Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 hristeVečerník se snaží  reagovat na podněty svých čtenářů. S jedním z nich k nám do redakce v Olomoucké ulici dorazila Iveta Frýbortová. Týkal se otvírací doby Dětského dopravního hřiště „U krtečka“. Díky tomu jsme zjišťovali potřebné informace a  nyní všem rodičům můžeme přinést skvělou zprávu...

„Myslím, že lanové centrum na dětském dopravním hřišti je perfektní záležitost. Jenom nechápu, proč nemá častěji otevřeno. Například v neděli je zavřené úplně. Kdy jindy však mají rodiče šanci s dětmi na hřiště vyrazit než právě o víkendu?“ ptala se v úterý, když navštívila redakci, naše pravidelná čtenářka. 

Na základě jejího podnětu jsme se o celou záležitost začali zajímat. „Od tohoto týdne máme otevřeno i v neděli. Díky penězům z magistrátu města jsme mohli nabrat externí spolupracovníky k tomu, abychom mohli fungovat i v neděli. Nebylo to snadné, na hřiště musí v každém okamžiku dohlížet nejméně tři lidé,“ prozradil Večerníku aktuální situaci Jiří Novák ze Sportcentra DDM, které hřiště provozuje.

Dětská atrakce u místního nádraží byla veřejnosti zpřístupněna v dubnu 2010. V současnosti na ni míří stále více rodičů s dětmi. Zájem se zvýšil zejména po červnovém otevření lanové dráhy v areálu centra. „Odhaduji, že k nám míří minimálně o šedesát procent návštěvníků víc než před tím. Nedávno jsme tu zaznamenali zatím rekordní návštěvnost sto třiceti dětí za jednu sobotu,“ potvrdil Novák.

Dětské dopravní hřiště v ulici bratří Čapků zajišťuje pro školáky dopravní výchovu. K dispozici jsou jim stejně jako předškolákům kromě lanového hřiště také kola, šlapací káry, koloběžky a trampolíny. Po sportovním výkonu se děti i jejich rodiče mohou občerstvit v bistru „U krtečka“.

otevírací doba DDH pro veřejnost

pondělí- pátek 16.00 až 19.00 hodin

sobota a neděle  9:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 hodin

 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments