Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného 6. února 1953, posledně bytem v ulici Šárka 3333/44 v Prostějově, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.Jen připomeňme, že Zdeněk Ptáček byl nalezen oběšený vloni 17. listopadu v 15.45 hodin poblíž cyklostezky v místě označeném kilometrovníkem 78,6 km železniční tratě mezi Brnem a Olomoucí. Konkrétně se jedná o lokalitu mezi obcí Bedihošť a městem Prostějov, zhruba 500 metrů od vojenských kasáren za kolejištěm v hustém porostu dřevin v mírném svahu. „Tělo bylo ve stavu, kdy vizuálně nebylo možno osobu identifikovat. Tělo bylo zahlédnuto náhodně, a to myslivci při honu. Že se jedná o oběšenou osobu, pak zjistil bedihošťský starosta Jiří Zips, který se po honu na místo vypravil společně s hospodářem mysliveckého sdružení Petrem Čundrlou,“ upřesnila Adéla Pluskalová, soudkyně Okresního soudu v Prostějově. „Na místo pak společně přivolali hlídku Policie ČR, která provedla ohledání. Na místo byla přivolána i hlídka Hasičského záchranného sboru, Prostějov, a to za účelem odřezání a vyproštění oběšeného muže. Přítomný lékař záchranné služby stanovil datum smrti oběšeného muže odhadem na den 17. srpna 2018, to je na letní měsíce roku 2018,“ uvádí dále soudkyně Adéla Pluskalová.
Jak se Večerník ještě dozvěděl, oběšený muž měl u sebe doklad totožnosti, z něhož bylo zjištěno, že se zřejmě jedná o osobu Zdeňka Ptáčka. „Najisto pak byla totožnost zemřelé osoby stanovena až na základě provedené DNA analýzy, provedené v rámci nařízené soudní pitvy. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účasti na sebevraždě. Dne 15. února 2019 byla věc odložena, neboť bylo vyloučeno cizí zavinění. Naposledy byl zemřelý viděn živý na začátku srpna 2018,“ přidala další informace Adéla Pluskalová.
Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 3. května 2019, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Zdeňka Ptáčka.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments