Dobré poledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle přinese řádné komplikace! Ve škole v Němčicích nad Hanou se už vše chystá na kompletní rekonstrukci budovy. Zařízení, které navštěvuje celkem 420 žáků, by se mělo dočkat oprav ještě v letošním roce. Po jejím skončení na všechny budou čekat nové a moderně vybavené učebny pro výuku přírodních věd, technických oborů, práci s digitálními technologiemi i bezbariérový přístup. Náklady na realizaci projektu se odhadují na více jak 100 milionů korun.


Kámen na kameni nezůstane ve škole v Němčicích nad Hanou. Ta již byla v minulosti zateplena, za sebou má i výměnu oken. To, co se ovšem nyní chystá, zasáhne do jejího chodu mnohem výrazněji. „Dojde ke kompletní výměně elektroinstalace i rozvodů vody a odpadů. Vymění se podlahy i dveře. Budova získá novou střešní konstrukci, v podkroví vzniknou tři zbrusu nové učebny. Kromě nich přibude ještě jedna, a sice venkovní. Stávající učebny budou zrekonstruované a moderně vybavené,“ prozradil Jan Vrána, starosta Němčic nad Hanou. Náklady na celý tento projekt se odhadují na více jak 100 milionů korun, přičemž zhruba polovinu z této částky Němčice získají díky dotaci z evropských peněz, zbytek dodají z vlastního rozpočtu.
Do práce by se rádi pustili již v tomto školním roce. „Peníze jsou již vyčleněny, aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Po uplynutí zákonných lhůt se nepochybně stavební dělníci pustí do díla,“ potvrdil Vrána.

Dvě fáze oprav

Aktuální předpoklad je, že by se s pracemi mohlo začít v polovině letošního června. Přestavba přinese i výrazné komplikace, na staveništi se totiž učit nedá. „Budeme tlačit na to, aby práce probíhaly co nejrychleji, první část bude probíhat v létě. Předpoklad je, že to bude od června do poloviny září a bude se týkat výhradně přístavby školy. Po jejím skončení zde od poloviny září žáci prvního stupně normálně absolvují dopolední výuku,“ nastínil Jan Vrána.
Druhou částí bude rekonstrukce hlavní budovy včetně nové půdní vestavby. Potrvá po celý následující školní rok, během něhož budou žáci dojíždět do školy v Dobromilicích. „Žáci se ráno sejdou před školou a pod doprovodem učitelů se přistavenými autobusy přemístí do Dobromilic. Na oběd se vrátí do Němčic do školní jídelny. Odpolední vyučování bude probíhat v opravené přístavbě školy, kde dopoledne probíhala výuka žáků prvního stupně. Náklady na autobusy půjdou z obecní kasy,“ upřesnil školní škatulata starosta.

Tři měsíce prázdnin

Žáci školy ze všeho nejvíc asi ocení fakt, že se jim z důvodu rekonstrukce zkrátí školní rok. Na některé z nich čekají celé tři měsíce prázdnin! „Předpokládá se, že vyučování v tomto školním roce bude ukončeno ke 14. červnu a nový školní rok by měl být zahájen 16. září. Děti ve dny, kdy by měly normálně školu, budou moci docházet do školní družiny, její provoz bude zajištěn celoročně,“ objasnila plány ředitelka ZŠ Němčice nad Hanou Hana Matušková.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments