Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Další dva případy opilých řidičů nyní řeší policisté. U Mořic a v Kralicích na Hané hlídky odhalily dva muže, kteří do auta sedli poté, co požili poměrně značné množství alkoholu. Obzvláště v prvním případě je zarážející, že muž řídil osobní vozidlo hned poté, co do sebe „obrátil“ šest panáků slivovice...


„V pátek třetího května ve večerních hodinách zastavila policejní hlídka vozidlo Škoda Fabia, které řídil dvaapadesátiletý muž po silnici z Pavlovic u Kojetína směrem na Mořice. Po předložení dokladů byl vyzván k provedení dechové zkoušky, které se podrobil. Přístroj řidiči naměřil 1,14 promile alkoholu v dechu a opakovanou zkouškou se mu hladina zvýšila na 1,17 promile. K požití alkoholu se přiznal a uvedl, že ráno vypil dvě piva a šest panáků slivovice. Prohlídce u lékaře se odmítl podrobit. Na místě mu policisté zadrželi řidičské oprávnění a v cestě autem, dál jako řidič, pokračovat nesměl. Nezodpovědný řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělila k prvnímu případu Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Ze stejného trestného činu je podezřelý také čtyřiadvacetiletý řidič, který ve stejný den sedl pod vlivem alkoholu do vozidla Peugeot a řídil ho v Kralicích na Hané. „U místní mateřské školky byl zastaven policejní hlídkou v sobotu po dvaadvacáté hodině, která po kontrole dokladů přistoupila k provedení dechové zkoušky. I v tomto případě si řidič musel být jistý, že přístroj nevykáže nulovou hodnotu, protože bezprostředně před jízdou vypil tři dvanáctky a výsledek provedeného měření tomu odpovídal. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,49 promile. Lékařskému vyšetření se podrobil, o řidičák přišel na místě a pokračovat v jízdě dál nesměl. Jaký trest bude následovat, to mu sdělí pravděpodobně až soudce,“ uvedla k druhé události Miluše Zajícová.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments