Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného 6. února 1953, posledně bytem v ulici Šárka 3333/44 v Prostějově, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.Jen připomeňme, že Zdeněk Ptáček byl nalezen oběšený vloni 17. listopadu v 15.45 hodin poblíž cyklostezky v místě označeném kilometrovníkem 78,6 km železniční tratě mezi Brnem a Olomoucí. Konkrétně se jedná o lokalitu mezi obcí Bedihošť a městem Prostějov, zhruba 500 metrů od vojenských kasáren za kolejištěm v hustém porostu dřevin v mírném svahu. „Tělo bylo ve stavu, kdy vizuálně nebylo možno osobu identifikovat. Tělo bylo zahlédnuto náhodně, a to myslivci při honu. Že se jedná o oběšenou osobu, pak zjistil bedihošťský starosta Jiří Zips, který se po honu na místo vypravil společně s hospodářem mysliveckého sdružení Petrem Čundrlou,“ upřesnila Adéla Pluskalová, soudkyně Okresního soudu v Prostějově. „Na místo pak společně přivolali hlídku Policie ČR, která provedla ohledání. Na místo byla přivolána i hlídka Hasičského záchranného sboru, Prostějov, a to za účelem odřezání a vyproštění oběšeného muže. Přítomný lékař záchranné služby stanovil datum smrti oběšeného muže odhadem na den 17. srpna 2018, to je na letní měsíce roku 2018,“ uvádí dále soudkyně Adéla Pluskalová.
Jak se Večerník ještě dozvěděl, oběšený muž měl u sebe doklad totožnosti, z něhož bylo zjištěno, že se zřejmě jedná o osobu Zdeňka Ptáčka. „Najisto pak byla totožnost zemřelé osoby stanovena až na základě provedené DNA analýzy, provedené v rámci nařízené soudní pitvy. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účasti na sebevraždě. Dne 15. února 2019 byla věc odložena, neboť bylo vyloučeno cizí zavinění. Naposledy byl zemřelý viděn živý na začátku srpna 2018,“ přidala další informace Adéla Pluskalová.
Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 3. května 2019, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Zdeňka Ptáčka.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-