Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle přinese řádné komplikace! Ve škole v Němčicích nad Hanou se už vše chystá na kompletní rekonstrukci budovy. Zařízení, které navštěvuje celkem 420 žáků, by se mělo dočkat oprav ještě v letošním roce. Po jejím skončení na všechny budou čekat nové a moderně vybavené učebny pro výuku přírodních věd, technických oborů, práci s digitálními technologiemi i bezbariérový přístup. Náklady na realizaci projektu se odhadují na více jak 100 milionů korun.


Kámen na kameni nezůstane ve škole v Němčicích nad Hanou. Ta již byla v minulosti zateplena, za sebou má i výměnu oken. To, co se ovšem nyní chystá, zasáhne do jejího chodu mnohem výrazněji. „Dojde ke kompletní výměně elektroinstalace i rozvodů vody a odpadů. Vymění se podlahy i dveře. Budova získá novou střešní konstrukci, v podkroví vzniknou tři zbrusu nové učebny. Kromě nich přibude ještě jedna, a sice venkovní. Stávající učebny budou zrekonstruované a moderně vybavené,“ prozradil Jan Vrána, starosta Němčic nad Hanou. Náklady na celý tento projekt se odhadují na více jak 100 milionů korun, přičemž zhruba polovinu z této částky Němčice získají díky dotaci z evropských peněz, zbytek dodají z vlastního rozpočtu.
Do práce by se rádi pustili již v tomto školním roce. „Peníze jsou již vyčleněny, aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Po uplynutí zákonných lhůt se nepochybně stavební dělníci pustí do díla,“ potvrdil Vrána.

Dvě fáze oprav

Aktuální předpoklad je, že by se s pracemi mohlo začít v polovině letošního června. Přestavba přinese i výrazné komplikace, na staveništi se totiž učit nedá. „Budeme tlačit na to, aby práce probíhaly co nejrychleji, první část bude probíhat v létě. Předpoklad je, že to bude od června do poloviny září a bude se týkat výhradně přístavby školy. Po jejím skončení zde od poloviny září žáci prvního stupně normálně absolvují dopolední výuku,“ nastínil Jan Vrána.
Druhou částí bude rekonstrukce hlavní budovy včetně nové půdní vestavby. Potrvá po celý následující školní rok, během něhož budou žáci dojíždět do školy v Dobromilicích. „Žáci se ráno sejdou před školou a pod doprovodem učitelů se přistavenými autobusy přemístí do Dobromilic. Na oběd se vrátí do Němčic do školní jídelny. Odpolední vyučování bude probíhat v opravené přístavbě školy, kde dopoledne probíhala výuka žáků prvního stupně. Náklady na autobusy půjdou z obecní kasy,“ upřesnil školní škatulata starosta.

Tři měsíce prázdnin

Žáci školy ze všeho nejvíc asi ocení fakt, že se jim z důvodu rekonstrukce zkrátí školní rok. Na některé z nich čekají celé tři měsíce prázdnin! „Předpokládá se, že vyučování v tomto školním roce bude ukončeno ke 14. červnu a nový školní rok by měl být zahájen 16. září. Děti ve dny, kdy by měly normálně školu, budou moci docházet do školní družiny, její provoz bude zajištěn celoročně,“ objasnila plány ředitelka ZŠ Němčice nad Hanou Hana Matušková.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments