Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jako blesk z čistého nebe dorazila do redakce zpráva o tom, že Správní rada a Dozorčí rada Národního domu vypisují nové výběrové řízení na post ředitele či ředitelky této obecně prospěšné společnosti. Proč tak najednou? Vždyť změna na postu šéfa této organizace se vzhledem k bezproblémovému fungování rozhodně nečekala. „Končím. Je to moje vlastní rozhodnutí,“ vysvětlil Večerníku dosavadní úspěšný šéf „Národa“ Jan Páleník.

 „Vyhlašujeme výběrové řízení, nový ředitel či ředitelka by měli vzejít z konkurzu před letními prázdninami. Konáme tak na základě rozhodnutí pana Páleníka, jenž žádá o ukončení pracovního poměru,“ potvrdila Večerníku rošádu ve vedení obecně prospěšné společnosti Alena Rašková (ČSSD), náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov a zároveň předsedkyně Správní rady Národního domu a přidala: „Za jeho velice kvalitní práci si jej velice vážíme a je nám líto, že se takto rozhodl. Jeho vůli ale osobně lidsky chápu. Má malou holčičku, na kterou prostě a jednoduše nemá čas.“

„Odcházím sám na vlastní žádost, a to čistě z rodinných důvodů. Nikdo mě neodvolal, je to opravdu mé vlastní rozhodnutí. Jsem v této funkci třináct let a většinou šlo o práci od brzkého rána do pozdního večera, kolikrát do noci každý den v týdnu. Mám teď ale malé dítě, kterému se chci věnovat naplno, stejně jako celé rodině,“ potvrdil Večerníku svůj čerstvý krok Jan Páleník. „Na jedné straně je mi strašně líto, že opouštím to, co jsem za ta léta s kolegy z Národního domu udělal a vybudoval. Vnitřně ale cítím, že rodina a dítě musí dostat přednost. Ještě nějaký měsíc tady budu ředitelovat, než z konkurzu vzejde můj nástupce. Počítám, že se tak stane během června,“ dodal stále ještě stávající ředitel Národního domu v Prostějově.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments