Dobrý podvečer, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během března se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 8,8 procenta na 13 723 osob, počet hlášených volných pracovních míst poklesl o 0,5 procenta na 10 709 občanů a podíl nezaměstnaných osob o 0,3 procentního bodu na 3,1. K dalšímu odlivu lidí bez práce došlo i v Prostějově, kde je úroveň nezaměstnanosti bez konkurence na nejnižší úrovni v rámci celého Olomouckého kraje.


K 31. březnu 2019 evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci celkem 13 723 uchazečů o zaměstnání. „Tento počet byl o 1 327 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku pak dokonce o 3 895 osob. Z tohoto počtu bylo 12 572 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, což je o 1 289 méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 3 846,“ poskytl nám základní údaje vypočítal Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Jak dále uvedl, v průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 2 034 osob. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 189 osob méně a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku naopak o dvanáct osob více. Z evidence během měsíce března odešlo celkem 3 361 uchazečů, o 714 osob více než v předchozím měsíci a o 215 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 186, to je o 585 více než v předchozím měsíci a o 215 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Přesně 291 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, což je o 77 více než v předchozím měsíci, ale o 241 méně než ve stejném období minulého roku. Celkem 1 175 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ vypočítal detailně jako vždy Mikšaník.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 477 osob), který zároveň vykázal i největší relativní pokles (- 10,1 procenta). Co se týká Prostějova, tady bylo na pobočce úřadu práce evidováno na konci března celkem 1 711 nezaměstnaných, z toho 995 žen. „Volných pracovních míst je hlášeno 2 215 a podíl nezaměstnaných osob zde činí 2,2 procenta. Prostějov se dlouhodobě řadí mezi města s nejnižší nezaměstnaností v celém Olomouckém kraji, ale i v rámci celé republiky,“ konstatoval analytik.
Ještě není bez zajímavosti, že v rámci Olomouckého kraje bylo ke konci března evidováno 6 889 žen bez práce a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 50 procent. V evidenci bylo také 2 353 osob se zdravotním postižením, což představovalo 17 procent z celkového počtu nezaměstnaných.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments