Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jako blesk z čistého nebe dorazila do redakce zpráva o tom, že Správní rada a Dozorčí rada Národního domu vypisují nové výběrové řízení na post ředitele či ředitelky této obecně prospěšné společnosti. Proč tak najednou? Vždyť změna na postu šéfa této organizace se vzhledem k bezproblémovému fungování rozhodně nečekala. „Končím. Je to moje vlastní rozhodnutí,“ vysvětlil Večerníku dosavadní úspěšný šéf „Národa“ Jan Páleník.

 „Vyhlašujeme výběrové řízení, nový ředitel či ředitelka by měli vzejít z konkurzu před letními prázdninami. Konáme tak na základě rozhodnutí pana Páleníka, jenž žádá o ukončení pracovního poměru,“ potvrdila Večerníku rošádu ve vedení obecně prospěšné společnosti Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov a zároveň předsedkyně Správní rady Národního domu a přidala: „Za jeho velice kvalitní práci si jej velice vážíme a je nám líto, že se takto rozhodl. Jeho vůli ale osobně lidsky chápu. Má malou holčičku, na kterou prostě a jednoduše nemá čas.“

„Odcházím sám na vlastní žádost, a to čistě z rodinných důvodů. Nikdo mě neodvolal, je to opravdu mé vlastní rozhodnutí. Jsem v této funkci třináct let a většinou šlo o práci od brzkého rána do pozdního večera, kolikrát do noci každý den v týdnu. Mám teď ale malé dítě, kterému se chci věnovat naplno, stejně jako celé rodině,“ potvrdil Večerníku svůj čerstvý krok Jan Páleník. „Na jedné straně je mi strašně líto, že opouštím to, co jsem za ta léta s kolegy z Národního domu udělal a vybudoval. Vnitřně ale cítím, že rodina a dítě musí dostat přednost. Ještě nějaký měsíc tady budu ředitelovat, než z konkurzu vzejde můj nástupce. Počítám, že se tak stane během června,“ dodal stále ještě stávající ředitel Národního domu v Prostějově.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments