Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během března se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 8,8 procenta na 13 723 osob, počet hlášených volných pracovních míst poklesl o 0,5 procenta na 10 709 občanů a podíl nezaměstnaných osob o 0,3 procentního bodu na 3,1. K dalšímu odlivu lidí bez práce došlo i v Prostějově, kde je úroveň nezaměstnanosti bez konkurence na nejnižší úrovni v rámci celého Olomouckého kraje.


K 31. březnu 2019 evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci celkem 13 723 uchazečů o zaměstnání. „Tento počet byl o 1 327 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku pak dokonce o 3 895 osob. Z tohoto počtu bylo 12 572 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, což je o 1 289 méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 3 846,“ poskytl nám základní údaje vypočítal Jaroslav Mikšaník, analytik trhu práce Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Jak dále uvedl, v průběhu měsíce bylo nově zaevidováno 2 034 osob. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 189 osob méně a v porovnání se stejným obdobím předchozího roku naopak o dvanáct osob více. Z evidence během měsíce března odešlo celkem 3 361 uchazečů, o 714 osob více než v předchozím měsíci a o 215 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 186, to je o 585 více než v předchozím měsíci a o 215 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Přesně 291 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím úřadu práce, což je o 77 více než v předchozím měsíci, ale o 241 méně než ve stejném období minulého roku. Celkem 1 175 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ vypočítal detailně jako vždy Mikšaník.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný, ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 477 osob), který zároveň vykázal i největší relativní pokles (- 10,1 procenta). Co se týká Prostějova, tady bylo na pobočce úřadu práce evidováno na konci března celkem 1 711 nezaměstnaných, z toho 995 žen. „Volných pracovních míst je hlášeno 2 215 a podíl nezaměstnaných osob zde činí 2,2 procenta. Prostějov se dlouhodobě řadí mezi města s nejnižší nezaměstnaností v celém Olomouckém kraji, ale i v rámci celé republiky,“ konstatoval analytik.
Ještě není bez zajímavosti, že v rámci Olomouckého kraje bylo ke konci března evidováno 6 889 žen bez práce a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 50 procent. V evidenci bylo také 2 353 osob se zdravotním postižením, což představovalo 17 procent z celkového počtu nezaměstnaných.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments