Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čerstvý vzduch nic nenahradí... V okolí Vojtěchova u Konice mají vzduch průzračně čistý. I proto tam v minulosti vznikla dětská ozdravovna kombinující pobyt v nedotčené přírodě s výlety strávenými v podzemních jeskyních. Pozemky, na nichž areál stojí, nedávno koupil developer Richard Morávek. Ten je známý, že stál za projektem vybudování olomoucké Galerie Šantovka či za společností Manthellan, která chtěla podobné obchodně společenské centrum zřídit také v Prostějově.


Do ozdravovny nacházející se nedaleko Javoříčských jeskyní jezdily v minulosti každoročně stovky dětí s astmatem či alergiemi. Postupně se však jejich počty snižovaly na desítky. Podmínky ve stárnoucí ozdravovně se navíc dlouhodobě zhoršovaly. Zhruba před pěti lety skončila úplně. Chátrající areál je přitom stále velmi solidně vybaven. V hlavní budově je 20 pokojů, jídelna, sauna, filmový sál, ordinace lékaře či dvě studovny. K dispozici je i pěkný venkovní bazén, který je však již řadu let nevyužívaný. Nemovitost má nejen svoji vlastní prádelnu či sušárnu, ale dokonce i čističku odpadních vod.
Pozemky, na kterých se areál nachází, byly v majetku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který je nedávno za 1,4 milionu prodal Richardu Morávkovi. Dle vyjádření mluvčího olomouckého developera se jedná o soukromou investici pana Morávka, který se k celé situaci odmítl vyjádřit.
O tom, co s ozdravovnou bude, tak lze jen spekulovat. „Je to velký areál, těžko se pro něj bude hledat využití. Dříve se hodně mluvilo o tom, že by tam mohl vzniknout domov pro seniory, ale nejsem přesvědčen, že je právě tohle vhodné místo. Je tam sice čistý vzduch a krásná příroda, nicméně v údolí na kraji obce by byli senioři dlouhodobě v naprosté izolaci,“ míní starosta Hvozdu Josef Šmíd.


Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments