Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 hristeVečerník se snaží  reagovat na podněty svých čtenářů. S jedním z nich k nám do redakce v Olomoucké ulici dorazila Iveta Frýbortová. Týkal se otvírací doby Dětského dopravního hřiště „U krtečka“. Díky tomu jsme zjišťovali potřebné informace a  nyní všem rodičům můžeme přinést skvělou zprávu...

„Myslím, že lanové centrum na dětském dopravním hřišti je perfektní záležitost. Jenom nechápu, proč nemá častěji otevřeno. Například v neděli je zavřené úplně. Kdy jindy však mají rodiče šanci s dětmi na hřiště vyrazit než právě o víkendu?“ ptala se v úterý, když navštívila redakci, naše pravidelná čtenářka. 

Na základě jejího podnětu jsme se o celou záležitost začali zajímat. „Od tohoto týdne máme otevřeno i v neděli. Díky penězům z magistrátu města jsme mohli nabrat externí spolupracovníky k tomu, abychom mohli fungovat i v neděli. Nebylo to snadné, na hřiště musí v každém okamžiku dohlížet nejméně tři lidé,“ prozradil Večerníku aktuální situaci Jiří Novák ze Sportcentra DDM, které hřiště provozuje.

Dětská atrakce u místního nádraží byla veřejnosti zpřístupněna v dubnu 2010. V současnosti na ni míří stále více rodičů s dětmi. Zájem se zvýšil zejména po červnovém otevření lanové dráhy v areálu centra. „Odhaduji, že k nám míří minimálně o šedesát procent návštěvníků víc než před tím. Nedávno jsme tu zaznamenali zatím rekordní návštěvnost sto třiceti dětí za jednu sobotu,“ potvrdil Novák.

Dětské dopravní hřiště v ulici bratří Čapků zajišťuje pro školáky dopravní výchovu. K dispozici jsou jim stejně jako předškolákům kromě lanového hřiště také kola, šlapací káry, koloběžky a trampolíny. Po sportovním výkonu se děti i jejich rodiče mohou občerstvit v bistru „U krtečka“.

otevírací doba DDH pro veřejnost

pondělí- pátek 16.00 až 19.00 hodin

sobota a neděle  9:00 až 12:00 a 13:00 až 18:00 hodin

 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments