně že nechává kácet více stromů, než kolik zpětně vysadí. Že jde o nesmysl, doložil i nedávno Večerník konkrétními čísly. Další důkaz předložili současní radní, kteří na tiskové konferenci po prvním dubnovém jednání konšelů zveřejnili aktuální a již realizovaný plán na výrazné rozšíření zeleně v blízkosti Říční ulice.


„Stále se snažíme o rozvoj zeleně ve městě. I proto mě často mrzí neoprávněná kritika za to, že pořád jenom kácíme stromy a nestaráme se o jejich vysazování a že veřejnou zeleň vůbec zanedbáváme. Tentokrát chceme do této oblasti, konkrétně v okolí ulice Říční, takzvaně poslat 2,8 milionu korun! Plánujeme využít také dotační možnosti, které se městu nabízí. Zde můžeme očekávat částku ve výši až osmdesát procent uznatelných nákladů akce,“ prozradil předminulý pátek František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Večerník zajímalo, o jakou úpravu zeleně, která je součástí biokoridoru Hloučela, vlastně půjde. „Cílem tohoto projektu je rozšíření ploch krajinné zeleně, zpřístupnění a využití lokality pro aktivní městskou rekreaci. Například již dříve vybudovaná lávka pro pěší propojila lokalitu s levým břehem Hloučely. Realizace rozšíření zeleně bude probíhat ve dvou etapách, a to od května do konce října tohoto roku, kdy půjde nejprve o stavební objekty a na podzim výsadbu zeleně. Celkem zde bude vysazeno jedenatřicet stromů a zhruba dvanáct set metrů čtverečných keřů,“ prozradila Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova), náměstkyně primátora pro životní prostředí. „Jsem ráda, že dojde k další výsadbě stromů a dalšímu ozelenění,“ dodala.
Ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila místní firma společnost FCC Prostějov. Jak ještě podotkl náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011), již zmíněná částka 2,8 milionu korun obsahuje také platby, které vyžadují nájmy nebo třeba autorský dozor. „Z důvodu nutnosti provádění prací na pozemku ve vlastnictví Povodí Moravy je třeba zaplatit nájemné. Dále je nezbytné uhradit odvod za odnětí ze zemědělského půdního fondu či autorský dozor. V souvislosti s možnou dotací bude třeba platit také úpravu projektové dokumentace.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments