Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čerstvý vzduch nic nenahradí... V okolí Vojtěchova u Konice mají vzduch průzračně čistý. I proto tam v minulosti vznikla dětská ozdravovna kombinující pobyt v nedotčené přírodě s výlety strávenými v podzemních jeskyních. Pozemky, na nichž areál stojí, nedávno koupil developer Richard Morávek. Ten je známý, že stál za projektem vybudování olomoucké Galerie Šantovka či za společností Manthellan, která chtěla podobné obchodně společenské centrum zřídit také v Prostějově.


Do ozdravovny nacházející se nedaleko Javoříčských jeskyní jezdily v minulosti každoročně stovky dětí s astmatem či alergiemi. Postupně se však jejich počty snižovaly na desítky. Podmínky ve stárnoucí ozdravovně se navíc dlouhodobě zhoršovaly. Zhruba před pěti lety skončila úplně. Chátrající areál je přitom stále velmi solidně vybaven. V hlavní budově je 20 pokojů, jídelna, sauna, filmový sál, ordinace lékaře či dvě studovny. K dispozici je i pěkný venkovní bazén, který je však již řadu let nevyužívaný. Nemovitost má nejen svoji vlastní prádelnu či sušárnu, ale dokonce i čističku odpadních vod.
Pozemky, na kterých se areál nachází, byly v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který je nedávno za 1,4 milionu prodal Richardu Morávkovi. Dle vyjádření mluvčího olomouckého developera se jedná o soukromou investici pana Morávka, který se k celé situaci odmítl vyjádřit.
O tom, co s ozdravovnou bude, tak lze jen spekulovat. „Je to velký areál, těžko se pro něj bude hledat využití. Dříve se hodně mluvilo o tom, že by tam mohl vzniknout domov pro seniory, ale nejsem přesvědčen, že je právě tohle vhodné místo. Je tam sice čistý vzduch a krásná příroda, nicméně v údolí na kraji obce by byli senioři dlouhodobě v naprosté izolaci,“ míní starosta Hvozdu Josef Šmíd.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments