Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 hristeVečerník se snaží  reagovat na podněty svých čtenářů. S jedním z nich k nám do redakce v Olomoucké ulici dorazila Iveta Frýbortová. Týkal se otvírací doby Dětského dopravního hřiště „U krtečka“. Díky tomu jsme zjišťovali potřebné informace a  nyní všem rodičům můžeme přinést skvělou zprávu...

„Myslím, že lanové centrum na dětském dopravním hřišti je perfektní záležitost. Jenom nechápu, proč nemá častěji otevřeno. Například v neděli je zavřené úplně. Kdy jindy však mají rodiče šanci s dětmi na hřiště vyrazit než právě o víkendu?“ ptala se v úterý, když navštívila redakci, naše pravidelná čtenářka. 

Na základě jejího podnětu jsme se o celou záležitost začali zajímat. „Od tohoto týdne máme otevřeno i v neděli. Díky penězům z magistrátu města jsme mohli nabrat externí spolupracovníky k tomu, abychom mohli fungovat i v neděli. Nebylo to snadné, na hřiště musí v každém okamžiku dohlížet nejméně tři lidé,“ prozradil Večerníku aktuální situaci Jiří Novák ze Sportcentra DDM, které hřiště provozuje.

Dětská atrakce u místního nádraží byla veřejnosti zpřístupněna v dubnu 2010. V současnosti na ni míří stále více rodičů s dětmi. Zájem se zvýšil zejména po červnovém otevření lanové dráhy v areálu centra. „Odhaduji, že k nám míří minimálně o šedesát procent návštěvníků víc než před tím. Nedávno jsme tu zaznamenali zatím rekordní návštěvnost sto třiceti dětí za jednu sobotu,“ potvrdil Novák.

Dětské dopravní hřiště v ulici bratří Čapků zajišťuje pro školáky dopravní výchovu. K dispozici jsou jim stejně jako předškolákům kromě lanového hřiště také kola, šlapací káry, koloběžky a trampolíny. Po sportovním výkonu se děti i jejich rodiče mohou občerstvit v bistru „U krtečka“.

otevírací doba DDH pro veřejnost

pondělí- pátek 16.00 až 19.00 hodin

sobota a neděle  9:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 hodin

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-