Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 kytaristaKdyž se alespoň trochu vyčasí, vídáme ho na náměstí. Vousatý kytarista obšťastňuje kolemjdoucí lidi písničkami, většinou anglicky zpívanými. Nikomu nevadí, nikomu nezavazí. A nohým se produkce tohoto umělce líbí natolik, že mu do futrálu od kytary či do klobouku položeném na zemi před ním házejí drobné mince.

JE TO ŽEBRÁK? Žebrota je v Prostějově, stejně jako v mnoha dalších městech, zakázána vyhláškou. Jenomže zpěváka s kytarou na náměstí míjeli i městští strážníci, a nezasáhli. Nebyl totiž důvod!

„Není žebrota jako žebrota,“ začal Večerníku vysvětlovat Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. „Zakázáno je jednání, kdy někteří jedinci se až otravným způsobem dožadují vydání peněz od ostatních občanů. Nebo prostě jen stojí a v natažené ruce drží klobouk jako výzvu o finanční dar. Ale takový kytarista či zpěvák na náměstí?

O nějakém záboru místa nemůže být řeč. A pokud mu někdo za hudební produkci dá nějaké peníze, je to čistě vůle občanů, kterým se hudba nebo zpěv líbí a sami chtějí tohoto člověka odměnit. Strážníci by proti němu mohli zasáhnout snad jen v případě, kdyby někomu vadil nebo on sám tropil nějaké nepřístojnosti. A to se ještě nestalo,“ informoval nás Jan Nagy.

Večerník se samozřejmě snažil oslovit i samotného chlapíka, leč domluva s ním nebyla prakticky možná. Na otázky nám neodpovídal a tak jsme mu alespoň hodili do klobouku drobnou minci...

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-