Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Je to zvláštní. Ani Mojmír Pírek jako malé dítě určitě nechtěl být alkoholikem, zkrachovalcem, lhářem a zlodějem. Přesto se tím vším stal. Už spoustu let tráví tento člověk svůj život buď ve vězení, nebo na ulici jako bezdomovec. Z jednoho prostředí plynule přechází do druhého, a tak tomu zřejmě bude až do jeho smrti. Naposledy byl odsouzen uplynulé úterý poté, co se vloupal do domu v Kralicích na Hané...Třiapadesátiletý Mojmír Pírek se do neobývaného domu v Kralicích na Hané dostal letos v březnu. Následně jej začal prohledávat, ale nic nestihl ukradnout. Na místo totiž brzy dorazili policisté. „V tomto domě po babičce sice nebydlíme, ale jsem v něm prakticky každý den. Chystáme se totiž k jeho rekonstrukci. Bohužel nám ho někdo letos v lednu vykradl a vzal nám spoustu věcí. Zanedlouho se o to pokusil někdo znovu. Proto nám policie do domu nainstalovala alarm, který ji přivolal,“ vysvětila majitelka nemovitosti, jíž zloděj zcela zničil vstupní dveře. Znalec škodu odhadl na 5 500 korun, jejich výměna za nové však fakticky vyjde na zhruba sedminásobek.
„K vloupání mě dohnala má finanční situace. O tomto neobydleném domě jsem se dozvěděl na záchodcích. Dal jsem si dva litry vína a šel na to,“ vyjádřil se před tribunálem Mojmír Pírek, jenž byl naposledy z vězení propuštěn v září 2016. Trvalou práci si však nenašel. „Dělal jsem pouze brigádně jako pomocný stavení dělník. Nemohu však zvedat nic, co je těžší jak pět kilogramů, takže jsem akorát zametal,“ uvedl muž, kterému jeho údajné zdravotní problémy nebránily v častém popíjení.
Obžalovaný se u soudu pokusil tvrdit, že dveře domu neponičil on, ale někdo jiný. Jemu už prý stačilo pouze zlehka zatlačit. Takový pokus však absolutně nemohl obstát... „Dům byl napojen na alarm, takže pokud by někdo Mojmíra Pírka předešel, pak by si policisté do Kralic dojeli právě pro něj. Navíc majitelka nemovitosti vypověděla, že v domě naposledy byla den před krádeží a vše bylo ještě v pořádku,“ upozornila ve své závěrečné řeči státní zástupkyně Gabriela Bílková.
Od soudu Mojmír Pírek odcházel s trestem ve výši 18 měsíců a povinností zaplatit za zničené dveře 5 500 korun. Náhradu nových nemohl soud poškozené přiznat. „Obžalovanému přitěžuje zejména předchozí způsob jeho života, neboť v Rejstříku trestů má již celkem devatenáct záznamů,“ upozornila při odůvodnění svého rozhodnutí soudkyně Adéla Pluskalová.
Rozsudek dosud není pravomocný, obě procesní strany si ponechaly lhůty pro možnost odvolání.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments