Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Další dva případy opilých řidičů nyní řeší policisté. U Mořic a v Kralicích na Hané hlídky odhalily dva muže, kteří do auta sedli poté, co požili poměrně značné množství alkoholu. Obzvláště v prvním případě je zarážející, že muž řídil osobní vozidlo hned poté, co do sebe „obrátil“ šest panáků slivovice...


„V pátek třetího května ve večerních hodinách zastavila policejní hlídka vozidlo Škoda Fabia, které řídil dvaapadesátiletý muž po silnici z Pavlovic u Kojetína směrem na Mořice. Po předložení dokladů byl vyzván k provedení dechové zkoušky, které se podrobil. Přístroj řidiči naměřil 1,14 promile alkoholu v dechu a opakovanou zkouškou se mu hladina zvýšila na 1,17 promile. K požití alkoholu se přiznal a uvedl, že ráno vypil dvě piva a šest panáků slivovice. Prohlídce u lékaře se odmítl podrobit. Na místě mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a v cestě autem, dál jako řidič, pokračovat nesměl. Nezodpovědný řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělila k prvnímu případu Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Ze stejného trestného činu je podezřelý také čtyřiadvacetiletý řidič, který ve stejný den sedl pod vlivem alkoholu do vozidla Peugeot a řídil ho v Kralicích na Hané. „U místní mateřské školky byl zastaven policejní hlídkou v sobotu po dvaadvacáté hodině, která po kontrole dokladů přistoupila k provedení dechové zkoušky. I v tomto případě si řidič musel být jistý, že přístroj nevykáže nulovou hodnotu, protože bezprostředně před jízdou vypil tři dvanáctky a výsledek provedeného měření tomu odpovídal. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,49 promile. Lékařskému vyšetření se podrobil, o řidičák přišel na místě a pokračovat v jízdě dál nesměl. Jaký trest bude následovat, to mu sdělí pravděpodobně až soudce,“ uvedla k druhé události Miluše Zajícová.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments