Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pečovatelská služba sídlící na Bezručově náměstí 9 je odloučeným pracovištěm Centra sociálních služeb v Prostějově. Snaží se pomáhat seniorům a zdravotně postiženým občanům, aby mohli zůstat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí.
„Pečovatelky jim pomáhají při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu.

Například při oblékání, samostatném pohybu ve vnitřním prostoru, při přesunu na lůžko nebo vozík, při osobní hygieně, při poskytování nebo zajišťování stravy, při zajištění chodu domácnosti úklidem, nákupem, pochůzkami, praním a žehlením a doprovází je například k lékaři, na úřad či na procházku. Pokud je nasmlouvaná některá z těchto základních služeb, lze poskytnout i fakultativní služby podle kapacitních možností. To znamená doprava vozidlem, čekací doba, holení a dohled. Služby poskytujeme v regionu města Prostějova včetně obcí Mostkovice, Žešov, Držovice a Němčice nad Hanou. Snažíme se pomáhat nejen uživatelům, ale i členům jejich rodin, kteří chodí do zaměstnání a péči o své blízké by nemohli celodenně zajistit,“ uvádí Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově.
Pro zájemce o tyto služby je samozřejmě velice důležité, jak se k nim dostat a jak kontaktovat odborné sociální pracovníky, kteří okamžitě nabídnou pomoc. „Po prvotním kontaktu zájemce nebo jeho rodinného příslušníka následuje návštěva sociální pracovnice v jeho domácnosti za účelem domluvení bližších informací, sestavení prvotního plánu péče, který obsahuje cíl uživatele a jednotlivé kroky, které k němu vedou, a dále podepsání smlouvy. Každý z našich uživatelů má svou klíčovou pracovnici, která jej navštěvuje nejčastěji, zjišťuje jeho spokojenost, vyhodnocuje jeho potřeby a pomáhá mu s potřebnými úkony,“ vysvětlila sociální pracovnice Jana Dočkalová. Uživatel je vzápětí přidělen pečovatelce na základě trasy, na které jsou ostatní její uživatelé, aby se pečovatelka nemusela dopravovat z jednoho konce města na druhý, a na základě časových možností pečovatelky. „Není možné poskytnutí služby ve stejný čas více uživatelům najednou. Jelikož službu zajišťují pečovatelky, které jezdí nejen autem, ale i na kole, je nutné zohlednit i jejich dopravní prostředek. V případě, že z kapacitních důvodů nemůžeme zájemci nebo uživateli poskytnout nebo rozšířit službu, je možné využít jinou sociální službu v Prostějově nebo je nakombinovat,“ uzavírá Jana Dočkalová.
Organizace se snaží, aby měla nejen spokojené uživatele, kteří jsou rádi za pomoc Pečovatelské služby, ale i spokojené pracovníky, kteří svou práci mají rádi.

V případě zájmu o služby
kontaktujte
telefonní čísla 725 100 803 nebo 582 342 624

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments