Dobré odpoledne, dnes je sobota 19.10.2019
svátek slaví Michaela,
zítra Vendelín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Je to zvláštní. Ani Mojmír Pírek jako malé dítě určitě nechtěl být alkoholikem, zkrachovalcem, lhářem a zlodějem. Přesto se tím vším stal. Už spoustu let tráví tento člověk svůj život buď ve vězení, nebo na ulici jako bezdomovec. Z jednoho prostředí plynule přechází do druhého, a tak tomu zřejmě bude až do jeho smrti. Naposledy byl odsouzen uplynulé úterý poté, co se vloupal do domu v Kralicích na Hané...Třiapadesátiletý Mojmír Pírek se do neobývaného domu v Kralicích na Hané dostal letos v březnu. Následně jej začal prohledávat, ale nic nestihl ukradnout. Na místo totiž brzy dorazili policisté. „V tomto domě po babičce sice nebydlíme, ale jsem v něm prakticky každý den. Chystáme se totiž k jeho rekonstrukci. Bohužel nám ho někdo letos v lednu vykradl a vzal nám spoustu věcí. Zanedlouho se o to pokusil někdo znovu. Proto nám policie do domu nainstalovala alarm, který ji přivolal,“ vysvětila majitelka nemovitosti, jíž zloděj zcela zničil vstupní dveře. Znalec škodu odhadl na 5 500 korun, jejich výměna za nové však fakticky vyjde na zhruba sedminásobek.
„K vloupání mě dohnala má finanční situace. O tomto neobydleném domě jsem se dozvěděl na záchodcích. Dal jsem si dva litry vína a šel na to,“ vyjádřil se před tribunálem Mojmír Pírek, jenž byl naposledy z vězení propuštěn v září 2016. Trvalou práci si však nenašel. „Dělal jsem pouze brigádně jako pomocný stavení dělník. Nemohu však zvedat nic, co je těžší jak pět kilogramů, takže jsem akorát zametal,“ uvedl muž, kterému jeho údajné zdravotní problémy nebránily v častém popíjení.
Obžalovaný se u soudu pokusil tvrdit, že dveře domu neponičil on, ale někdo jiný. Jemu už prý stačilo pouze zlehka zatlačit. Takový pokus však absolutně nemohl obstát... „Dům byl napojen na alarm, takže pokud by někdo Mojmíra Pírka předešel, pak by si policisté do Kralic dojeli právě pro něj. Navíc majitelka nemovitosti vypověděla, že v domě naposledy byla den před krádeží a vše bylo ještě v pořádku,“ upozornila ve své závěrečné řeči státní zástupkyně Gabriela Bílková.
Od soudu Mojmír Pírek odcházel s trestem ve výši 18 měsíců a povinností zaplatit za zničené dveře 5 500 korun. Náhradu nových nemohl soud poškozené přiznat. „Obžalovanému přitěžuje zejména předchozí způsob jeho života, neboť v Rejstříku trestů má již celkem devatenáct záznamů,“ upozornila při odůvodnění svého rozhodnutí soudkyně Adéla Pluskalová.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě procesní strany si ponechaly lhůty pro možnost odvolání.


Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments