Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pečovatelská služba sídlící na Bezručově náměstí 9 je odloučeným pracovištěm Centra sociálních služeb v Prostějově. Snaží se pomáhat seniorům a zdravotně postiženým občanům, aby mohli zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí.
„Pečovatelky jim pomáhají při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu.

Například při oblékání, samostatném pohybu ve vnitřním prostoru, při přesunu na lůžko nebo vozík, při osobní hygieně, při poskytování nebo zajišťování stravy, při zajištění chodu domácnosti úklidem, nákupem, pochůzkami, praním a žehlením a doprovází je například k lékaři, na úřad či na procházku. Pokud je nasmlouvaná některá z těchto základních služeb, lze poskytnout i fakultativní služby podle kapacitních možností. To znamená doprava vozidlem, čekací doba, holení a dohled. Služby poskytujeme v regionu města Prostějova včetně obcí Mostkovice, Žešov, Držovice a Němčice nad Hanou. Snažíme se pomáhat nejen uživatelům, ale i členům jejich rodin, kteří chodí do zaměstnání a péči o své blízké by nemohli celodenně zajistit,“ uvádí Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově.
Pro zájemce o tyto služby je samozřejmě velice důležité, jak se k nim dostat a jak kontaktovat odborné sociální pracovníky, kteří okamžitě nabídnou pomoc. „Po prvotním kontaktu zájemce nebo jeho rodinného příslušníka následuje návštěva sociální pracovnice v jeho domácnosti za účelem domluvení bližších informací, sestavení prvotního plánu péče, který obsahuje cíl uživatele a jednotlivé kroky, které k němu vedou, a dále podepsání smlouvy. Každý z našich uživatelů má svou klíčovou pracovnici, která jej navštěvuje nejčastěji, zjišťuje jeho spokojenost, vyhodnocuje jeho potřeby a pomáhá mu s potřebnými úkony,“ vysvětlila sociální pracovnice Jana Dočkalová. Uživatel je vzápětí přidělen pečovatelce na základě trasy, na které jsou ostatní její uživatelé, aby se pečovatelka nemusela dopravovat z jednoho konce města na druhý, a na základě časových možností pečovatelky. „Není možné poskytnutí služby ve stejný čas více uživatelům najednou. Jelikož službu zajišťují pečovatelky, které jezdí nejen autem, ale i na kole, je nutné zohlednit i jejich dopravní prostředek. V případě, že z kapacitních důvodů nemůžeme zájemci nebo uživateli poskytnout nebo rozšířit službu, je možné využít jinou sociální službu v Prostějově nebo je nakombinovat,“ uzavírá Jana Dočkalová.
Organizace se snaží, aby měla nejen spokojené uživatele, kteří jsou rádi za pomoc Pečovatelské služby, ale i spokojené pracovníky, kteří svou práci mají rádi.

V případě zájmu o služby
kontaktujte
telefonní čísla 725 100 803 nebo 582 342 624

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments