Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle přinese řádné komplikace! Ve škole v Němčicích nad Hanou se už vše chystá na kompletní rekonstrukci budovy. Zařízení, které navštěvuje celkem 420 žáků, by se mělo dočkat oprav ještě v letošním roce. Po jejím skončení na všechny budou čekat nové a moderně vybavené učebny pro výuku přírodních věd, technických oborů, práci s digitálními technologiemi i bezbariérový přístup. Náklady na realizaci projektu se odhadují na více jak 100 milionů korun.


Kámen na kameni nezůstane ve škole v Němčicích nad Hanou. Ta již byla v minulosti zateplena, za sebou má i výměnu oken. To, co se ovšem nyní chystá, zasáhne do jejího chodu mnohem výrazněji. „Dojde ke kompletní výměně elektroinstalace i rozvodů vody a odpadů. Vymění se podlahy i dveře. Budova získá novou střešní konstrukci, v podkroví vzniknou tři zbrusu nové učebny. Kromě nich přibude ještě jedna, a sice venkovní. Stávající učebny budou zrekonstruované a moderně vybavené,“ prozradil Jan Vrána, starosta Němčic nad Hanou. Náklady na celý tento projekt se odhadují na více jak 100 milionů korun, přičemž zhruba polovinu z této částky Němčice získají díky dotaci z evropských peněz, zbytek dodají z vlastního rozpočtu.
Do práce by se rádi pustili již v tomto školním roce. „Peníze jsou již vyčleněny, aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Po uplynutí zákonných lhůt se nepochybně stavební dělníci pustí do díla,“ potvrdil Vrána.

Dvě fáze oprav

Aktuální předpoklad je, že by se s pracemi mohlo začít v polovině letošního června. Přestavba přinese i výrazné komplikace, na staveništi se totiž učit nedá. „Budeme tlačit na to, aby práce probíhaly co nejrychleji, první část bude probíhat v létě. Předpoklad je, že to bude od června do poloviny září a bude se týkat výhradně přístavby školy. Po jejím skončení zde od poloviny září žáci prvního stupně normálně absolvují dopolední výuku,“ nastínil Jan Vrána.
Druhou částí bude rekonstrukce hlavní budovy včetně nové půdní vestavby. Potrvá po celý následující školní rok, během něhož budou žáci dojíždět do školy v Dobromilicích. „Žáci se ráno sejdou před školou a pod doprovodem učitelů se přistavenými autobusy přemístí do Dobromilic. Na oběd se vrátí do Němčic do školní jídelny. Odpolední vyučování bude probíhat v opravené přístavbě školy, kde dopoledne probíhala výuka žáků prvního stupně. Náklady na autobusy půjdou z obecní kasy,“ upřesnil školní škatulata starosta.

Tři měsíce prázdnin

Žáci školy ze všeho nejvíc asi ocení fakt, že se jim z důvodu rekonstrukce zkrátí školní rok. Na některé z nich čekají celé tři měsíce prázdnin! „Předpokládá se, že vyučování v tomto školním roce bude ukončeno ke 14. červnu a nový školní rok by měl být zahájen 16. září. Děti ve dny, kdy by měly normálně školu, budou moci docházet do školní družiny, její provoz bude zajištěn celoročně,“ objasnila plány ředitelka ZŠ Němčice nad Hanou Hana Matušková.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments