Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Zdeňka Ptáčka, narozeného 6. února 1953, posledně bytem v ulici Šárka 3333/44 v Prostějově, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.Jen připomeňme, že Zdeněk Ptáček byl nalezen oběšený vloni 17. listopadu v 15.45 hodin poblíž cyklostezky v místě označeném kilometrovníkem 78,6 km železniční tratě mezi Brnem a Olomoucí. Konkrétně se jedná o lokalitu mezi obcí Bedihošť a městem Prostějov, zhruba 500 metrů od vojenských kasáren za kolejištěm v hustém porostu dřevin v mírném svahu. „Tělo bylo ve stavu, kdy vizuálně nebylo možno osobu identifikovat. Tělo bylo zahlédnuto náhodně, a to myslivci při honu. Že se jedná o oběšenou osobu, pak zjistil bedihošťský starosta Jiří Zips, který se po honu na místo vypravil společně s hospodářem mysliveckého sdružení Petrem Čundrlou,“ upřesnila Adéla Pluskalová, soudkyně Okresního soudu v Prostějově. „Na místo pak společně přivolali hlídku Policie ČR, která provedla ohledání. Na místo byla přivolána i hlídka Hasičského záchranného sboru, Prostějov, a to za účelem odřezání a vyproštění oběšeného muže. Přítomný lékař záchranné služby stanovil datum smrti oběšeného muže odhadem na den 17. srpna 2018, to je na letní měsíce roku 2018,“ uvádí dále soudkyně Adéla Pluskalová.
Jak se Večerník ještě dozvěděl, oběšený muž měl u sebe doklad totožnosti, z něhož bylo zjištěno, že se zřejmě jedná o osobu Zdeňka Ptáčka. „Najisto pak byla totožnost zemřelé osoby stanovena až na základě provedené DNA analýzy, provedené v rámci nařízené soudní pitvy. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účasti na sebevraždě. Dne 15. února 2019 byla věc odložena, neboť bylo vyloučeno cizí zavinění. Naposledy byl zemřelý viděn živý na začátku srpna 2018,“ přidala další informace Adéla Pluskalová.
Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 3. května 2019, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Zdeňka Ptáčka.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments