Příjemnou noc, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného 6. února 1953, posledně bytem v ulici Šárka 3333/44 v Prostějově, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.Jen připomeňme, že Zdeněk Ptáček byl nalezen oběšený vloni 17. listopadu v 15.45 hodin poblíž cyklostezky v místě označeném kilometrovníkem 78,6 km železniční tratě mezi Brnem a Olomoucí. Konkrétně se jedná o lokalitu mezi obcí Bedihošť a městem Prostějov, zhruba 500 metrů od vojenských kasáren za kolejištěm v hustém porostu dřevin v mírném svahu. „Tělo bylo ve stavu, kdy vizuálně nebylo možno osobu identifikovat. Tělo bylo zahlédnuto náhodně, a to myslivci při honu. Že se jedná o oběšenou osobu, pak zjistil bedihošťský starosta Jiří Zips, který se po honu na místo vypravil společně s hospodářem mysliveckého sdružení Petrem Čundrlou,“ upřesnila Adéla Pluskalová, soudkyně Okresního soudu v Prostějově. „Na místo pak společně přivolali hlídku Policie ČR, která provedla ohledání. Na místo byla přivolána i hlídka Hasičského záchranného sboru, Prostějov, a to za účelem odřezání a vyproštění oběšeného muže. Přítomný lékař záchranné služby stanovil datum smrti oběšeného muže odhadem na den 17. srpna 2018, to je na letní měsíce roku 2018,“ uvádí dále soudkyně Adéla Pluskalová.
Jak se Večerník ještě dozvěděl, oběšený muž měl u sebe doklad totožnosti, z něhož bylo zjištěno, že se zřejmě jedná o osobu Zdeňka Ptáčka. „Najisto pak byla totožnost zemřelé osoby stanovena až na základě provedené DNA analýzy, provedené v rámci nařízené soudní pitvy. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účasti na sebevraždě. Dne 15. února 2019 byla věc odložena, neboť bylo vyloučeno cizí zavinění. Naposledy byl zemřelý viděn živý na začátku srpna 2018,“ přidala další informace Adéla Pluskalová.
Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 3. května 2019, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Zdeňka Ptáčka.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments